West 57th Street Tower - wieżowiec jak z filmów o Batmanie

Mark Foster Gage Architects
05.01.2016 17:06
Przyzwyczailiśmy się już, że nowe wieżowce to zazwyczaj mniej, lub bardziej prostopadłościenne formy o gładkich szklanych elewacjach. W budownictwie wysokościowym modernizm już dawno wyparł inne style i zastąpił bogato ornamentowane niebotyki w stylu Art Deco, od których zaczynał się wyścig do nieba. Chłodne, niebieskawe wieżowce zdominowały panoramę największych miast świata i to one decydują o jego sylwetce. A co, jeśli wrócilibyśmy do bardziej bogatej ornamentyki i znów zaczęli budować wieżowce pełne ornamentów i detali?
Architekt Mark Foster Gage zaprojektował niezwykły wieżowiec, który miałby stanąć w pobliżu Central Parku na nowojorskim Manhattanie. Wysoki na 102 piętra i około 450 metrów wysokościowiec mieszkalny może budzić zainteresowanie zarówno ze względu na imponującą wysokość - byłby to drugi pod względem wysokości budynek w Nowym Jorku, ale tym co elektryzuje chyba najbardziej tym razem jest jego niezwykła elewacja pełna rozrzeźbionych detali wykonanych z betonu, mosiądzu i brązu.
Więcej o niezwykłym budynku przeczytasz Więcej o projekcie przeczytasz TUTAJ.
Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lech2011

  Oceniono 7 razy 7

  jak wygląda mycie takiego batmana ?

 • Gość: nie_znam_sie_to_sie_wypowiem

  Oceniono 4 razy 4

  Jak rozumiem to jest projekt, który jeszcze nie został uruchomiony. I nie bedzie.
  Takie kolosy budują firmy zorientowane na rachunek ekonomiczny, a budowa i utrzymanie czegoś takiego jest nieopłacalne. mimo to wyobraźmy sobie dzielnice w tym stylu, po kilku latach wyglądała by jak z komiksów o batmanie,

 • Marcin Bukowiecki

  Oceniono 1 raz -1

  Pomijając szyby, które są nie do umycia, po kilku latach cały budynek byłby okropnie brudny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX