Komentarze (127)
Jak naprawić miasto? Oryginalnych pomysłów nie brakuje!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tece92a

  Oceniono 6 razy 4

  Zieloność miasta będziemy realizować zielenią ornatu na pomnikach JP2.

 • asfalt

  Oceniono 5 razy 3

  Nie rozumiem Niemcow: przeciez tam juz od dawna jest zielono i pieknie. A oni jeszcze maja chec, czas i pieniadze na ulepszanie. A my daleko za nimi, niby tuz za Odra, a przepasc jak miedzy Europa i Afryka.

 • kulfon80

  Oceniono 7 razy 3

  Piękny park w Kopenhadze... z piętnastoma drzewami wkopanymi w beton.Chyba komuś odbiło z takim przykładem pięknej przestrzeni,ja nie mam tolerancji dla tego typu inwestycji.

 • grey-sky

  Oceniono 3 razy 3

  Kopenhaga: " projektanci postanowili też wpłynąć na rozwój tolerancji i szacunku wobec inności" . U nas te tęczowe ozdoby, byłyby natychmiast zdewastowane. Tak jak tęcza.

 • slate69

  Oceniono 5 razy 3

  A w stolicy wycinają starodrzew w parkach, po praskiej stronie zrównali z ziemią las łęgowy, który pełnił funkcję płuc miasta, piękny ekosystem i ścieżkę dla zwierząt, do tego dodać brak lokalnych planów zagospodarowania, co za tym idzie totalną degradację terenów zielonych, co najlepiej widać w dzielnicach granicznych. Do niedawna Warszawa była uważana za najbardziej zieloną stolicę europejską, a co mamy teraz?

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 45 razy 3

  Seul - obok rzeki jest wciąż 10 pasmowa droga. Całe miasto jest oplecione systemem świetnych autostrad i obwodnic. O czym wy mówicie?

 • sztucznamgla

  Oceniono 2 razy 2

  czytam (zapewne bardzo słuszne) uwagi mieszkanców innych miast - nie krytykowałbym zbytnio Warszawy, bo ogólnie jest bardzo zielona, ale jesli macie dość Katowic czy innych miast to zapraszam do Trójmiasta, zawsze zielonego i blisko natury (bo jesteśmy rozciagnieci jak jamnik) które w ostatnich latach dodatkowo pieknieje

  przyjedxcie i zobaczcie - a potem przeniescie sie - to jedyne wyjscie!..

 • Gość: Juds

  Oceniono 4 razy 2

  Mniej reklam i banerów, więcej drzew i miejsc gdzie można odpocząć od codziennego hałasu i szybkiego Warszawskiego życia. Ponadto więcej rowerków Veturillo do wypożyczania z racji, że to wspaniały pomysł do spędzania nie tylko wolnego czasu, ale i przemieszczania się do pracy/ na uczelnię itp w ekologiczny sposób. :)

 • excorporate

  Oceniono 4 razy 2

  Skoro te działania służą temu żeby było więcej zieleni, czystszego powietrza, mniej spalin i hałasu, czyli żeby w wielkim mieście żyło się tak jak na prowincji, to może podejść do sprawy w inny sposób. Czyli promować zrównoważony rozwój całych regionów, a nie "zaganiać" ludzi do wielkich, zatłoczonych metropolii.

 • resio

  Oceniono 2 razy 2

  zdjecie kosza na smieci z bristolu a podpisane liverpool masakra gazeta idzie na psy

 • grenz

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe. Mowa o Liverpoolu, a na zdjęciu kosz na śmieci z napisem Bristol City Council i w dodatku w tle budynek College Green w tymże Bristolu.

 • blski

  Oceniono 1 raz 1

  Po kazdej podwyzce cen benzyny mam cicha i jak sie okazuje zludna nadzieje, ze moi rodacy powstrzymaja sie przed uzywaniem samochodow.
  Czy posiadacze nie zdaja sobie sprawy, czy moze niechca myslec o tym jak bardzo drogo kosztuje posiadanie samochodu.

 • thasis

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystkie te cuda za wielkie pieniadze podatnikow a i tak najpiekniejszym miastem na swiecie jest kanadyjskie miasto Vancouver

 • gnago

  Oceniono 3 razy 1

  We Wrocku włodarze miasta maja inny pomysł na cywilizowanie miasta , wycięto 30 000 drzew z akceptacją płezydenta ksywa Dupkiewicz - to miano za liczne "zasługi" dla miasta

 • Gość: maruda74

  Oceniono 11 razy 1

  Rozumiem, że w nowej rzeczywistości ludzie magicznie przestają mieć potrzeby dojechania do pracy, odwiezienia dzieci do szkoły czy zakupy. Tzn. może i potrzeby zostają ale zamiast obrócić samochodem trzeba teraz taszczyć torby za zakupami przy pomocy transportu publicznego, z dzieckiem pod pachą. Oczywiście drałując przez park krajobrazowy.

  Druga rzecz - kto za to wszystko płaci? Przecież nie ci, których nieruchomości z dnia na dzień podrożały z chwili zamiany ruchliwej i głośnej arterii komunikacyjnej na płynąca rzeczkę z kaczkami. Owszem, płacą wszyscy a korzystają nieliczni. W szczególności płacą mieszkańcy pozostałych dzielnic, jeszcze bardziej zatrutych smrodem i hałasem niż wcześniej, bo co z rewitalizowanych dzielnic w końcu muszą jakoś dojechać, więc robią to tam gdzie funkcjonalne drogi pozostały.

  Czyli jest jak zwykle - władza robi sobie dobrze, pokazuje wszystkim wokół jak fajnie wyszło, na koszt podatnika który nic z tego nie ma.

 • slate69

  Oceniono 3 razy 1

  A w naszej stolicy wycina się starodrzew w parkach i niszczy pas lasu łęgowego wzdłuż Wisły, do tego brakuje planów lokalnego zagospodarowania i deweloperzy robią co chcą z zielonymi do tej pory terenami...

 • burmiszcz

  Oceniono 7 razy 1

  Mam fajny, oryginalny pomysł jak poprawić polskie miasta. Miast spłukiwać unijne lub inne fundusze w kiblu wydumanych atrakcji dla studentów, którzy w większości są pełnosprawni ruchowo, sprawmy by wszyscy właściciele psów sprzątali po swoich pupilach chodniki i trawniki. Być może się mylę, bo z poziomu wagonika górskiej kolejki linowej zainstalowanej w centrum dużego miasta problemu, który poruszam nie widać, jednak nie wszystkie miasta mogą sobie pozwolić na taką fanaberię.

 • Gość: pit

  Oceniono 13 razy 1

  Z jedne strony:
  Rio de Janeiro - wyrwać się z szarości
  a z drugiej malowanie polskich blokowisk nazywacie pastelozą.
  Zatem zdecydujcie czego chcecie

 • sorprendida

  Oceniono 4 razy 0

  u nas w kraju brakuje urzędników miejskich z prawdziwego zdarzenia, tzn. takich, którym by zależało na rozwoju miasta, a nie wyłącznie na obsadzaniu swoimi stanowisk, pobieraniu nagród, premii oraz sowitych łapówek, HGW nadaje się jedynie do koszenia i to własnego koszernego trawnika

 • hcwarmia

  0

  Rio, bardzo dobry pomysł. Robiony z i dla społeczności lokalnej. Proste i społecznie użyteczne.

 • Gość: krakus

  Oceniono 6 razy 0

  Jak już będziemy mieli te szerokie betonowe jezdnie i w dupach nam sie z dobrobytu poprzewraca to będziemy je zalewać wodą. Na razie trzeba je wybudować.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 6 razy 0

  Kolejka we Wrocławiu to przykład skrajnej glupoty i marnotrawstwa publicznych pieniędzy.

 • Gość: gość

  0

  http://online-calyfilm.pl

 • apendula_niewdziosek

  Oceniono 8 razy 0

  Młode zdrowe byczki się ucieszą. A osoby starsze, chore, niesprawne? Wynocha?

 • Gość: pawel

  Oceniono 4 razy 0

  Z tym Seulem to widać ze autor nie był na miejscu a zdjęcia wziął z internetu. Faktycznie miejsce świetne. Bardzo miłe i ładne. Jest to jednak "kanion" z rzeczka po środku biegnący dokładnie pomiędzy dwiema baaardzo ruchliwymi i smrodliwymi ulicami. Wiec z ta ekologia nie p4zesadzajmy. Strumień w tym miejscu był już 50 lat temu. Obecnie po prostu go odsłonięto zwezajac ulice.

 • stachud

  Oceniono 8 razy 0

  A dlaczego nie ma nawet wzmianki o Korei Północnej? Tam pozbyto się prywatnych samochodów w 100% i to nie tylko w stolicy ale w całym kraju. Cały kapitalistyczny konsumpcjonizm mają w doopie nie tak jak niektórzy hipokryci w Europie.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 6 razy 0

  "nie tylko będzie przyjazny mieszkańcom"
  Jasne/ Miasta w ten sposób "zrewitalizowane" wyrzucają przybłędy z centrum. Pozostają sami mieszkańcy drogich dzielnic, którzy rzeczywiście maja dzięi temu lepiej.
  Ja sam mieszkam w ładnym miejscu,ale obok przebiega hałaśliwa obwodnica. Bardzo chętnie zamieniłbym zajęty przez nia teraz teren w park - ja nic nie stracę - nie używam jej, ale miasto i setki tysięcy jego mieszkańców straciłoby ważny kanał komunikacyjny. Coś za coś. ;)

 • Gość: Mimi

  0

  Co to za utwór muzyczny i wykonawca, gdzie w pewnym momencie wchodzi orkiestra przy pierwszym filmiku Seul : rzeka zamiast szosy ?

 • sztucznamgla

  Oceniono 3 razy -1

  ..czytam (zapewne bardzo słuszne) uwagi mieszkanców innych miast - nie krytykowałbym zbytnio Warszawy, bo ogólnie jest bardzo zielona, ale jesli macie dość Katowic czy innych miast to zapraszam do Trójmiasta, zawsze zielonego i blisko natury (bo jesteśmy rozciagnieci jak jamnik) które w ostatnich latach dodatkowo pieknieje

  przyjedxcie i zobaczcie - a potem przeniescie sie - to jedyne wyjscie!

 • sztucznamgla

  Oceniono 1 raz -1

  czytam (zapewne bardzo słuszne) uwagi mieszkanców innych miast - nie krytykowałbym zbytnio Warszawy, bo ogólnie jest bardzo zielona, ale jesli macie dość Katowic czy innych miast to zapraszam do Trójmiasta, zawsze zielonego i blisko natury (bo jesteśmy rozciagnieci jak jamnik) które w ostatnich latach dodatkowo pieknieje

  przyjedxcie i zobaczcie - a potem przeniescie sie - to jedyne wyjscie!

 • Gość: Obserwator

  Oceniono 3 razy -1

  POlski problem POlega na tym,że tu rządzą pieniądze kolesi i bezmózgowe urzędasy z klucza POlitycznego,a nie myślący i działający dla potrzeb obywateli urzędnicy.Mieszkańcy tego prawnie bezprawnego Kraju są tylko POtrzebni przy wyborach.A POtem to już władza robi co chce,mając nas w POważaniu.Przybywa tylko galerii i supermarketów,a tereny zielone są niszczone pod następne inwestycje nie zawsze POtrzebne.Tak wygląda nasz cały kraj.

 • gresiek

  Oceniono 5 razy -1

  polinka, jak rozumiem, bardziej kretynskiej i "miedzynarodowej" nazwy nie dalo sie wymyslec?

 • ltte

  Oceniono 11 razy -1

  Super. Najpierw usuńmy samochody, potem autobusy, tramwaje, przystanki i dworce, sklepy, a na końcu zburzmy wszystkie budynki i zasiejmy trawę oraz krzaki. Będzie bardzo miło przyjechać na rowerze i odpocząć.

 • Gość: hejka

  Oceniono 1 raz -1

  A w Katowicach ciągle marzą o biurowcach w centrum. A Dom Prasy (biurowiec) w rynku przerobili na Urząd Miejski, czy też biurowiec, hehe

 • v_kolumna_v

  Oceniono 8 razy -2

  Zacznijmy od wyrzucenia w Warszawie "Pomnika Czterech Śpiących" potrzebnych nam jak piąta noga psu.

 • tadeusz542

  Oceniono 8 razy -2

  OK! przerobią miasto na wielką wioskę i zobaczymy co z tego wyniknie zwłaszcza dla tych co zarabiają a ich jest większość . jak pokazuje na razie przykład Katowic przerabianie centralnego skrzyżowania miasta na deptak na razie korzyści nie przynosi . Dla zdrowia korzyści zwłaszcza nie będzie bo otaczają go drogi o natężeniu ruchu powyżej 20 tysięcy pojazdów na dobe a w pasie takiej drogi szerokim na 6 kilometrów stężenie spalin zawsze przekracza normy dla których człowiek idzie do parku.

 • Gość: tresor

  Oceniono 3 razy -3

  No dobra, a co zrobia z ku...mi...jakos nie pasuja do ptaszkow i kwiatkow w centrum miastai wspomnianej zielonej koncepcji ze spiewajacymi kiblami...

 • pawelpap10

  Oceniono 13 razy -3

  Hamburski pomysł świetny dla ludzi młodych, zdrowych i niespieszacych sie do pracy albo żeby odebrać dzieci z przedszkola. Acha, no i pogoda w Hamburgu przez caly rok jak w Kalifornii, nic tylko po parkach spacerować.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 13 razy -3

  jeżeli chodzi o Hamburg to "zielona sieć" ma tam już bardzo wielu wyznawców i ich liczba szybko rośnie. Za 20 lat to miasto faktycznie bedzie pod zielonym sztandarem. Islamu.

 • Gość: podptaszka

  Oceniono 15 razy -7

  Miasto ma byc czyste i bezpieczne a nie kolorowe i z klimatem artystycznym. Po co mi kredki namalowane na schodach, gdy wokol smierdzi szczochem a wieczorem na glowy leca butelki?

  Dziekuje, skonczylam, mozna splukac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX