Najpopularniejsze treści BRYŁY w 2011 cz. 1

Tymi tematami żyliśmy
Polski Outdoor Polski Outdoor Elżbieta Dymna

Polska brzydota - 10 grzechów głównych

Nad tym, że Polska "reklamą stoi" ubolewamy wszyscy. Ale to nie jedyny grzech rzutujący na otaczającą nas przestrzeń. Artykuł o mankamentach polskiej przestrzeni publicznej zrobił furorę w internecie.

POLSKA BRZYDOTA - 10 GRZECHÓW GŁÓWNYCH>>


Ksywy polskich budynków Ksywy polskich budynków .

ARCHIQUIZ: Ksywy polskich budynków

Najchętniej rozwiązywany QUIZ roku. Widmo, Rusztowiec czy Szkieletor? Zapewne większość z Was nie miała żadnych problemów ze zdobyciem zaszczytnego miana znawcy budynków, a tych, którzy do dziś mają jeszcze jakieś wątpliwości zapraszamy do zmierzenia się z naszym quizem raz jeszcze.

ROZWIĄŻ QUIZ>>

Allegretto - pierwsza część Eko Parku, zbudowana od strony ul. Rostafińskich. Wielu uważa, że najlepiej oddaje pierwotne założenia stworzenia Allegretto - pierwsza część Eko Parku, zbudowana od strony ul. Rostafińskich. Wielu uważa, że najlepiej oddaje pierwotne założenia stworzenia "kameralnych rezydencji ogrodowych". Architektura: APA Kuryłowicz & Associates, Staniszkis Architekt. fot. Patryk D. Zaremba

Apartamentowce TOP 10. Tak mieszka Warszawa!

W 2011 roku pokazaliśmy jak mieszkają warszawiacy. Wytypowaliśmy 10 osiedli i podaliśmy pod głosowanie. Aż 1321 osób uznało osiedle Eko-Park na warszawskim Mokotowie, za najlepszy adres do zamieszkania. A Ty, w którym byś zamieszkał?

TAK MIESZKA WARSZAWA>>


Miasto na Morzu w Azerbejdżanie - kadr z filmu Cite de la Petrol Marca Wolfenbergera Miasto na Morzu w Azerbejdżanie - kadr z filmu Cite de la Petrol Marca Wolfenbergera Marc Wolfenberger

Miasto na morzu. Szalony wymysł Stalina [FILM]

Mimo, że od śmierci Józefa Stalina minęło już 58 lat, okazuje się, że niektóre z jego pomysłów są wciąż żywe. W artykule prezentujemy historię jedynego takiego miasta na świecie -  miasta, które znajduje się na otwartym morzu...

MIASTO NA MORZU>>


MAKABRYŁA ROKU 2010 - wyniki głosowania

Plebiscyt na najbrzydszą budowlę w przestrzeni publicznej zawsze wzbudza duże emocje. Plebiscyt na Makabryłę roku 2010 wygrała olbrzymia konstrukcja posągu Chrystusa w Świebodzinie. Już wkrótce przekonamy się, kto "zwycięży" w tym roku, a na razie warto sobie przypomnieć ubiegłorocznych pretendentów do tego mało chlubnego miana.

MAKABRYŁY 2010 ROKU>>

Pająk, czyli wieża widokowa w Gorzowie Pająk, czyli wieża widokowa w Gorzowie fot: Staszek99 (Wikimedia Commons)

Bardzo nietypowe budynki z Polski. Wprawiają w zachwyt czy zakłopotanie?

Wybraliście najdziwniejszy polski budynek. Została nią gorzowska wieża widokowa, zwana "Pająkiem". Zobacz wieżę i wielkich przegranych w naszym przeglądzie najbardziej nietypowych budowli w Polsce.

KONTROWERSYJNE BUDYNKI W POLSCE>>

Zamek w Tykocinie Zamek w Tykocinie Wikipedia

Boom na średniowieczne zamki

Artykuł o modzie na budowanie średniowiecznych zamków wywołał burzliwą dyskusję. Jak to zwykle bywa, jedni docenili fantazję rodaków, inni nie kryli oburzenia.

MODA NA ZAMKI>>


willa romska pod Łodzią willa romska pod Łodzią bece

Wille a la "Dynastia"

Romskie pałace, pełne przepychu i bogato zdobione uzupełniają nasze otoczenie. Choć część z nich ma lata świetności już dawno za sobą, wciąż są przedmiotem dyskusji.

ROMSKIE PAŁACE>>


Pierwszy w Polsce dom na wodzie. Pierwszy w Polsce dom na wodzie. fot. Jakub Korczyk (www.swiatloczule.com)

Dom Na Wodzie we Wrocławiu - pierwszy w Polsce!

Ten odważny projekt, był przez Was szeroko komentowany. Nie dziwi więc fakt, że szybko stał się inspiracją dla kolejnego domu, który zacumował na falach Odry (Dom na wodzie - zacumował przy wrocławskiej uczelni).

PIERWSZY DOM NA WODZIE>>


. . .

ARCHIQUIZ: Ksywy polskich budynków cz.2

Kontynuacja quizu o ksywach polskich budynków także cieszyła się dużą popularnością. Weź udział w archizabawie i poznaj nietypowe nazwy budynków:

ROZWIĄŻ QUIZ>>

Sylwester w Warszawie na placu Konstytucji  impreza z 2009 roku Sylwester w Warszawie na placu Konstytucji impreza z 2009 roku Fot. Filip Klimaszewski / AG

Drodzy Czytelnicy...

....życzymy Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

Szampańskiej zabawy i do zobaczenia w 2012!

Redakcja BRYŁY

Więcej o: