Komentarze (21)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pawelcz.1

  Oceniono 1 raz 1

  Nie istniał architekt Teliesin West, więc Utzon nie mógł u niego pobierać nauk. To nazwa pracowni, a zarazem szkoły architektury Franka Lloyda Wrighta w Arizonie. Ponadto ani Wright ani Alvar Aalto nie byli modernistami. Mistrzami, owszem tak, ale nie modernizmu. Zresztą sam budynek opery w Sydney trudno uznać za modernistyczny.

 • Gość: leeway

  0

  Samo istne piękno architektury.

 • tomasz_arch

  0

  Taliesin West. POPRAWCIE TO! To nie jest architekt, to nie jest człowiek, to jest atelier FLW! Zatrudnijcie do pisania jakiegoś studenta architektury albo nie korzystajcie z translatora.

 • Gość: A.Baran

  0

  W Polsce opera z Sydney by kosztowała 1mld $ a budowa przeciągnęła by się w XXII w
  W Sydney byłem na Madama Butterfly fantastyczne . A kieliszek superszampana we foye za nasze 3 zł Publiczność od wytwornej do szortów

 • arturf0730

  0

  @jasnypelnypb na national geo był kiedyś bardzo ciekawy odcinek programu "Tajemnice powiązań inżynieryjnych" o operze w Sydney, ciekawie zrobiony i analizujący jej konstrukcje. Choć jak nie trawisz Richarda Hammonda to może ci się nie podobać. Pozdrawiam :)

 • jasnypelnypb

  0

  Szukam informacji na temat konstrukcji opery. Najlepiej jak by były informacje na temat całego procesu projektowania, budowania obiektu. Znalazłem książkę w języku angielskim, ale różnie to bywa z językiem obcym, a człowiek chce na łatwizne zawsze iśc. Będę wdzięczny.

 • Gość: fylyp

  0

  rypneli sie na 95 mln USD O.o?

 • ppkbtb

  0

  To ja może kubeł zimnej wody na gorące głowy. Proszę sobie porównać sytuację z żeglarstwem. Kiedyś była b.ostra drabinka egzamina potem ją zlikwidowano.W tej chwili na rynku są tacy ze stopniami po egzaminach i tacy ze stopniami po nadaniu. Zapewniam że ci bez egzaminów są na rynku traktowani jak obywatele 2 kat. W cenie są ci po egzaminach.
  I tak zapewne będzie też w zawodach prawniczych,lekarskich,inżynierskich i co tam jeszcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX