Expo 2010 w Szanghaju zakończone sukcesem

Międzynarodowa wystawa Expo 2010 zakończyła się w niedzielę w Szanghaju. Od 1 maja zwiedziła ją rekordowa liczba 73 milionów osób. Pawilon Polski projektu WWAA Architekci został nagrodzony srebrnym medalem za najbardziej kreatywną prezentację. Miejsce pierwsze przypadło Szwecji.

Ceremonia zakończenia EXPO 2010 w Szanghaju

W szanghajskim Expo, którego tematem było "Lepsze miasto, lepsze życie" wzięło udział 189 krajów i 57 organizacji.

 

Zobacz także: EXPO 2010 - TOP 10 pawilonów

Ceremonia zakończenia EXPO 2010 w Szanghaju

Wystawa Expo została otwarta na początku maja tego roku. Zwiedziły ją 73 miliony osób.

 

 

Zobacz także: Makabryły EXPO 2010

1 LIPCA. Dwumilionowy gość w polskim pawilonie na EXPO w Szanghaju. Polska wycinanka, jak nazywano nasz narodowy pawilon na wystawie w Chinach bił rekordy popularności. Autorami projektu polskiego pawilonu są młodzi warszawscy architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA). Obiekt charakteryzuje się wieloma skośnymi płaszczyznami, który budzić ma zamierzone skojarzenia z misternie składaną papierową wycinanką. Współautorem scenografii wnętrza budynku jest Borys Kudlicka. 1 lipca tuż po godzinie 11 czasu lokalnego Pawilon Polski odwiedził dwumilionowy gość - 21-letnia Xu Xiao Dan, otrzymała w nagrodę kwiaty, dyplom i laptopa. 1 LIPCA. Dwumilionowy gość w polskim pawilonie na EXPO w Szanghaju. Polska wycinanka, jak nazywano nasz narodowy pawilon na wystawie w Chinach bił rekordy popularności. Autorami projektu polskiego pawilonu są młodzi warszawscy architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA). Obiekt charakteryzuje się wieloma skośnymi płaszczyznami, który budzić ma zamierzone skojarzenia z misternie składaną papierową wycinanką. Współautorem scenografii wnętrza budynku jest Borys Kudlicka. 1 lipca tuż po godzinie 11 czasu lokalnego Pawilon Polski odwiedził dwumilionowy gość - 21-letnia Xu Xiao Dan, otrzymała w nagrodę kwiaty, dyplom i laptopa. WWAA

Pawilon Polski na Expo 2010, proj. WWAA Architekci

Chińczyków i gości EXPO 2010 z całego świata przyciągnęła niezwykła elewacja inspirowana polskimi wycinankami ludowymi. W nocy jego elewacja świeciła niczym lampion różnymi kolorami.

 

 

 

Zobacz także: Pawilon Polski bije rekordy na EXPO

 

 

Pawilon Polski na Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju proj. WWAA Architects: Natalia Paszkowska, Marcin Mostafa Pawilon Polski na Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju proj. WWAA Architects: Natalia Paszkowska, Marcin Mostafa wwaa

Pawilon polski zdobył srebrny medal za najbardziej kreatywną prezentację

Pawilon polski od początku okazał się jednym z najczęściej odwiedzanych i na kilka dni przed zamknięciem zanotował 8 milionów zwiedzających. Polski dzień na Expo, obejmujący kilkanaście cieszących się wielkim zainteresowaniem imprez kulturalnych, a także gospodarczych, odbył się 22 maja. Przez cały okres trwania Expo w chińskiej prasie pojawiło się około 800 artykułów dotyczących polskiej wystawy.

 

Nasz pawilon został nagrodzony srebrnym medalem za najbardziej kreatywną prezentację. Miejsce pierwsze przypadło Szwecji.

 

 

Zobacz także: WWAA - architektura z przytupem

Pawilon Szwedzki EXPO  2010 Pawilon Szwedzki EXPO 2010 REUTERS/AG

Pawilon szwedzki zdobył złoty medal za najbardziej kreatywną prezentacjęZobacz także: Makabryły EXPO 2010

Ceremonia zakończenia EXPO 2010 w Szanghaju

Następne EXPO w 2012 roku

Następna Wystawa Światowa będzie miała miejsce w 2012 roku. Gospodarzem będzie miasto Yeosu w Korei Południowej. Jego tematem będzie zrównoważony rozwój. W roku 2015  Expo odbędzie się w Mediolanie.

 

Zobacz także:  Architektura EXPO 2010

Więcej o: