Filip Springer: Często się mówi - Polska jest brzydka - ja się z tym zgadzam [WYWIAD]

Rozmawia Anna Ostrowska
28.03.2017 10:15
Co można wyczytać z architektury? Dlaczego wokół bywa brzydko i jak budynki opowiadają o czasie, w którym zostały wzniesione? Z Filipem Springerem rozmawiamy o historiach związanych z polską architekturą. Kolejnym soczewkami, przez które można spoglądać na Polskę są budynki takie jak: Pałac Kultury i Nauki, Solpol we Wrocławiu i galeria handlowa Witkac na Brackiej w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części rozmowy z Filipem Springerem.
Komentarze (5)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  jakobhorner

  Oceniono 4 razy 4

  W Polsce obrzydliwość kroczy za neoliberalizmem - reklamy, płoty, elewacje, styropian, przeróbki, dworki polskie, ekrany, chaos okienny, rozbane zabytki, fatalna zieleń miejska, brak ochrony krajobrazy (rozrzucenie nowobogactwa po polach i lasach).

  To wszystko banał, wpływający na wymiotny ogląd tego kraju. W obecnym sejmie mamy tylko apologetów tego gwna, od bandy Kukiza przez kukuruźniki po POPIS.

 • avatar

  Gość: klaps

  Oceniono 5 razy -1

  Lubiłem jak odkrywał polski powojenny modernizm - ale teraz dominuje Smutny Maruda... Polska jest ładna, a miejscami piękna. Jak większość krajów - nie ma się co biczować :-D Brak dworca busów w Warszawie - hmm - w większości miast w Polsce tak wygląda transport lokalny. Z perspektywy Warszawy estetyczny skandal, ale to jest skandal infrastrukturalni-cywilizacyjny. Że nie ma PKSów, że nie ma dworców autobusowych, że nie ma informacji. Tak podróżują miliony Polaków codziennie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX