Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Antykatalogowiec ze słomy, czy z węgla?

aru

Praca Katarzyny Berger zatytułowana Dom Polski w sposób inteligentny, prosty i dowcipny reinterpretuje architekturę rodzimą. Spośród innych zgłoszeń wyróżniła go proekologiczność. Wypełnieniem elewacji jest materiał powszechnie dostępny i naturalny, pobrany z terenu działki. W zależności od regionu, w którym dom zostanie zbudowany będzie to kamień, drewno, słoma, a nawet węgiel.

W opinii Jury konkursu na Antykatalogowiec praca Katarzyny Berger, podobnie jak zwycięski projekt, porusza pośrednio problem kontekstu i ładu przestrzennego. W sposób bardziej bezpośredni porusza także problem tożsamości i stylu.

Laureatka II nagrody w ogłoszonym przez serwis BRYŁA konkursie na projekt gotowego domu typowego, proponuje stylistykę nowoczesną, ale nawiązującą bezpośrednio do archetypicznej formy domu z dwuspadowym dachem, a także do materiałów i faktur rodzimych charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski.

Projekt domu oparto o powtarzalny wzór, gdzie konstrukcję stanowi żelbetowy szkielet. Zmienne jest jego wypełnienie. Dostępność i powszechność występowania materiału, a także niezależna konstrukcja nośna domu pozwala na swobodne kształtowanie przestrzeni zgodnie z aktualnymi potrzebami domowników.

Funkcja pomieszczeń może być indywidualnie kształtowana, co pozwala na dostosowanie go do potrzeb rodziny wielopokoleniowej. Poprzez zmianę funkcji, także elewacja staje się zmienna i niepowtarzalna.

Skomentuj:

Antykatalogowiec ze słomy, czy z węgla?