Polish Architects Exhibition London

W ciągu ostatnich lat wielu Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii. Wśród nich jest również duża liczba architektów. Od 28 do 30 września bieżącego roku w Barbican Center w Londynie odbędzie się wystawa Polish Architects Exhibition London '09 zorganizowana przez polskich projektantów działających na Wyspach.

 

 

 

Ta bardzo prężna grupa projektantów postanowiła zaprezentować swoją twórczość w ramach trwającego właśnie "Polska! Year" w Wielkiej Brytanii.

 

 

Będzie to pierwsze, tak poważne wydarzenie w Londynie skupiające środowisko polskich architektów i projektantów. Impreza ta ma za zadanie zaprezentowanie najbardziej znanych architektów, projektantów wnętrz i inżynierów z ostatnich 60 lat, którzy pochodzą z Polski lub mają polskie korzenie, a pracują w Wielkiej Brytanii.

 

 

Na wystawie będzie można obejrzeć oryginalne modele, rysunki, fotografie, filmy a nawet meble, które zaprezentują sami twórcy. Wydarzeniu temu będzie towarzyszyć konferencja i warsztaty. Imprezę uświetni również obecność wielu znakomitych gości, między innymi Daniela Libeskinda.

 

 

Więcej szczegółów dotyczących wystawy oraz konferencji można znaleźć na stronie: www.polisharchitectsexhibition.com

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Najlepszy budynek na świecie

 

 

Wywiad z Maciejem Miłobędzkim

 

 

Czym są ex-architekci?

 

 

Więcej o: