Biurowiec Metropolitan w Warszawie [LEKCJA ARCHITEKTURY]

Radek Gajda na YT
28.11.2016 00:10
Na podstawie warszawskiego biurowca Metropolitan Radek Gajda opowiada o tym, że z pozoru nieprzystające budynki mają ze sobą wiele wspólnego. Zwraca również uwagę na sposób wpisywania nowych realizacji w zabytkowy kontekst. Metropolitan to dzieło jednej z najbardziej znanych pracowni architektonicznych na świecie - Fosters & Partners z Londynu. Biurowciec został zrealizowany we współpracy z warszawską pracownią JEMS Architekci.

Twórca ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA należy do sieci EPIC MAKERS. Zobacz więcej jego filmów na kanale.

Komentarze (8)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Małgorzata B

  Oceniono 4 razy 4

  Chętnie bym napisała,że BRYŁA SCHODZI NA PSY, gdyby nie to,że b.lubię psy.Jednak faktem jest,że co najmniej od 3-4 miesięcy jest TOTALNY BRAK interesujących tematów i projektów na Bryle. NIE MA CZEGO KOMENTOWAĆ!.
  Coś czuję,że zmieniło się, swego czasu, kierownictwo portalu,bo jak inaczej wytłumaczyć fakt,że tak ciekawy kiedyś i pełen komentarzy portal, jest teraz tak NUDNY I WYMARŁY.

 • avatar

  Gość: klaps

  0

  A i jeszcze jedno: Metropolitan czerpał sporo ze... Smyka w Al. Jerozolimskich. Porównajcie sobie bryły, zaokrąglenia, przeszklenia, podkreślone poziomy, skośne nadbudowy na dachu, przejścia w parterze...

 • avatar

  Gość: klaps

  0

  Szkoda, że nie pokazałeś po prostu widoku z placu na budynek i wystający z za niego gmach Teatru Narodowego. Widzowie mogliby ocenić czy bryła przytłacza czy nie, czy walec attyki nad dziedzińcem jest za wysoki czy nie itd.

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX