Daniel Libeskind - co myśli o Warszawie i dlaczego został architektem? [WIDEO]

Świat się kręci
08.12.2015 09:01
W rozmowie z Kayah, Daniel Libeskind zdradza dlaczego został architektem i jaki jest jego ulubiony budynek na świecie. Odpowiada też na pytanie jak ocenia Warszawę i dlaczego trzeba otaczać się piękną architekturą.
Więcej o:
Komentarze (19)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Onet.de

  Oceniono 22 razy 22

  wywiady w TVP są takie merytoryczne, Kayah specjalistka od architektury prowadzi wywiad z architektem.... ??????

 • marianna.maj12

  Oceniono 8 razy 4

  Z przyjemnością obejrzałam rozmowę. Szkoda tylko, że taka krótka ;(. Nie wiedziałam, że Libeskind to taki pozytywny i ciepły człowiek. Codziennie przechodzę obok Złotej 44 jego projektu i uważam, że to jest jeden z najpiękniejszych budynków w Polsce. Żeby zaprojektować taki budynek trzeba być naprawdę kimś niezwykłym!

 • Karol Mądrecki

  Oceniono 8 razy 2

  Media publiczne to gó... i rynsztok. TVP chyba pod koniec roku zorientowało się że nie mają co wpisać w ewaluacji pod tytułem "działalność edukacyjna/misyjna" postanowiono więc pokusić się o przybliżenie pariasom sylwetki wybitnego architekta za którego podano tu - Daniela Libeskinda. Pomijając to że jego projekty to urojone relikty poprzedniej epoki warto zwrócić uwagę na merytoryczną stronę wywiadu który przeprowadzany jest przez gwiazdę równie wielkiego formatu i równie przebrzmiałą co sympatyczny Daniel - Kayach, która nie waha się zadawać esencjalnych pytań dotykających nieuchwytnej istoty dzisiejszej myśli o przestrzeni - "który budynek według Pana jest najpiękniejszy?" Na które to pytanie genialny Daniel odpowiada bez wahania - Statua wolności!
  Generalnie dowiadujemy się również że piękno jest boskie, Warszawa jest piękna, Daniel kocha Warszawę, Daniel pewnie chętnie skosiłby następne zlecenie w Warszawie, mama Daniela była SUPER mamą, a Kayach przesadza z botoksem. Jak to dobrze że ktoś w tym kraju jeszcze potrafi mówić o kulturze i sztuce.

 • Gość: xe

  Oceniono 4 razy 2

  Dumny jestem ze mamy takiego rodaka

 • Gość: jimi

  Oceniono 1 raz 1

  Okropny stosunek obu języków. Powinni już zostawić ten angielski głośniej i dać napisy

 • august.b-w

  0

  Słabe to...

 • Gość: klaps

  Oceniono 4 razy 0

  Mam nieodparte wrażenie, że projektuje ktoś inny, a on tylko sprzedaje. Jak się słyszy ten bełkot o wolności, orle wzbijającym się do lotu i planie na "połamanej gwieżdzie Dawida" (fakt - tak połamanej, że równie dobrze mógłby być z niej kwadrat i koło czego symbolikę z pewnością docenią przelatujące ptaki) - ma się wrażenie, że jakiś amator próbuje zrozumieć XX-wieczną formalną, abstarkcyjną rzężbę i przekłada ją na kiczowaty jezyk skojarzeń z jeleniem na rykowisku.

 • Gość: klaps

  0

  on mówi trochę więcej niż tłumaczenie. np. mówiąc o Warszawie mówi o katastrofach z historii, które nadają jej ducha. to jest niefajny stereotyp bo - tych 2 miesięcy z '44 kiedy zrównano miasto z ziemią dziś w już w nim zupełnie nie widać. to lata historycznej i modernistycznej odbudowy krztałtują ducha Warszawy dziś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX