MAKABRYŁA ROKU 2012 - koszmarna wiata z Radomia [WYNIKI PLEBISCYTU]

29.04.2013 16:46
Makabryła Roku 2012

Makabryła Roku 2012 Zadaszenie stadionu w Radomiu, fot. Agencja Gazeta

Na najgorszą inwestycję ubiegłego roku głosowaliście przez ostatnie dwa tygodnie, oddając blisko 25 tysięcy głosów! W czołówce znalazła się kolorowa kamienica a la Gaudi, wielka galeria handlowa w centrum Poznania i budynek otulony styropianem. Na najbardziej zawstydzającą Makabryłę wybraliście jednak zupełnie coś innego... Zgadzacie się z wynikami?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (426)
MAKABRYŁA ROKU 2012 - koszmarna wiata z Radomia [WYNIKI PLEBISCYTU]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: gosc

  Oceniono 71 razy 57

  Myślałem,aby zagłosować na strefę "VIP" która jest szczytem finezji architektonicznej lub na centrum Kultury które wygląda jak omamy naćpanego hipisa,ale przyznanie jednemu budynkowi tytuł makabryły to za mało. Projektanci dostaną nauczkę,ale te budynki i tak będą stać. Nikt ich nie zburzy, nikt sprawi,że czas się cofnie.Jedynie będzie można dalej narzekać.Dlatego jedynym słusznym wyborem była epidemia reklam. Może tytuł makabryły, zwróci większą uwagę społeczeństwa na tą jakże niekorzystną tendencję. Powód jest jeszcze jeden. Jest to tylko folia i można ją zawsze "zedrzeć z otoczenia" w przeciwieństwie do budynku. Istnieje też większe prawdopodobieństwo, że ten jakże prestiżowy tytuł sprawi,że krajobraz miejski w wielu miastach ulegnie poprawie, a nie tylko w jednym.

 • avatar

  Gość: bet

  Oceniono 45 razy 11

  A mi żal tych projektantów. Poprostu nie wierze że to ich bujna wyobraźnia prowadzi do dziwnych form i słabych materiałów. Żal, że dla marnych groszy muszą się zgadzać na niedojrzałe pomysły inwestorów, urzędników i oczywiście cięcie kosztów.

 • avatar

  Gość: Rexio

  Oceniono 26 razy 10

  Strefa Vipa to jest to! Nawet stadion narodowy nie poszczyciłby się takim luksusem!

 • avatar

  Gość: Kate

  Oceniono 33 razy 1

  Większość z prezentowanych tu makabrył jest dość oczywista: Starogard, Radom, Szczecin, Racibórz, naklejki czy Olsztyn. Po pozostałych widać, że z nimi po prostu "coś nie tak": chociaż nowe to wyglądają już passe, przypominają nieudolną "inspirację" trendami, które właśnie przestają się podobać. Moją makabryłą roku będzie jednak osiedle w Gorzowie bo "może się podobać". Czarujący budynek otoczono ciasno "nowymi" dolepkami, które są większe, cięższe, bardziej zwarte, dominujące, etc. Brutalnie zniszczono urok poprzedniej zabudowy. W sposób fałszywy wykorzystuje się pałacykowatość miejsca jako jego atut jednocześnie zupełnie je niszcząc. Takie rozwiązanie jest znacznie gorsze niż jakieś nowe przyciężkawe, gęsto zabudowane osiedle.

 • avatar

  Gość: kaspe

  Oceniono 53 razy -13

  Niektóre z tych przykładów to racja, ale większość to po prostu jojczenie i marudzenie ludzi, którym nic się nie podoba, bo takiż mają wspaniały wysublimowany gust architektoniczny, że koniec końców sami nie wiedzą co ma być jakie i dlaczego, ale jak ktoś powie: "makabra" to zgodnie przytakują, bo każda okazja do ponarzekania w Polsce jest dobra. Poza tym wszystko jest kwestią gustu w tej materii. Mi na przykład ekstremalnie nie podoba się budynek Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest toporny i bunkrowaty. Ale wiele osób uznaje go za klimatyczny i odpowiedni do zabudowy.
  W powyższym zestawieniu robi się jednak raczej raban o nic.

 • avatar

  Gość: aga starz

  Oceniono 316 razy 288

  nie ma nic gorszego niż epidemia naklejania reklam oraz wieszania i stawiania bilbordów, która opanowała polskę!

 • avatar

  Gość: Jotgie

  Oceniono 217 razy 171

  Choć chciałem głosować na Poznań, to jednak zadaszenie w Radomiu mnie kompletnie rozwaliło!

 • avatar

  Gość: Sasanka

  Oceniono 299 razy 131

  galeria MM jest kontrowersyjna, owszem, ale do makabryl, z ktorymi tutaj ja zestawiono dosc jej daleko... nie rozumiem.

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły