Le Corbusier - co właściwie zrobił ojciec współczesnej architektury? [WIDEO]

Alix Bossard
09.03.2016 08:50
Le Corbusier - szwajcarski architekt, którego teorie i projekty odmieniły współczesną architekturę. Uważany jest za ojca modernizmu i papieża brutalizmu. Ale co tak naprawdę zrobił ten najsłynniejszy architekt świata?
Jednym z jego pierwszych dokonań było stworzenie Modulora. To nawiązujący do złotego podziału system oparty na proporcjach ludzkiego ciała. Powstałe w ten sposób wysokości służyły do projektowania przestrzeni skrojonych na ludzką miarę. Ale najsłynniejszym osiągnięciem Le Corbusiera jest chyba stworzenie pięciu punków architektury współczesnej. Te rewolucyjne dla architektury zmiany popchnęły architekturę na zupełnie nowe tory. Na czym polegały? Obejrzyj video, które w obrazowy sposób wyjaśnia wszystko krok po kroku.
Więcej o:
Komentarze (14)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: klaps

  0

  Ładne animacje i muzyka

 • Kamil Maciejewski

  Oceniono 6 razy 0

  Szkoda, że nie podaliście nazwiska autora i namiarów na stronę, bo to chyba nie jest Wasza produkcja. Można sobie tak po prostu zamieszczać na swojej stronie bez podania autora?

 • Kasia Kocielska

  0

  Poprawcie w tekście sformułowanie "proporcje ludzkiego działa", bo wygląda bardzo zabawnie :)

 • Gość: Małgorzata B

  Oceniono 4 razy 0

  1.Podniesienie parteru na słupy nie przyczynia się do powiększenia ogrodu sensu stricto , bo pod zacienionym budynkiem nic nie urośnie.
  2. Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego przyjęcie Modulora, czyli sztywnych wymiarów 183 i 226 miałoby usprawnić projektowanie. Dla mnie byłoby to utrudnienie.

 • Gość: Juliusz Słowacki

  Oceniono 14 razy -4

  Sprawił że architekci uznali się za nieomylnych demiurgów nowego idealnego świata a przeciętny człowiek znienawidził architekturę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX