Zaskakujący projekt klubu seniora w Kępnie

Klub seniora, który powstanie w Kępnie, małym miasteczku w województwie wielkopolskim, będzie wyróżniał się nowoczesną i estetyczną architekturą oraz przestronnością. To świetna wiadomość, ponieważ tego typu inwestycje są realizowane w Polsce niezwykle rzadko.
Lokalizacja klubu seniora Lokalizacja klubu seniora Fot.Marcin Wierzbicki

Lokalizacja klubu seniora

Obiekt zlokalizowany będzie na działce u zbiegu dwóch charakterystycznych ulic Kępna: Sikorskiego i Dąbrowskiego. Najbliższą okolicę inwestycji cechuje spójna linia zabudowy.

Klub seniora w Kępnie Klub seniora w Kępnie Fot.Marcin Wierzbicki

Dominujące materiały elewacyjne

Budynek przedstawiony na wizualizacjach projektowych wyróżniają materiały użyte do wykończenia elewacji, które będą nawiązywać wyglądem do otaczającej zabudowy. Obiekt zostanie pokryty cegłą i białym tynkiem.

Klub seniora w Kępnie Klub seniora w Kępnie Fot.Marcin Wierzbicki

Ogrodzenie obiektu

Ogrodzenie budynku klubu seniora będzie wyglądać nietypowo i doskonale komponować się z całością. To duży atut, ponieważ zwykle ogrodzenia w tego typu projektach architektonicznych są monotonne i mało ciekawe. Ogrodzenie, z uwagi na funkcję i lokalizację obiektu, ma też być pewnego rodzaju barierą akustyczną. 

Klub seniora w Kępnie Klub seniora w Kępnie Fot.Marcin Wierzbicki

Elementy świetlne

Zewnętrzne elementy świetlne zostały przez architektów dobrane i rozmieszczone w projekcie w przemyślany sposób. Dzięki temu budynek po zmroku będzie prezentował się niezwykle efektownie, natomiast otoczenie tego miejsca zyska klimatyczną atmosferę.

Rzut parteru Rzut parteru Fot.Marcin Wierzbicki

Ogólnodostępna przestrzeń dla osób starszych

Klub seniora będzie składał się z dwóch poziomów. Na pierwszym zostanie usytuowana ogólnodostępna przestrzeń dla osób starszych, w której znajdzie się miejsce do zajęć ruchowych, sala kinezyterapii z węzłem szatniowo-sanitarnym oraz sala rekreacyjna z wydzieloną strefą wypoczynkową. Przewidziano też pomieszczenie na stołówkę.

Rzut piętra Rzut piętra Fot.Marcin Wierzbicki

Centrum wsparcia opiekunów

Na poziomie drugim zostanie rozmieszczone centrum wsparcia opiekunów wyposażone w dwa dwuosobowe pokoje ze wspólnym węzłem sanitarnym oraz aneksem kuchennym. W tym miejscu będą też pomieszczenia funkcyjne, biurowe oraz magazyny.

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaskakujący projekt klubu seniora w Kępnie
Zaloguj się
  • xprimo

    0

    w głównej sali siedzeń na 50 osób. a na wszystkich 2 kabiny WC i jeżeli będą szafki góra/dół to z rzutu wygląda na max 40 osób.
    ogólnie popracował bym nad funkcjonalnością bo trochę kiepsko to widzę z tego projektu. ale cel szczytny.

  • Oceniono 3 razy -1

    Nie podniecajcie się ...to tylko wizualizacja :) jak powstanie to się pośmiejemy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX