Kraków - najwyższe wieżowce Europy?

Do wyścigu na wieżowce dołączył Kraków. Podczas ostatnich targów nieruchomości w Cannes pojawił się projekt budowy dwóch wież po 311 m. każda, które byłyby najwyższe w Europie.
Projekt ponad 300-metrowych wieżowców w Krakowie Projekt ponad 300-metrowych wieżowców w Krakowie

Wieżowce w Krakowie będą najwyższe w Europie?

Dwie wieże miałyby stanąć przy ul. Skotnickiej, w rejonie autostradowej obwodnicy miasta. Na niższych kondygnacjach zaplanowano lokale usługowe i biura, sale konferencyjne, a na najwyższych apartamenty z zapierającą dech w piersiach panoramą. Koszt budowy to 2,5 mld zł. Firma Capital High, która chce stawiać wieżowce potwierdza, że kupiła już pod budowę 10-hektarową działkę.

SLOWA KLUCZOWE:

Projekt ponad 300-metrowych wieżowców w Krakowie Projekt ponad 300-metrowych wieżowców w Krakowie

Wieżowce w Krakowie będą najwyższe w Europie?

Władze miasta nie podzielają opinii pomysłodawcy. Ich zdaniem taki obiekt nie przystaje do historycznego kontekstu Krakowa. A Wy jak uważacie?

SLOWA KLUCZOWE:

SLOWA KLUCZOWE:

Najwyższe wieżowce w Polsce

Dla przypomnienia podajemy, że najwyższy wieżowiec w Polsce za rok stanie we Wrocławiu - Sky Tower ma mieć 212 metrów wysokości. Kilka lat później stolicę Dolnego Śląska, wyprzedzi w tym wyścigu Warszawa, w kwietniu ruszy inwestycja Warsaw Spire na stołecznej Woli, która z wynikiem 220 metrów stanie na czele stołecznych budynków.

Warsaw Spire

Wieżowiec Warsaw Spire powstanie obok hotelu Hilton na działce między ulicami Towarową, Łucką, Grzybowską i Wronią. Ma zostać oddany do użytku w 2012 roku.

Warsaw Spire

Obecnie najwyższym biurowcem w Polsce jest Warsaw Trade Tower w Warszawie, mierzący 208 metrów.

06.04.2001 WARSZAWA - WIEZOWIEC DAEWOO FOT.PIOTR MOLECKI / AGENCJA GAZETA PM 7172

Warsaw Trade Tower

Więcej o:
Komentarze (112)
Kraków - najwyższe wieżowce Europy?
Zaloguj się
 • Gość: Warszawiak

  Oceniono 20 razy 12

  Jestem jak najbardziej za. Drugie pod względem wielkości miasto w Polsce powinno iść z biegiem czasu. Argumenty typu atak Al-Kaidy czy wykreślenie z listy UNESCO są po prostu niedorzeczne. Warszawa trzyma kciuki. :)

 • plastelina2005

  Oceniono 18 razy 6

  Jedna z wież powinna nosić imię Lecha Kaczyńskiego! A druga Jarosława Kaczyńskiego! A jak się ten pomysł komuś nie podoba to jest żyd, rusek i szwab.

 • krakow.matis

  Oceniono 9 razy 3

  Myślę , że w końcu władzę miasta powinny postawić na takie nowatorskie pomysły . Bo Kraków nie może się tylko kojarzyć z historia , ale także z nowoczesnością i otwartością ,
  Powinno być coraz więcej taki budowli na terenie Gminy Kraków.

 • Gość: AAM

  Oceniono 7 razy 3

  czy architekt tych wiez cierpi na plasawice?

 • von.g

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe tylko jakie mialy by byc przeslanki ekonomiczne by takie cos wybudowac. Wysokosciowce stawia sie w centrum miasta gdzie grunt jest drogi a nie na lące.

 • Gość: ZIOBRO Z

  Oceniono 5 razy 3

  te wieżowce są wyrwane z kontekstu jak filip z konopii - 2 k----y 2 szczerym polu

 • Gość: ff

  Oceniono 3 razy 3

  bezsensu. już jeden stoi i straszy.

 • Gość: krakowiak

  Oceniono 4 razy 2

  skotnicka to nie kraków, tylko praktycznie przedmieścia skawiny. Jeśli powstanie tam centrum biznesowe to moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. nie będzie miało wpływu na odbiór i zmianę charakteru historycznego centrum, a faktem jest że w Krakowie brakuje dobrej jakości biurowców.

 • Gość: dobi

  Oceniono 2 razy 2

  Mieszkać 300 metrów nad ziemią??? Bosko!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX