Komentarze (41)
Architekci radzą jak posprzątać miasto [WIZUALIZACJE z Raszyna]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: nikt

  Oceniono 2 razy 0

  Najlepiej nic nie zmieniać .Niech się samo rozleci wtedy można wykreślić obiekt z rejestru zabytków.

 • Gość: aslan

  Oceniono 30 razy 0

  Unifikacja - choroba "wykształconych" architektów. To aż boli, jak po 5 latach studiów z uczelni wychodzą roboty, maszynki do unifikacji - ulepieni i wytoczeni na tą samą modłę. Młody (!) architekt widzi przestrzeń i jego jedyną radą jest "unifikacja".

  Architekt nie zadał sobie pytań: dlaczego te wszystkie komunikaty i reklamy się tam znajdują, czy i komu są potrzebne, itd. On jedną ręką je zdejmuje, bo "on wie lepiej", bo jego wytoczona twardym betonem w głowie unifikacja wygrywa z życiem.

  To bardzo smutne, totalitarne, ograniczające i mentalnie wtórne.

  Architekt oczywiście nie zadał też sobie pytania - dlaczego ten budynek tak właśnie wygląda? Czy właściciele tego chcą? Czy może nie stać ich na zmiany, które on proponuje? Dla architekta problem środków nie istnieje - przecież to "państwo" powinno na nie dać...

  Ten i wiele innych problemów to rak polskich studiów, które w większości nie odnoszą się w ogóle do służebności zawodu architekta.

 • Gość: aha

  Oceniono 1 raz -1

  Pierwostan - makabra, wizualizacja - MAKABRA, ale kaske wzieli, wzieli za pseudo wizualke i o to chodzilo wwaa.

 • Gość: klawo

  Oceniono 7 razy -3

  tak, bądźmy wszyscy jednakowi, i 'najbezpieczniej szarzy', a szyldy tylko w 'tradycjach międzywojennych' bo świat się wtedy zatrzymał a wszystko co było później nam się tylko przyśniło... WOLNY RYNEK głupcze! architektura, własność, działalność gospodarcza to są formy ekspresji! nie zgniatajmy ich błagam!

 • Gość: loko

  Oceniono 5 razy -3

  Fajny pomysł z tymi podświetlanymi szyldami... Szkoda, że nie zrealizowali tego.. Jestem ciekaw jakby to wyglądało w rzeczywistości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX