Nuvola Lavazza - nowa siedziba jednego z najważniejszych producentów kawy

Nowa siedziba firmy Lavazza łączy w sobie odniesienia do regionu, z którego pochodzi marka, a także odzwierciedla idee firmy i jej ponad 120-letnią historię. Kompleks Nuvola Lavazza to miejsce dialogu i dzielenia się myślą, kulturą i smakiem, które jest otwarte na miasto, Włochy i świat. Projekt stworzył architekt Cino Zuchi wraz z czołowymi postaciami świata architektury, sztuki kulinarnej, scenografii i designu.
Nuvola Lavazza Nuvola Lavazza Fot.Lavazza

Nowy, świeży styl i inteligentne rozwiązania

Kompleks Nuvola Lavazza wprowadza do turyńskiej dzielnicy Aurora nowy, świeży styl i ciekawe rozwiązania. To miejsce ma inspirować ludzi, ułatwiać prowadzenie dialogu oraz zapewnić niezapomniane wrażenia i doświadczenia kulturalne, społeczne, biznesowe i oczywiście kulinarne.

Nuvola Lavazza Nuvola Lavazza Fot.Lavazza

"Awangardowy kompleks, który może prowadzić dialog z całym światem."

- Korzenie tego obiektu tkwią mocno w mieście i w dzielnicy Aurora, w której po raz pierwszy rozwinęliśmy się na skalę przemysłową. Jest to też jednak awangardowy kompleks, który może prowadzić dialog z całym światem i poprowadzić nas w przyszłość. Mówimy, że Nuvola Lavazza ma swoje korzenie w przyszłości, ponieważ jesteśmy przekonani, że przyszłość może przynosić owoce tylko wtedy, gdy opiera się na głębokich korzeniach

- twierdzi prezes firmy, Alberto Lavazza.

Nuvola Lavazza Nuvola Lavazza Fot.Lavazza

Co znajduje się w kompleksie Nuvola Lavazza?

Najważniejszymi obiektami należącymi do kompleksu Nuvola Lavazza są: awangardowy budynek biurowy, zaprojektowany z poszanowaniem środowiska i z myślą o wygodzie i potrzebach pracowników, wykwintna restauracja i muzeum, które otwiera przed zwiedzającymi świat kawy i związanych z nią rytuałów. Ponadto na terenie nowej siedziby marki Lavazza znajduje się przestrzeń do organizowania debat, konferencji i imprez kulturalnych, bistro dla pracowników firmy oraz budynek Instytutu Sztuk Stosowanych i Designu.

Nuvola Lavazza Nuvola Lavazza Fot.Lavazza

Nowa siedziba firmy Lavazza

W 1895 r. Luigi Lavazza, pod adresem via San Tommaso 10, założył mały sklep spożywczy i rozpoczął przygodę z biznesem. Nieco ponad kilometr od tego miejsca, przy via Bologna 32, powstała nowa siedziba firmy, zaprojektowana pod kątem zapewnienia maksymalnego komfortu, energooszczędności i ograniczenia zużycia wody - a wszystko dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom. Budynek stoi w samym sercu kompleksu Nuvola Lavazza.

Nuova Lavazza Nuova Lavazza Fot.Lavazza

Innowacyjne wnętrza nowej siedziby

We wnętrzach nowej siedziby Lavazza znajdują się powierzchnie otwarte, wyposażone w zaawansowane technicznie rozwiązania ułatwiające prowadzenie spotkań. W pomieszczeniach rozmieszczono innowacyjne meble, które wspomagają współpracę i utrzymanie efektywności, zapewniając zarazem wygodę i komfort.

Nuova Lavazza Nuova Lavazza Fot.Lavazza

La Centrale - duża przestrzeń do organizacji wydarzeń

W głównej części budynku znajduje się La Centrale - duża przestrzeń do organizacji wydarzeń, która może pomieścić nawet tysiąc osób. Będą się tu odbywać różne imprezy, w tym debaty i konferencje, a także wydarzenia muzyczne, artystyczne i kulturalne.

Nuova Lavazza Nuova Lavazza Fot.Lavazza

Restauracja Condividere

W bocznej hali La Centrale, po stronie z widokiem na miasto, znajdują się dwie strefy gastronomiczne kompleksu Nuvola Lavazza. Pierwszą z nich tworzy Restauracja Condividere, w której łączą się koncepcja autorstwa Ferrana Adria, dekoracje Dante Ferrettiego i umiejętności szefa kuchni Federico Zanasiego. To miejsce ma wyróżniać się magiczną atmosferą, ale przede wszystkim znakomitą kuchnią.

Nuova Lavazza Nuova Lavazza Fot.Lavazza

Bistrot - innowacyjna, wspólna przestrzeń

Drugą strefą gastronomiczną jest Bistrot - innowacyjna, wspólna przestrzeń, która zastępuje dawny model stołówki pracowniczej. Nowa "kawiarenka" dla pracowników firmy ma oferować menu, w którym położono nacisk na jakość potraw i ich składniki odżywcze.

Nuova Lavazza Nuova Lavazza Fot.Lavazza

Muzeum promujące kulturę związaną z kawą

Rodzinie Lavazza zależało, aby ich nowa siedziba promowała kulturę związaną z kawą. W tym celu powstało muzeum, które zaprojektowała międzynarodowa firma Ralpha Appelbauma. Na odwiedzających obiekt muzealny czeka podróż po świecie kawy w ujęciu zmysłowym i emocjonalnym. Podróż splata się z historią rodziny Lavazza, a za jej pośrednictwem z historią włoskiego przemysłu w XX w.

Nuova Lavazza Nuova Lavazza Fot.Lavazza

"To wyjątkowe, innowacyjne miejsce i otwarta przestrzeń, która ucieleśnia nasze wartości i historię"

- Nuvola Lavazza to wyjątkowe, innowacyjne miejsce i otwarta przestrzeń, która ucieleśnia nasze wartości i historię, a przy tym zapewnia niezwykłe wrażenia kulinarne i kulturalne oraz możliwość udziału w wydarzeniach publicznych. Nuvola ma też inne cechy, które być może mniej rzucają się w oczy, lecz dla nas są niezwykle ważne. Cały projekt kompleksu jest skupiony na wygodzie ludzi, energooszczędności i ochronie środowiska. Ożywia część miasta, która powstała do celów przemysłowych, a teraz będzie rozwijać się pod szyldem zrównoważonego rozwoju

- powiedział wiceprezes Grupy, Marco Lavazza.

Więcej o:
Komentarze (3)
Nuvola Lavazza - nowa siedziba jednego z najważniejszych producentów kawy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bbc

  Oceniono 2 razy 2

  "Innowacyjna, wspólna przestrzeń, która zastępuje dawny model stołówki pracowniczej" - innowacyjna może 10 lat temu...

 • Gość: Michał

  Oceniono 3 razy 1

  "Nowa siedziba firmy Lavazza łączy w sobie odniesienia do regionu, z którego pochodzi marka, a także odzwierciedla idee firmy i jej ponad 120-letnią historię"
  W jaki sposób ten budynek odzwierciedla idee firmy?? Jak betonowo- szklana elewacja może cokolwiek odzwierciedlać? Przestańcie dorabiać do współczesnej architektury filozofie, jej tam nie ma, to są puste projekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX