Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie

Novotel Poznań Centrum jest kwintesencją tego, co najlepiej charakteryzuje stolicę Wielkopolski. To doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością, świata biznesu z rodzinną atmosferą i relaksu z aktywnością. Zlokalizowany w sercu miasta hotel to komfortowa przystań zarówno dla osób podróżujących prywatnie, jak i służbowo, a także centrum wydarzeń stymulujących rozwój regionu. W ostatnim czasie obiekt, wpisany w panoramę miasta od wielu lat, przeszedł gruntowną modernizację pod okiem architektów z pracowni Tremend.
Novotel Poznań Centrum Novotel Poznań Centrum fot. AKPA

Na Placu Andersa 1

Poznań to tętniąca życiem metropolia, która łączy w sobie architektoniczną historię z nowoczesną świeżością. Dynamicznie rozwijające się miasto doceniane jest zarówno przez turystów, jak i środowisko biznesowe. Dowodem na gospodarczy potencjał Poznania są liczne inwestycje, sprzyjające jego rozkwitowi. Jedną z ostatnich jest zrewitalizowany hotel Novotel Poznań Centrum, zlokalizowany na Placu Andersa 1, w budynku wpisanym w panoramę stolicy Wielkopolski od wielu lat.

Recepcja Recepcja fot. AKPA

Wszędzie blisko

Wszędzie piechotą odwiedzającym pełną satysfakcję z pobytu, niezależnie od celu podróży. Od Starego Rynku, Międzynarodowych Targów Poznańskich czy dworca kolejowego hotel dzieli piesza odległość. Spacerem dotrzemy (lub na rowerze) więc zarówno do miejsc sprzyjających relaksowi i rozrywce, jak i tych zarezerwowanych na spotkania biznesowe.

Sala konferencyjna 'Amsterdam' Sala konferencyjna 'Amsterdam' fot. AKPA

Idealne miejsce spotkań

Rozbudowane zaplecze konferencyjne hotelu Novotel Poznań Centrum daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju spotkań i innych wydarzeń specjalnych.

Sala konferencyjna 'Berlin' Sala konferencyjna 'Berlin' fot. AKPA

Jasno i przestronnie

Na 1200 m2 powierzchni znajduje się siedem sal, mogących pomieścić nawet 1100 osób. Wysokie sufity i przestronne powierzchnie wypełnione światłem dziennym tworzą spektakularną przestrzeń, odpowiednią do wszelkiego typu eventów.

Pokój hotelowy Pokój hotelowy fot. AKPA

Za pokój płacą tylko rodzice, dzieci za darmo!

Ważną część oferty hotelu Novotel Poznań Centrum stanowią również pobyty rodzinne. W ramach stale rozwijanego programu Family&Novotel, na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli wolą one mieszkać oddzielnie - rodzice dostaną na drugi pokój 50% zniżki. Nowoczesne i komfortowe pokoje zaprojektowano tak, aby sprzyjały wygodnemu, rodzinnemu wypoczynkowi. Rodzice mniejszych dzieci mogą skorzystać z bezpłatnego wyposażenia, takiego jak podgrzewacze do butelek, łóżeczka, krzesełka czy stoliki do przewijania, ich pociechy zaś spędzać czas na zabawie w specjalnym kąciku dziecięcym, a posiłki wybierać z dedykowanego menu dla najmłodszych.

Lobby Lobby fot. AKPA

Elegancja prostych form i jasnych barw

Efektem rewitalizacji hotelu Novotel Poznań Centrum są stylowe wnętrza o naturalnym charakterze. Proste formy, jasne barwy, przełamane nieoczywistą kolorystyką, drewniane elementy, ciepłe światło i dużo zieleni tworzą przestrzeń sprzyjającą wyciszeniu, odpoczynkowi i pracy.

Recepcja Recepcja fot. AKPA

Duch Poznania

Całość oddaje ducha współczesnej elegancji. Centralnym punktem obiektu jest recepcja, którą zdobi barwny mural Tytusa Brzozowskiego, przedstawiający tętniące życiem poznańskie ulice.

Wise Cafe Wise Cafe fot. AKPA

Kawa wypalana na miejscu

W hotelu Novotel Poznań Centrum znajduje się również wyjątkowe miejsce spotkań - Wise Cafe. Co je wyróżnia? To unikalny koncept klimatycznej kawiarni, zaprojektowanej zgodnie z założeniami programu zrównoważonego rozwoju Grupy AccorHotels i Grupy Orbis - Planet 21. Niskoemisyjność i podejście 'Zero Waste' to jedne z jego głównych filarów. Od wczesnych godzin porannych Wise Cafe wypełnia aromat wypalanej na miejscu kawy, w menu zaś znaleźć można starannie wyselekcjonowane produkty od lokalnych dostawców. To przestrzeń, w której spokojną przystań znajdą zarówno hotelowi goście, jak i mieszkańcy Poznania. Panująca tu nieformalna atmosfera, a także naturalna otwartość i serdeczność pracowników, sprzyjają zarówno pracy, jak i relaksowi.

Restauracja Winestone Restauracja Winestone fot. AKPA

Zdrowa kuchnia, przednie wino

W obiekcie mieści się również restauracja Winestone - kulinarna rewelacja z lekką i zdrową kuchnią, uwzględniającą potrawy ekologiczne, bezglutenowe oraz wegetariańskie, której smaki uzupełnia bogaty wybór win z całego świata.

Małgorzata Kalinowska-Klimek, Dyrektor Hotelu Małgorzata Kalinowska-Klimek, Dyrektor Hotelu fot. AKPA

Dla biznesmanów i turystów

Dyrektorką poznańskiego hotelu jest Małgorzta Kaminowska-Klimek. Novotel wchodzi w skład grupy AccorHotels, które  oferują każdemu gościowi różnorodne usługi i rozwiązania zarówno podróżujących w interesach, jak i turystycznie: przestronne pokoje o modulowanym układzie, zbilansowane posiłki 24/7, sale spotkań, uważną i profesjonalną obsługę, miejsca zabaw dla dzieci, wielofunkcyjne lobby i sale fitness.

Novotel Poznań Centrum Novotel Poznań Centrum fot. Yassen Hristov

Całościowe spojrzenie

Metamorfoza Novotel Poznań Centrum obejmuje kompleksową przebudowę dawnego Orbisu od parteru po ostatnie piętra. W ręce pracowni Tremend powierzono projekt architektoniczny, wielobranżowy, a także rearanżację istniejących wnętrz. Nowa koncepcja objęła lobby, pokoje, restaurację, sale konferencyjne oraz strefę fitness. Projekt końcowy to owoc współpracy Magdaleny Federowicz-Boule, Pawła Kalinowskiego, Łukasza Zalewskiego, Michała Reduty, Tomasza Chmielewskiego, Piotra Łęgiewicza, Maksyma Tkacza, Daniela Chojnackiego, Piotra Kalinowskiego, Pauliny Szarzec, Aleksandry Kilińskiej, Katarzyny Majer, Anny Stachi, Anny Sobiech, Aleksandra Dymkowskiego, Michała Puchalskiego oraz Klaudyny Czechowskiej.

Więcej o: