Valletta, Monachium, Barcelona. 10 miast, do których Polacy najczęściej wyjeżdżają na kursy językowe

Na zagraniczne kursy językowe wjeżdżają przede wszystkim młodzi. Aż 78 proc. kursantów ma do 24 roku życia. Co siódma osoba wyjeżdżająca za zagraniczne kursy językowe ukończyła 30 lat - wynika z analiz Education First w Polsce. Gdzie jeżdżą?
Valletta, Malta. Valletta jest stolicą Malty, ale zajmuje powierzchnię mniejszą niż jeden kilometr kwadratowy. O Valletcie mówi się często, że jest to ogromne muzeum na otwartym powietrzu. Vallettę określa się nawet mianem jednego z największych skupisk historycznych na świecie. Valletta, Malta. Valletta jest stolicą Malty, ale zajmuje powierzchnię mniejszą niż jeden kilometr kwadratowy. O Valletcie mówi się często, że jest to ogromne muzeum na otwartym powietrzu. Vallettę określa się nawet mianem jednego z największych skupisk historycznych na świecie. Valletta, Malta/Fot. Shutterstock

Valetta

Z danych Education First, specjalizującej się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, wynika, że najczęściej wybieranym przez Polaków miejscem do nauki języka angielskiego jest malta. Uczy się tu 16 proc. Polaków. Język angielski jest na Malcie drugim językiem urzędowym, co sprawia, że przyciąga nie tylko turystów, którzy chcą poznać jej kulturę i zwiedzić piękne miejsca, ale także tych chcących nauczyć się języka angielskiego.

Oxford Oxford Fot. archiwum prywatne

Oksford i Londyn

Kolejnymi miastami, w których Polacy najczęściej szkolą znajomość angielskiego, są Oksford i Londyn, które wybiera po 8 proc. kursantów.

  fot. 123rf

Berlin i Monachium

Do stolicy Niemiec oraz do stolicy Bawarii w tym roku wyjechało 35 proc. osób spośród wszystkich udających się na nieanglojęzyczne kursy językowe. Język niemiecki jest drugim najczęściej wybieranym językiem do nauki.

Nicea i Paryż

Osoby uczące się francuskiego - który jest trzecim co do popularności językiem w Polsce - najczęściej wykupują kursy w Nicei. Co ciekawe miasto na Lazurowym Wybrzeżu jest trzy razy częściej wybierane niż Paryż. Łącznie kursy językowe w mieście zakochanych oraz w Nicei wybiera 28 proc. kursantów spośród uczących się innego języka niż angielski.

Barcelona. Barri Gotic Barcelona. Barri Gotic Barcelona. Barri Gotic/Shutterstock

Barcelona, Malaga i Madryt

Hiszpańskiego za granicą uczy się 21 proc. kursantów. Najpopularniejszymi miastami do nauki hiszpańskiego jest Barcelona i Malaga. Zdecydowanie rzadziej wybieranym miastem przez osoby chcące nauczyć się hiszpańskiego jest Madryt.

Więcej o: