Polskie Red Doty w Kordegardzie

W Galerii Kordegarda w Warszawie można oglądać wystawę polskich projektów i produktów wyróżnionych czerwoną kropką Red Dot Design.

Red Dot Design Awards to nagroda wyznaczająca trendy w świecie designu. Jest przyznawana od 1955 roku w Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen. Wyboru w konkursie dokonuje jury składające się z 30 ekspertów z całego świata. Testują produkty, oceniają je i poddają krytyce. Zaledwie 11% wszystkich produktów zgłaszanych do konkursu Red Dot Design Award otrzymuje ostatecznie nagrodę, a tylko 1% zdobywa tytuł "Best of the Best". Polacy znajdują się w gronie nagrodzonych od 2008 roku, a wystawa prezentuje aż 25 wyróżnionych produktów z kraju.

Prestiżowa czerwona kropka (ang. red dot), zwana też Oscarem Designu ma być zachętą dla przedsiębiorców do inwestowania w dobre wzornictwo.

Red DotRed Dot

 

Wystawa zorganizowana przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej w ramach VI Międzynarodowej Konferencji Innowacyjność i Kreatywność Kobiet

więcej pod adresem: www.uprp.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Polskie Red Doty w Kordegardzie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: misq

    Oceniono 4 razy 4

    To już polski język jest aż tak zły? Polskie Red Doty, co to w ogóle znaczy!? Nie można napisać Polskie Czerwone Kropki (Punkty)?!

  • Gość: Kwachu

    Oceniono 2 razy 2

    a może opisać na czym polega ta wystawa ? nie każdy wchodzący tutaj jest ekspertem od wszystkiego !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX