Największe kity Polisz Arkitekczer 2016 [WIDEO]

red
16.01.2017 09:44
Przedstawiamy hity Polisz Arkitekczer 2016 roku, czyli budynki, które wywołały największe oburzenie i poruszenie na forum i mogą śmiało startować w konkursie na makabryły. To konstrukcje, które nie powinny zostać zrealizowane. Niestety, świadczą o tym, że świadomość architektoniczna i odpowiedzialność za wygląd i kształt przestrzeni wspólnej jest w Polsce zbyt niska. Wciąż w mocy pozostaje stara zasada znana ze słynnej bajki Aleksandra Fredry - 'wolnoć Tomku w swoim domku'. Z drugiej strony to właśnie Internauci, czytelnicy Bryły i społeczność profilu Polisz Arkitekczer, zwracają uwagę na architektoniczne koszmarki, dokumentują je, fotografują przez co wywołują dyskusję na temat jakości przestrzeni wspólnej. Zobaczcie, co udało nam się zgromadzić przez ostatni rok.
Więcej o:
Komentarze (14)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: indywidualizm

  Oceniono 8 razy 8

  Wszystkie nominacje wg. mnie słuszne oprócz 1 miejsca. Stacje robione są zazwyczaj na jedno kopyto. W Niemczech w mniejszych miejscowościach widziałem piękne, oryginalne stacje, które zapewne wg. niektórych są kiczowate. Dla mnie ma to jakiś taki przyjemny, swojski klimat. Podoba mi się, że ktoś chce zrobić coś innego mimo, ie podlega pod jakiś wielki bezduszny koncern.

 • Gość: R.Sz

  Oceniono 9 razy 5

  Dlaczego podpisujecie to datą roku 2016, skoro większość tych budynków powstała dużo, dużo wcześniej? W dodatku, na Waszym miejscu nie komentowałbym tutaj prywatnych realizacji. Ktoś sobie zarobił, wybudował jak mu się podobało. Ludzie mają różne pojęcie estetyki, ja na przykład za dobór dźwięku i efektów przejść w tym filmiku bym Was ukrzyżował. Pozdrawiam.

 • Gość: Majka

  Oceniono 2 razy 2

  Krakowski zamek stoi odkąd pamiętam. Może i jestem młoda ale na pewno to nie jest 2016. Może jednak brać pod uwagę nowe budynki?

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  nie da się tego oglądać, dotrwałem dzielnie do połowy
  zbliżenia, jazda jak na teledysku kręconego na haju - można się zrzyg..ć

 • Gość: klaps

  Oceniono 1 raz 1

  Kilka prawdziwych pereł kreatywności. To jest często odwaga takich pracowni jak OMA czy Herzog&deMeuron. Owszem mniejszymi środkami, często bez wykończenia, ale same koncepty są rewelacyjne. Te nadbudowy na blokach - WOW! Konstrukcyjnie też!

 • Gość: SB

  0

  Nie da się oglądać kręcącego się z prędkością światła, polskiego dziadostwa.
  Skąd pomysł o formie filmu? :/

 • Dawid Szewczyk

  0

  A ja widzę jeszcze kandydata na Montażystę Roku 2016!
  Wstyd Panowie, wstyd...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX