12 niezwykłych miejsc dla cyklistów

ace
06.08.2012 15:19
A A A
Garaż dla 4000 rowerów, Groningen, Holandia, proj. KCAP Architects & Planners, 2007, fot. www.kcap.eu

Garaż dla 4000 rowerów, Groningen, Holandia, proj. KCAP Architects & Planners, 2007, fot. www.kcap.eu (Garaż dla 4000 rowerów, Groningen, Holandia, proj. KCAP Architects & Planners, 2007, fot. www.kcap.eu)

W wielu światowych metropoliach podróżowanie na dwóch kółkach stało się tak popularne, że dla rowerzystów buduje nie tylko ścieżki rowerowe, ale także parkingi, warsztaty, a nawet... domy. Wybraliśmy dla was najciekawsze przykłady
Zobacz zdjęcia (14)

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (11)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  neroving1984

  Oceniono 24 razy 22

  ten podziemny parking w Tokio zobił na mnie duże wrażenie. Potrzeba matką wynalazków a myśle że tam mają dużo potrzeb, co za tym idzie dużo przydatnych rzeczy wymyślają. Powinniśmy brać z nich przykład.

 • avatar

  Gość: xxx

  Oceniono 20 razy 16

  może i u nas kiedyś takie czasy nastaną, trzeba być dobrej myśli

 • avatar

  Gość: Tom

  Oceniono 11 razy 11

  oj tak, podoba mi się taka przyszłość

 • avatar

  dzekil

  Oceniono 8 razy 8

  Mocno wyidealizowany opis... Bywam dość często w 8 Tallet, u znajomych, którzy tam mieszkają. Kawiarnia jest jedna. Nie ma tam żadnej zatoki - jest sztuczne jeziorko od strony rzeczonej kawiarni. Z parkiem to też przesada - to zwyczajnie kawałek jeszcze niezabudowanej przestrzeni, po polsku byśmy to określili trawnikiem. Autor opisu nie wspomniał już o gigantycznym parkingu dla samochodów "pod chmurką"... Faktycznie na "pochylnie" można wprowadzić rower, ale jeżdżenie po nich może być raczej dość trudne i nie widać zbyt wielu amatorów takiej rozrywki. Mieszkańcy rowery zostawiają w wydzielonej, ogromnej części piwnicy przeznaczonej na "rowerowy parking". Natomiast z przypinaniem roweru w "wielu miejscach budynku" to kolejna przesada. Jednym z większych rowerowych mankamentów jest właśnie brak miejsca gdzie można by przypiąc rower na zewnątrz, przy wejściach do klatek schodowych (dla gości lub gdy chce się zostawic moment "na 5 minut" i niekoniecznie wprowadzać go do piwnicy.

 • avatar

  olecky

  Oceniono 10 razy 6

  "Okolica głównej stacji kolejowej w holenderskim Groningen" nie "przechodzi właśnie przemianę", tylko przeszła ją już 3 lata temu. A przed przemianą i tak wyglądała lepiej niż zafajdane samochodami klepiska okołodworcowe w Polsce.

 • avatar

  Gość: ecce

  Oceniono 3 razy 3

  a w waszyngtonie parking dla rowerow swieci pustkami. ach ci bogaci amerykanie tylko leja benzyne i jada... raj.

 • avatar

  Gość: Niemamiejsca

  Oceniono 2 razy 2

  "(...) oo mieszkań (...)" ;)

 • avatar

  patman

  Oceniono 4 razy 0

  U nas na wsi można postawić rower na placu pod Urzędem Miasta, żeby się z nim na dobre pożegnać. A tego typu parking to byłby po prostu raj dla złodziei. Stąd nie sądzę, żeby tego typu pomysł przyjąłby się w Polsce.

 • avatar

  Gość: ddddd

  Oceniono 54 razy -46

  rower fajna rzecz, ale każdy kto mieszkał chociaż troche np. w holandii wie jakie te rowery są wkur.wiające. wjeżdża ci taki holenderski down na środek ulicy, na nic nie patrzy, czy wolne czy może tir jedzie, nie ważne on i tak wjeżdża tym swoim rowerkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły