Komentarze (50)
15 polskich budynków w międzynarodowym konkursie im. Miesa van der Rohe
Zaloguj się
 • Gość: max

  Oceniono 46 razy 22

  cos sie tam jednak w polsce dzieje - szkoda tylko ze zadnej edukacji w narodzie w tej dziedzinie nie ma i to takei oderwane raczej pozytywnie ale jednak oderwane od polskiego krajobrazu - takie troche towarzystwo wzajemnej adoracji a pozostale 99% niech stawia dworki gargamele

 • Gość: i to jaki!

  Oceniono 22 razy 10

  JEMS??!! Takich projektów w Skandynawii i Kandzie jest na pęczki. Ładnie to wygląda, ale jest nieoryginalne. Geoedukacja pięknie się komponuje. Ekologiczne budynki, wtapiające się w tło są na topie. Po za tym widać, że jeszcze trawa nie zdążyła urosnąć po budowie więc będzie miało to jeszcze więcej uroku. To mój faworyt. Każdy projekt jest ciekawy i ładny, "ale to już było" w większości. A Autorodzinny... Serio?! Samochód w domu? Obok salonu?! Bardzo "praktyczny" pomysł, choć ciekawie wygląda.

 • Gość: Architekt_UK

  Oceniono 13 razy 9

  To osiedle w Lanckronie jest swietne. Nie zdziwie sie jak dostanie nagrode. Poza tym duze szanse na nagrode ma biblioteka w Katowicach. Na pradwde swietna bryla i moze za granica sie spodobac. Na 3. pozycji (u mnie) zintegrowany wezel przesiadkowy. Ogolnie duzo fajnych budynkow powstalo w ubieglym roku co cieszy bardzo.

 • Gość: fuji

  Oceniono 16 razy 8

  Muzeum AK: bardzo fajny pomysł z przykryciem dziedzińca szklanym dachem

 • Gość: jami8

  Oceniono 27 razy 7

  parę słów o dwóch, skądinąd ciekawych obiektach Witkac (Wolf Bracka) i Muzeum w Palmirach.

  Oba pasują do otoczenia jak... no, nie najlepiej pasują.

  Wolf wciśnięty pomiędzy sąsiednie budynki (i pokazujący swoją czarną ścianę ludziom, mieszkającym w odległości kilku metrów). Tu już chyba sami architekci widzieli, że coś jest nie tak - bo na billboardzie, pokazującym wizję budynku w czasie budowy, odległość ta była o wiele większa. Poza tym, front został umieszczony od tyłu - od strony Al, Jerozolimskich właściwie niż nie ma poza kuchennym wejściem i zamalowanymi witrynami (ok, troszkę przesadzam - ale takie jest pierwsze wrażenie).

  A Muzeum w Palmirach - stoi w środku puszczy. Gdyby nie było to budynek martyrologiczny - pewnie nikt by nie pozwolił takiego tam postawić. Sam cmentarz wyglądał znacznie lepiej.

 • Gość: piggy

  Oceniono 4 razy 4

  Dom Koniecznego - rodzinny? A gdzie chociażby balustrada, żeby dziecko nie spadło z zielonego podjazdo-dachu?

 • Gość: crk

  Oceniono 4 razy 4

  Ten garaż z aneksem mieszkalnym to jedna z największych bzdur o jakich w ostatnich latach słyszałem (gdzieś zbudowali wieżowiec z windami to samochodów, ale to już zbyt wysoki poziom abstrakcji jak dla mnie).

  Natomiast XIX Dzielnica to absolutny Cud nad Wisłą. Może to nie jest super oryginalny projekt (i bardzo dobrze, bo mamy tego czasem, aż nadto), ale za to jest absolutnie idealny.

 • Gość: luci

  Oceniono 6 razy 4

  i to mi się podoba!

 • Gość: Ann

  Oceniono 3 razy 3

  Wszytko jest pyszne. Nie ogarniam tylko centrum nauki Kopernik, ale z pewnością to wina złych zdjęć.
  Jeśli chodzi o bibliotekę w Katowicach, to mam przyjemność na nią patrzeć i w niej bywać. Zewnętrznie, to dyskretny urok elegancji, wewnątrz - oczu nacieszyć nie mogę :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX