Komentarze (25)
Modernizm międzywojenny w Polsce [TOP 10]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: lose

  Oceniono 1 raz -1

  brakuje mi w tym zestawieniu Michejdy, na którym się wychowałem. Jego są m.in.szkoły w Pawłowie czy Kończycach k/Zabrza i zapomniane osiedle mieszkaniowe, szeregówka tzw. "harmonijka", również w Pawłowie. Niezwykle ciekawy jest także budynek mieszkalny w Kończycach Małych, zlokalizowany przy ul. Granicznej, obok Zebrzydowic, zbudowany przed wojną dla pracowników obsługujących międzynarodową linię telegraficzno-telefoniczną z Warszawy do Pragi. Czy ktoś może wie kto jest autorem tego budynku? Najczęściej, tak jak w wypadku inwestycji wojskowych były to bezimienne biura rządowe ale może tu, w wypadku Kończyc Małych uda się komuś na Śląsku Górnym poznać autora.

 • ilcuorespaccato

  Oceniono 3 razy -1

  fajnie mi się to czytało, do czasu, aż zobaczyłem "Polska" z małej litery :/

 • langston

  Oceniono 2 razy -2

  w XXleciu miedzywojennym IIRP potrafila wybudowac Centralny Okreg Przemyslowy, Gdynie obiekty uzytecznosci publicznej podziwiane do dzis, kolej kursowala punktualnie i niejednokrotnie szybciej niz obecnie (Krakow-Zakopane)

  ...a co zbudowaly sprzedajne elity IIIRP?

 • grab31

  Oceniono 2 razy -2

  a gdzie leży Wrocław?

 • Gość: df

  Oceniono 4 razy -2

  zdecydowanie Gdynia! aż miło się patrzy na te budynki. Warszawskie czy katowickie zbyt toporne, zbyt niestety przypominają mi późniejszy, powojenny koszmar polskiego budownictwa, to co socjalizm zrobił z modernizmem. plus dla nich za innowacyjność, pamietajmy że nie mozna sadzić ich za to jak wygladaj ich potomkowie, ale jednak jest jakiś niesmak, niestety - postkomunistyczne spaczenie gustu ;/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX