Zjawiskowy dom otoczony sosnowym lasem

W podwarszawskim sosnowym lesie, na wąskiej, ale bardzo długiej działce, powstanie wyjątkowy dom jednorodzinny, który zaprojektowała firma architektoniczna 81.waw.pl. Budynek będzie imponował niezwykłą bryłą o minimalistycznym charakterze oraz zachwycał piękną drewnopodobną elewacją.

Bryłę domu podzielono na mniejsze części

Dom tworzy pięć prostopadłościennych, minimalistycznych brył połączonych ze sobą łącznikami, w których znajdują się okna. Poszczególne bryły obiektu są przesunięte względem siebie, co sprawia, że całość ma lżejszy wygląd.

Elewacja została obłożona drewnopodobnymi płytami

W projekcie architektów z 81.waw.pl część elewacji pozbawiona okien została obłożona drewnopodobnymi płytami, dopasowanymi pod względem kolorystycznym do pni sosen. Ściany z oknami są wykończone w szarym tynku.

Front i tylna część obiektu

Front obiektu tworzy monolityczna ściana bez okien, pokryta w całości płytami drewnopodobnymi. W tej ścianie ukryto wjazd do garażu podziemnego, co jest ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Elewacja tylnej części, otwartej na ogród, została w całości przeszklona. Takie rozwiązanie stanowi kontrast z elewacją frontową. Imponujące jest panoramiczne okno w salonie, które otwiera się na las. Podobne przeszklenie znajduje się również na piętrze.

Harmonia z naturą

- Po wejściu do domu znajdziemy się w przestronnym, dwukondygnacyjnym holu, który graniczy przeszkleniem z wewnętrznym półpatio, ponieważ jedną ścianą otwiera się na otoczenie. Pozostałe ściany są w pełni przeszklone, wpuszczając tym samym trochę lasu do domu oraz doświetlając tę część budynku. Tworzy to niesamowitą harmonię oraz pokazuje, jak blisko natury można mieszkać i żyć w zgodzie z nią - mówi Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.

Część parterowa domu

Jadalnię i salon rozdziela przestronna kuchnia. Znajdują w niej duże okna, co umożliwia interakcję z otoczeniem.

Cześć parterową domu domyka przestronny salon ze szklaną ścianą, z którego widzimy resztę ogrodu.

Przestrzeń na pierwszym piętrze

Na piętro można wejść schodami, które otwierają się dużymi przeszkleniami na dwie strony działki. Na poziomie +1 po jednej stronie będzie znajdować się łazienka dziecięca, a po drugiej pokoje dla dzieci wraz za garderobami. Całość dopełnia sypialnia główna z własną garderobą i łazienką.

Więcej o:
Komentarze (9)
Zjawiskowy dom otoczony sosnowym lasem
Zaloguj się
 • blondyna.z.londyna

  Oceniono 16 razy 4

  Harmonia z naturą? Infantylny bełkot pomieszany z pseudofilozoficznym rozdarciem umysłowym... Zabudować kawał lasu betonowym koszmarem i udawać a nawet udowadniać, że " tworzy to niesamowitą harmonię oraz pokazuje, jak blisko natury można mieszkać i żyć w zgodzie z nią"

 • mamusia5754

  Oceniono 12 razy 4

  jak mozna dac pozwolenie na wybudowanie domu w sosnowym lesie ???,aby dojechac ,musza wyciac mase drzew ,aby ten dom ochronic potrzeba wybudowac ogrodzenie ,to jakas niedorzecznosc lub " podpucha" .!!!

 • heresy

  Oceniono 1 raz 1

  "Tworzy to niesamowitą harmonię oraz pokazuje, jak blisko natury można mieszkać i żyć w zgodzie z nią " Jak każdy dom w lesie, tylko o pozwolenie trudno:)

 • Maria Wilk

  Oceniono 7 razy 1

  Świetny projekt. Gratuluję architektom i inwestorowi.

 • ms ms

  0

  PO PRIMO TO TYLKO WIZUALIZACJE TAKŻE WĄTPLIWE ŻEBY PROJEKT W TAKIEJ FORMIE W OGÓLE POWSTAŁ, ALBO JEST TO PO PROSTU PROJEKT DO SZUFLADY I ŻEBY POKAZAĆ WIZUALIZACJE NA PORTALU. FAKTYCZNĄ WARTOŚĆ MOŻNA BY OCENIĆ GDYBY POKAZANO COŚ WIĘCEJ CHOĆBY RZUTY, PRZEKROJE ABY OCENIĆ POMYSŁOWOŚĆ ARCHITEKTÓW. DLA MNIE GDYBY NIE OTOCZENIE UKAZANE NA OBRAZKACH NIE MA W TYM NIC CIEKAWEGO POZA POPRAWNĄ ARCHITEKTURĄ. Z DOŁU PRZEPRASZAM, ALE CZY NAPRAWDĘ NIC SIĘ W TYM KRAJU NIE DZIEJE ŻEBY POKAZYWAĆ WYIMAGINOWANE PUDŁA A BAJKOWYM LESIE I UDAWAĆ ŻE TO ZDJĘCIA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX