Rewolucja FIDU. Nadmuchiwane formy z metalu

Oskar Zięta
10.10.2015 11:45
FIDU to nowoczesna technologia polegająca na tworzeniu form z nadmuchiwanego metalu. W wyniku tego procesu mogą powstawać zarówno elementy konstrukcyjne, jak również wnętrzarskie, takie jak nietypowe meble. Gotowe produkty zaskakują lekkością i wytrzymałością. Wycięte z blachy kształty są szczelnie spawane w konturze,a następnie pompowane powietrzem do trójwymiarowej formy. Pod wpływem wewnętrznego ciśnienia metal uzyskuje przestrzenne, stabilne i bardzo wytrzymałe kształty. O możliwościach jakie stoją za tym rewolucyjnym pomysłem opowiada Oskar Zięta, który był pomysłodawcą i opracował całą technologię produkcji.
Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • malin1

  0

  u mnie w pracy są takie stołki jako element wystroju przestrzeni socjalnej. Od 3 lat nie widziałam, żeby ktokolwiek na nich siedział. prezentują się efektownie ale są kompletnie bezużyteczne.

 • Gość: Pit12

  0

  Nie jest to specjalnie wytrzymałe bo już zmęczone materiałowo co wynika z samej technologii produkcji ale do tworzenia wzornictwa naczyń czy elementów niespecjalnie nieobciążonych - genialny pomysł.

 • drzejms-buond

  0

  O.K. Czekam na pierwszy rower !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX