Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modułowe przedszkolaki

red

Architektoniczną edukację warto zacząć od najmłodszych lat. Na lekcję dobrej architektury mogą już od stycznia liczyć dzieci z warszawskiego Targówka. Dla nich wybudowano dwa modułowe przedszkola według projektu pracowni Płaskowicki & Partnerzy.

Na Bródnie, przy ul. Hieronima oraz Turmonckiej oddano właśnie do użytku dwa przedszkola zbudowane według projektu pracowni Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Obiekty powstały w technologii modułowej. Pozwala ona na szybkie postawienie budynku oraz ciekawy design. Dodatkowym atutem tej metody jest możliwość szybkiego reagowania na zmiany demograficzne.

- Modułami można grać bardzo ciekawie i budować indywidualną architekturę - mówi architekt Piotr Płaskowicki, autor projektu.

Pracownia ma już doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów. Ich autorstwa jest min. Przedszkole Króla Maciusia I zlokalizowane również na Targówku.

Czas budowy był ekspresowy. Gotowe elementy wyprodukowano w fabryce, a następnie zmontowano na miejscu w ciągu 40 dni. Potem zostały już tylko prace wykończeniowe. Z zewnątrz przedszkola prezentują się bardzo atrakcyjne. Prostą formę przełamuje kolor, nadając budynkowi nowoczesny wyraz. Wnętrza są jasne, z odważnymi akcentami kolorystycznymi.

W takim przedszkolu jest wszystko, co trzeba: sale do zajęć, szatnia, miejsce do wydawania posiłków, toalety przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, szatnia i pomieszczenia do zajęć ze specjalistami, np. logopedą.

Obiekty spełniają funkcję placówki przedszkolnej dla dzieci sześcioletnich. Przewidziano w nich 3 oddziały łącznie dla 75 dzieci. Obydwa wraz z wyposażeniem kosztowały 4,6 mln zł. Władze Targówka myślą o dwu kolejnych modułowych przedszkolach, co sporym optymizmem napawa nie tylko rodziców, ale również miłośników architektury.

    Więcej o:

Skomentuj:

Modułowe przedszkolaki