Komentarze (413)
MAKABRYŁA ROKU 2013: Poznań City Center zwany Chlebakiem [WYNIKI PLEBISCYTU]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: Look

  Oceniono 23 razy 19

  Poznań shitty center...na pohybel nieudacznikom z trigranitu i UM.

 • kaktus118

  Oceniono 22 razy 18

  Poznański koszmar, skandal dekady. Po tym przekręcie Grobelny powinien nie tylko natychmiast spaść ze stołka, ale odsiedzieć ładnych parę latek.

 • Gość: hugo

  Oceniono 26 razy 18

  Kościół Jana Pawła II w Krakowie - wyląda jak sarkofag reaktora w Czarnobylu

 • foryou22

  Oceniono 16 razy 16

  Na tych ekranach akustycznych to ktoś z powiązaniami u koryta niezłą kasę robi cała Polska tym g..nem obsadzona

 • Gość: JaySiJay

  Oceniono 18 razy 16

  z bólem serca, ale mój Poznań ma chlebak, który wygląda ładnie tylko wieczorem jak go świetlistą tęczą się zasłoni - to przynajmniej wygląda zabawnie... bo cała bryła wygląda ŚMIESZNIE. Ah.... a plany były takie piękne...

 • Lucja Kalkstein

  Oceniono 25 razy 15

  I znowu bardzo ciężki wybór... Dworzec w Poznaniu ma wielu zwoleników, i slusznie. Poza tym, że brzydkie i niefunkcjonalne, należałoby napiętnować przykładowo za bardzo powszechny u nas grzech, czyli wizulizacje które kłamią. W przypadku dworca oszustwo jest straszne. Wydaje mi się też, że wieżowcowi Liebenskinda za to się właśnie obrywa (i słusznie): sam w sobie nie jest szkaradny, ale miało być znacznie lepiej.
  Przejście w Białymstoku nie wygląda ażtak źle, ale nie o to chodzi. Pomysł spychania pieszych do podziemi w centrach miast należy piętnowac i zwalczac bez litości. dostaliby mój głos, gdyby nie trasa w Bydgoszczy, bo,,, WTF???? Patrzę, patrzę i oczom nie wierzę. Ale jest jeszcze buda w Warszawie - i co teras??
  To Łacińskie coś w Toruniu też mocne... Świątyni bizantyjskiej nawet nie chce mi komentować, przywykliśmy. Z ekranowym absurdem trzeba walczyć.
  W tej sytuacji i w takim towarzystwie komenda nie robi na mnie żadnego wrażenia.

 • sojer2006

  Oceniono 28 razy 14

  Widzę że Wyborcza "namierzyła" sobie galerię w Katowicach. Już nikt nie pamięta ,ŚMIERDZĄCEGO, brudnego dworca. Tak bardzo katowiccy architekci go żałują , może po prostu nigdy nie jeździli koleją i nie mieli wątpliwej "przyjemności" korzystać z TEGO dworca. A może to zawiść, że oni nie dostali zlecenia!

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 24 razy 14

  Bezapelacyjnie Kraków. Kwintesencja panoszącego się bezguścia. Aczkolwiek do zapyziałej Małopolski może rzeczywiście świetnie pasuje, zwłaszcza do Krakowa, gdzie - jak ktoś na forum Bryły policzył przy okazji Bryły Roku - w ciągu ćwierćwiecza zbudowano ok. 10 wartych uwagi budynków, czyli sukces nieziemski.
  Kościół polski stacza się konsekwentnie od roku 1989 nie tylko w warstwie ideologicznej. Kiedyś (zwłaszcza lata 60. i 70.) był ostoją awangardowych architektów. Teraz jest to kartoflano-buraczana wspólnota miernot. Świat mu odjechał, a ten dalej złoci kopułki.

 • Barbara Konat

  Oceniono 13 razy 13

  Zdecydowanie dworzec w Poznaniu. Po prostu skandal. Nie tylko okropnie wygląda ale też jest zupełnie niefunkcjonalny. Z długiej listy niedoróbek, z powodu których w ogóle nie powinien być dopuszczony do użytku: 1) Strome i wąskie schody na peron, pokryte śliskimi płytkami a nad nimi - brak dachu. Wyobrażacie sobie co się dzieje, kiedy pada deszcz albo co gorsza śnieg a 100 osób na minutę przepycha się z walizkami po tych łazienkowych kafelkach? 2) Brak schodów ruchomych w dół, ponieważ - rzekomo - "nie zmieściły się". 3) Przejście dla pieszych pod ziemią, schody tak samo strome i śliskie, a przejście prowadzi do galerii a nie na dworzec. Dużo podróżuję, i większość nowych dworców ma swoje minusy. Ale Poznań wygrywa.

 • Gość: Szewczyk

  Oceniono 37 razy 13

  Galeria Katowicka (tak się nazywa, nie "Galeria Katowice"), znalazła się tu niesłusznie, bo to jest dobrze zaprojektowany i ładny budynek.
  Dawny dworzec to nie była żadna "ikona architektury", tylko kupa brudu i bardzo ponure miejsce. Teraz dworzec jest mniejszy i całkiem ładny.
  Co do "przestrzeni publicznej" - nie kumam, o co chodzi. Przedtem był w tym miejscu dworzec autobusowy i koszmarna estakada. Teraz jest efektowne centrum handlowe. Komu to przeszkadza?

 • Gość: goscv

  Oceniono 15 razy 13

  Ej pismaki, chcecie powiedzieć że w Polsce nie ma gorszych inwestycji, niż Złota44, galeria katowice czy białotockie przejście? To chyba żyjemy w innych krajach. :D

 • Schi Mon

  Oceniono 21 razy 13

  O ile np. zakład pogrzebowy na Placu Narutowicza jest brzydki, bo projekt był robiony na odwal się, to Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy jest spieprzona, bo projektant i bydgoscy drogowcy włożyli naprawdę ogromną ilość starań i zapału, by z prostej budowy mostu zrobić monstrualnego i niefunkcjonalnego gargamela. Kto to widział, by nad rzeką o głębokości killku metrów budować gigantyczny pylon o wysokości prawie 70 metrów, za to bez nawet chodnika i buspasa! W centrum miasta! To chore. Za ogromny wysiłek włożony w udziwnienie tej prostej inwestycji, nadanie jej akcentu kompletnego bezguścia i bezmózgowia, a do tego wydanie na to kilkuset milionów złotych - bezapelacyjnie należy sie zaszczytny laur Makabryły! :)

 • Gość: BaSza

  Oceniono 17 razy 13

  Po raz pierwszy nie potrafię wskazać wyraźnego faworyta.

  Lokalny patriotyzm nakazuje mi zagłosować na poznański dworzec, głównie za jego koszmarną komunikację oraz daleką od początkowych zamysłów przycupniętą ociężałą i zwyczajnie brzydką formę.

  Nie wiem, czy nie ważniejszym problemem, podobnie jak wszędobylskie reklamy/bilbordy, są ekrany akustyczne. Dworca, czy pozostałych kandydatur nie usunie się z krajobrazu tak łatwo jak tego, a pora powiedzieć dość, zanim ekrany zrobią z dróg naziemne metro, gdzie nie widać nic, prócz ściany.

  Makabryła z wyróżnieniem należy się dla zakładu pogrzebowego - to jakaś paranoja. Przed sąd tego, kto zatwierdził budowę tej budy (jakiejkolwiek) w takim sąsiedztwie.

  Malbork niczym poznański Zamek Gargamela...

  Złota w Warszawie - no kurde, to też musieli spieprzyć? jak PCC...

 • cromio

  Oceniono 15 razy 13

  ufff. Ciężki wybór, jak nigdy dotąd. 7-8 kandydatów do 1. miejsca. Wybrałem Poznań ale praktycznie to był remis ze wskazaniem :)

 • Gość: hejka

  Oceniono 16 razy 12

  Ekrany, to bardzo zeszpeciło krajobraz.

 • Gość: Poznaniak

  Oceniono 11 razy 11

  Zagłosowałem na dworzec w poznaniu, bo:
  1. Funkcjonalność i lokalizacja

  Jest on niefunkcjonalny, "nieprzyjazny" dla podróżnych. Obecny układ, i umiejscowienie dworca, a raczej aneksu dworcowego w centrum handlowym, całkowicie nie spełnia roli, obiektu będącego głównym obiektem obsługi podróżnych, na stacji Poznań Główny, swą infrastrukturą pomija połowę peronów stacji, powodując całkowite ich odizolowanie i de facto odsunięcie od budynku dworca. Stacja Poznań Główny, ma charakter wyspowy, i jedyną słuszną lokalizacją budynku dworca, jest miejsce, gdzie stoi stary budynek dworca.
  odcinki, jakie obecnie musi pokonać podróżny, między peronami, via dworzec, wydłużyły się, na domiar złego, by przejść z niektórych peronów,, z koniecznością wejścia na dworzec, wymaga 4krotenego pokonywania schodów, w tym ruchome tylko w górę. Schody kamienne i ruchome zdecydowanie za wąskie, tworzą się zatory.

  2.Skomunikowanie z miejskim transportem publicznym.
  Brak skomunikowania, po za przystankiem PST, który de facto skomunikowany jest z dworcem zachodnim, nie głównym, i dla podróżnych wysiadających na peronach 1-3, oddalony o ponad pół kilometra.
  Dworzec główny w poznaniu, jest nieskomunikowany z publicznym transportem miejskim. Drogi dojścia do przystanków ZTM, zostały istotnie wydłużone i utrudnione, koniecznością kilkukrotnego zmieniania poziomów. Z przystanku ZTM, praktycznie niema bezpośredniego dojścia do dworca, chyba że ktoś zorientuje się, że op wyjściu z tunelu, najlepiej jest cofnąć się na Most Dworcowy. (Zamiejscowy podróżny nie ma szans się zorientować).

  3.Budynek dworca

  W samym budynku dworca (aneksie dworcowym), brak poczekalni, podróżni zmuszeni są siadać na osłonach, grzejników. Za mała ilość kas, i rozmiary hallu głównego, jak na dworzec obsługujący ponad 18 milionów podróżnych rocznie, (drugi ruch w Polsce).

  4. Centrum Handlowe
  Cała inwestycja, jest nastawiona na naganianie klientów do centrum handlowego, obiekty, jak dworzec autobusowy, czy dworzec PKP, są jedynie drobnymi aneksami, totalnie niezintegrowanymi ze sobą w tym gigantycznym CH.
  Całkowicie nietrafiona inwestycja, ze względu na jej lokalizację w samym centrum miasta, gdzie powinna być tworzona przyjazna mieszkańcom tkanka miejska. Takie hale handlowe mają prawo bytu na przedmieściach, gdyż sytuowanie ich w centrum miast, niszczy strukturę miasta i zabija lokalny handel. W sąsiedztwie, jest podobnych rozmiarów CH Stary Browar.

  5 Estetyka wykonania.

  Brak estetyki wykonania.

  Hall aneksu dworcowego, surowa stal, szkło, ścianki działowe karton/gips. Wewnątrz mała architektura, (kioski informacyjne, itp), wykonana z nietrwałych materiałów, dykta, paździerz ulegających ciągłym uszkodzeniom.
  Przestrzeń pod parkingiem,( perony 1-3), wykończona w standardzie piwnicznym, na peronach kostka Brauna, FREZOWANA, strop surowy beton, wymalowany szaro/stalową farbą, miejscami nie malowany surowy beton. Prowadzone po wierzchu instalacje. Strop surowy, brak wykończenia stropami podwieszanymi, pozwalającymi ukryć część instalacji, np oświetleniowej. wymalowany na ciemnoszary kolor.
  Wszystko sprawia wrażenie stanu surowego, niewykończonego w żaden sposób, i tak,jest, tu i ówdzie zwisają obcięte kable, czasem podwiązane sznurkiem, (stan z marca 2014).
  Mała architektura na peronach, obskurne, prymitywne krzesełka i śmietniki. Jedyny plus, to, wreszcie ujednolicony system informacji wizualnej, estetyczny i przejrzysty, choć i tu miejscami, są niedociągnięcia - rozmiary tablic nie pasują do, np szerokości słupów, gdzie, po prostu ordynarnie odstają

 • Gość: ewa_el

  Oceniono 11 razy 11

  zakład pogrzebowy przy pl. Narutowicza na warszawskiej Ochocie. Chciwy proboszcz będzie się smażył w piekle za brak szacunku dla historii i ładu przestrzennego. Szkoda słów!

 • Gość: Dorota

  Oceniono 15 razy 11

  nie rozumiem dlaczego komenda policji jest zła, brzydka, niefajna - jest mnóstwo domów zrobionych z tego samego projektu, nie widzę w tym nic złego. Skoro budynek jest funkcjonalny i odpowiada potrzebom policji - po co go zmieniać?

 • Piotr Sobota

  Oceniono 11 razy 11

  Bardzo, bardzo trudny wybór. Pomogły zainteresowania własne - jako drogowiec głosowałem za ekrany, żeby to zjawisko nie przebrzmiało, a moim życzeniem jest aby ludzie nigdy się do nich nie przyzwyczaili i jak tylko będzie to możliwe - naciskali na ich likwidację tam gdzie się da (a po nowych normach to 80% wszystkich, jak w Kielcach gdzie w nowym projekcie z przełomu wymogów dB z 2km proj. ekranów zostało... 140m).

 • m.martyn

  Oceniono 14 razy 10

  Może i katowickie centrum handlowe jest przysadziste, może i katowicki dworzec i był tzw, ikoną architektury, ale ja pamiętam, jakie to miejsce było kiedyś paskudne. Ikona śmierdziała brudem i ludźmi niemyjącymi się długie tygodnie, do tego sypała się i obłaziła liszajami. A w miejscu tzw. galerii były krzywe i zapadające się nibu perony, z których odjeżdżały zdezelowane autobusy. Teraz przynajmniej jest czysto. Ale te naiwne odwołania do sztuki: "galeria", "ikona"...

 • czopciu

  Oceniono 10 razy 10

  chlebak wygrał. Najgorzej.

 • Gość: Ambroży

  Oceniono 12 razy 10

  Konkurencja bardzo mocna. Poziom dużo "wyższy" niż przy głosowaniu na bryłę roku (niestety)...

 • Gość: realista

  Oceniono 22 razy 10

  Nie traktowałbym tego zestawienia zbyt poważnie. Jest cała masa dużo gorszych budynków, a z tych które powinny się tak naprawdę znaleźć w zestawieniu, wpisałbym tylko kościół, plac narutowicza i ewentualnie ekrany za całokształt - ale tu bardziej postawiłbym na wszechobecne reklamy.

  Widać też tendencję w doborze obiektów "pod publikę"
  - Złota - chyba tylko za medialność inwestycji i nazwisko projektanta. Sam budynek jest conajmniej przywoity.
  - Galeria katowice - jedna z fajniejszych galerii handlowych, Tu chodziło tylko o to że "brutal" został zburzony i tego redaktorzy nie mogą przeboleć.
  - Przejście w Białymstoku - przywoita architektura, rozwiązanie komunikacyjne dyskusyjne - podobnie w poznaniu
  - Komenda - Nie wiem, skończyły się pomysły na nominacje?

 • Gość: Garamond

  Oceniono 20 razy 10

  Wszystkie kandydatury są mocno warte "wyróżnienia". Katowicka klucha to przykład prostackiej arogancji urbanisty i pazerności władz miasta. Poznański "dworzec" to już czyste prostactwo - w porównaniu z wizualizacją (bez urbanizmu). Warszawski Liebeskind to małomiasteczkowa głupota pokrywająca elewacją dobry projekt, zresztą okoliczne elewacje nie są lepsze (np. Intercontinental) choć nie tak jaskrawo gryzące się z bryłą.
  Ale makabra o wymiarze cywilizacyjnym to ekrany (przeciw którym głosowałem). Niszczy przestrzeń w domu i zagrodzie, od wsi do miast. Ryczy jak wściekłe krówsko na wygonie ordynarnością skoku na kasę. Kosztem nas wszystkich.
  Można się po tej edycji makabryły załamać, każdy przykład psuje bezpowrotnie otoczenie i przykrywa choćby tysiąc innych, ale dobrych przykładów architektury, słusznie promowanych w konkursie na Bryłę roku.
  Bilans porażający, idziemy tyłem do przodu.

 • rycerz_mowiacy_ni_ni

  Oceniono 11 razy 9

  "Co więcej, okazuje się, że budynek jest bliźniaczo podobny do kilku innych komend w regionie. Niemal identycznie wyglądają komendy w Świebodzinie i Słubicach. "
  Zarzut jest dość absurdalny,proszę spojrzeć na przedwojenne dworce niemieckie, wszystkie z jednego projektu robione, właśnie po to aby było taniej.W końcu komenda Policji nie startuje do tytułu Mistera budownictwa, tylko ma być funkcjonalna, te jakoś szczególnie szpetne nie są.

 • Gość: Gabry

  Oceniono 13 razy 9

  Wszystkie wieżowce otoczenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie są upiornymi koszmarkami a sam pałac... cóż wygląda jak przepiękny zabytek.

 • Gość: gość

  Oceniono 21 razy 9

  zgadzam się z przedmówcą. dodatkowo nie rozumiem, jakim cudem można porównywać galerię katowicką lub złotą 44 do reszty. To już zakrawa o śmieszność. Bądźmy poważni!

 • Gość: Agata

  Oceniono 8 razy 8

  Makabryła dla Chlebak Center. Nie tylko wykonanie... no... Jak się porówna "wizję" z tym co tam stoi to aż się płakać chce, nóż się w kieszeni otwiera, czuję nagle nadchodzący atak histerii, złości, omdlenia etc etc. Pozatym jak można zbudować coś co nie tylko jest brzydkie jak noc, ale też zupełnie mija się z celem i stało się gloryfikowaną tandetną galerią nie mającą nic wspólnego ze słowo "integracją". Fu. :/

 • Gość: Poznanianka

  Oceniono 8 razy 8

  Poznan City Center.Wszystko nieprzemyślane i niewygodne, począwszy od samej nazwy.Najgłupiej się czuję, jak muszą me 68-letnie kości dla wypoczynku korzystać.. z obudowy kaloryferów w halce /!/ kasowej.Nie ma nawet miejsc do siedzenia!Poza tym "kolejarze"/?/ chcą zlikwidować nawet plac przed dworcem i wybudowac zamiast kas...hotel.Gombrowicz by tego nie wymyslił! A za rok 1. miejsce zyska projekt Grobelnego przebudowania płyty Starego Rynku.Po co?Nie tak dawno to zrobiono.Komuz przeszkadza ładny, prawdziwy bruk?Po prostu mozna nie nosić tam szpilek, Panie Prezydencie!Poznanianka

 • Gość: Bonifacy

  Oceniono 10 razy 8

  Dlaczego umieszczono tu Centrum Jana Pawła II w Krakowie, skoro cały czas jest w budowie?

 • mig1anc

  Oceniono 8 razy 8

  Niestety City Center = Dworzec Główny w Poznaniu.
  Już inni pisali, ale nie mogę i ja nie napisać.
  Niepraktyczny (całe piętra stroją puste), żenujący dojazd komunikacją publiczną - zapomnij o szybkiej przesiadce z tramwaju), podróżny na dworcu to ktoś niepożądany - brak poczekalni, nieczytelny układ komunikacji pomiędzy peronami, same kawiarnie, a jak ktoś nie ma kaski, to niech koczuje na plastikowych cosiach w sąsiedniej galerii handlowej.
  Pracuję obok i złapałem się na tym, że w drodze do biura omijam to miejsce nawet kosztem nadłożenia drogi.

 • Gość: nemo

  Oceniono 10 razy 8

  Jestem z Poznania żeby nie było galeria nie jest zła, ZŁY JEST DWORZEC TO BUBEL jest niefunkcjonalny i w złym miejscu perony są za daleko , ktoś budował galerie a dworzec i podróżnych potraktował jak ludzi drugiej kategorii

 • Gość: Amercian_Idiot

  Oceniono 12 razy 8

  Poznań City """"""Center"""""""" - z serii Amercian-Polish trzymajmy palce w dupie Muricanom.

 • Gość: grenouille11

  Oceniono 9 razy 7

  To boli jak się patrzy. Czy naprawdę w tak ładnym kraju jakim jest Polska muszą mieszkać ludzie o zerowym poczuciu gustu i bardzo łasi na kasę? O co tu chodzi?
  Te wszystkie kolumny w wannie czy arkady czy jakieś inne wieże to przecież aż nie można uwierzyć, że ktoś traktuje to jako coś dobrego, że fajnie jest na coś takiego patrzeć...
  Zero poczucia wspólnej przestrzeni, zero gustu.
  Głupio się przyznać, ale to nawet nie jest śmieszne, to jest tak smutne, że aż zatyka.
  Obecnie mieszkam sobie na Łotwie- wszyscy się śmieją, znam dowcipy o Łotyszach, ale moi drodzy... stereotypy stereotypami, ale oni przynajmniej nie mają siebie wzajemnie w dupie i są dumni na tyle ze swojego kraju, że zwyczajnie o niego dbają- oczywiście na tyle, na ile starczy środków. Są miejsca zaniedbane, ale nikt nie ogradza ich jakimiś budami, reklamami, śmietnikiem po prostu. A pamiętamy, że jeżeli chodzi o historię to mamy z grubsza tę samą przeszłość z sowieckimi pamiątkami włącznie. Tylko mentalność jakaś taka bardziej odpowiedzialna chyba jest...

 • ka-mi-la789

  Oceniono 9 razy 7

  Chciałam zagłosować, ale zwyczajnie nie wiem, na który z tych koszmarów. Z każdym kolejnym rokiem plebiscytu utwierdzam się w przekonaniu, że cały ten kraj to jedna wielka makabryła.

 • Gość: obserwator

  Oceniono 10 razy 6

  A gdzie poznański zamek Przemysła odtworzony (wytworzony) z chorej wyobraźni aby uchodzić za rekonstrukcję? Chyba, że rezerwują go na 2015 rok. Poznań przoduje!

 • Gość: kielczanin

  Oceniono 6 razy 6

  Ekrany w Kielcach są przerażające. Jedna ekspresowa trasa, oddzielająca, tworząca wokół osiedla Bocianek wysoki mur - niczym getto, teraz kolejna inwestycja w centrum - ściany dźwiękochłonne kilkumetrowe zasłaniające resztki uchowanych kamienic. Strach tamtędy przechodzić, zarówno za dnia, jak i nocą. Nieprzyjemnie, człowiek czuje się przytłoczony, niepewny, ograniczony przez mur.

 • Gość: Dominika

  Oceniono 14 razy 6

  Było bardzo ciężko ale Bizancjum w Krakowie wygrało. Gratuluję i nie proszę o więcej.

 • Gość: bob

  Oceniono 5 razy 5

  Główna "wygrana" jak najbardziej zasłużona. Wpadłem po latach do Poznania. Teren w okolicach dworca makabryczny. Dworzec w kształcie przydepniętego naleśnika, ikona Poznania, czyli wieża-iglica na terenie MTP zasłonięta do połowy jakąś szklaną ścianką, której przedłużeniem w kierunku Winograd są kolejne szklane budynki, pudłowate, bez wyrazu. Białe przedwojenne (?) budynki MTP, które od razu po wyjściu z dworca mówiły podróżnym w jakim są mieście stoją teraz w rzędzie z tymi szklanymi pudłami, stały się niepozorne. Wyglądają jakby przeszkadzały tym pudłom.

 • Gość: pyra

  Oceniono 5 razy 5

  Nie chlebak tylko ROLADA. Także od rolowania — mieszkańców.

 • stenrw

  Oceniono 5 razy 5

  Jak należało oczekiwać "supernowoczesne" "Zintegrowane Centrum" zostało docenione, szczególnie jego funkcjonalnośći innowacyjne rozwiązania: dostało tyłuł MAKABRŁY ROKU 2013!
  Moje najszczersze gratulacje dla Rysia prezesa i Kruszyńskiego vice (prezesują Poznańskiemu Towarzystwu Wzajemnej Adoracji) i dla całej reszty tego żelazobetonowego, zawiniętego w kewlar i pokrytego teflonem zarządu Grobelandu*, miasta how-how!
  Wybory już jesienią!!!!

 • Gość: ktosia

  Oceniono 7 razy 5

  Szkoda, że można głosować tylko na te wytypowane obiekty, bo w Poznaniu jeszcze gorszy jest budynek galerii MM tzw. karton - okropność, przy tak pięknych budynkach w okolicy, ten "cud" nowoczesnej architektury - SZPECI!!!!!!!

 • Gość: ktosia

  Oceniono 5 razy 5

  Szkoda, że można głosować tylko na te które są wytypowane, bo w Poznaniu jeszcze gorsza jest galeria MM (tzw.karton) - okropność w otoczeniu tak pięknej architektury pozostałych budynków !!!!!

 • single_malt

  Oceniono 7 razy 5

  Chlebak dworcowy w Poznaniu wygrywa.
  Zreszta to co zrobiono z tym miastem podczas ostatnich 20 lat to jeden skandal - nawet stare komunistyczne osiedla jak Winogrady wydaja sie przy teraz oazami humanizmu i estetyki.

 • Gość: Poznanianka

  Oceniono 5 razy 5

  Poznański niby dworzec,czyli swiątynia komercji i niewygody pasażerów oraz kpiny ze zdrowego rozsądku..A za rok projekt kolejnej zmiany bruku na Starym Rynku.Po prostu nie trzeba tam chodzić na szpilkach,Panie Prezydencie!

 • Gość: aspargam

  Oceniono 5 razy 5

  Zdecydowanie Poznański dowcip przyklejony do galerii handlowej na siłę zwany dworcem. Z drugiej strony nowatorski pomysł na skomplikowanie i możliwie najbardziej anty ergonomicznie zaprojektowanie obiektu zasługuje na uwagę. W czasach politycznej poprawności, normalizacji i upraszczania wszystkiego taka afirmacja chaosu, braku logiki i marnotrawstwa przestrzeni jest tak odważna, że aż wzruszająca.

 • Gość: mrmarmark

  Oceniono 5 razy 5

  architektura, urbanistyka i ochrona zabytków to w nowej polsce ciągle jeszcze dramat, do tego mentalnie trzeba dorosnąć ale to parę pokoleń... :(

 • tomekg_lodz

  Oceniono 9 razy 5

  Tylu kandydatów a tylko jeden głos .....;-(
  Ekrany mały pikuś śrubokręt, młotek 5 min roboty ;-)
  Wybór między Poznaniem a Warszawą tak trudny, że ...wybieram Bydgoszcz. Obcięcie z projektu dróg dla pieszych i rowerów w zamian za "wodotrysk" w postacie "efektownych inaczej" pylonów zgarnia dwie nagrody na raz. Za architekturę i "przyjazność mieszkańcom", choć tutaj i "chlebak" podobno ma dużo do zaoferowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX