Neonowy blask z garażu na Bródnie

01.03.2011 11:34

"Główna Księgarnia Techniczna" z ul. Świętokrzyskiej w Warszawie (Fot. Witold Urbanowicz)

Swoje neony miały pralnie, kioski, biblioteki, bary mleczne, a nawet budki Milicji Obywatelskiej. O świetlanej przeszłości neonów i o tym, dlaczego warte są docenienia, opowiada Witold Urbanowicz, pomysłodawca Muzeum Neonu, które ma powstać w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (7)
Neonowy blask z garażu na Bródnie
Zaloguj się
 • Gość: fytax

  0

  Ogród światła Rocks.
  Kato! <3

 • Gość: neon

  0

  Jestem za! Wyobraźcie sobie ciemne wnętrza muzeum rozświetlone tymi eksponatami. Prawdziwa uczta dla oczu i lekcja historii wzornictwa.

 • Gość: haruki

  0

  neony nadaja klimat. chcialabym aby wrocily do lask

 • Gość: W

  0

  @świetlik - szczerze to nie znam zbyt wielu neonów należących do miasta. Najczęściej powierzchnie, na których wiszą neony, należą do różnych wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, które same ustalają wysokość czynszu. Miasto, jak widać na przykładzie rozprzestrzeniających się banków w miejscu kawiarni i księgarni, niezbyt skutecznie potrafi wpłynąć na to, kto w jakim miejscu będzie co robił. Poza tym, co zostało zauważone w wywiadzie, miasto to żywa tkanka - zmienia się. I po prostu trudno, żeby neon Biblioteki czy Pralni wisiał nad jakimś bankiem czy apteką.

 • Gość: warszawiak

  0

  Oby muzeum powstało! Trzymam mocno kciuki! To super inicjatywa!

 • Gość: świetlik

  0

  zdecydowanie neony powinny zostać na budynkach a nie leżeć/świecić w muzeum. Często neony należa do miasta wiec to ono powinno zadbać o ich stan. Można zastosować jakąś ulgę podatkową od takiej formy reklamy i na pewno pojawiało by się tego wiecej niż ogromnych ekranów reklamowych. Neony powoli wracają do łask wiec może jednak bedzie ładnie w mieście?:>

 • Gość: dziekan

  0

  Neon to "kulturalna" reklama w tkance miejskiej, szkoda że znika z naszch ulic i budynków. Niech nam żyje potężny bilbord!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły