Coming out 2017. Prezentacja najlepszych dyplomów ASP w Warszawie

Coming Out to coroczna wystawa najlepszych prac dyplomowych absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tegorocznym konkursie nagrodę główną odebrała Magdalena Morawik z Wydziału Sztuki Mediów za pracę 'Środkowa szarość', a wyróżnienie - Zofia Nycz z Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną. Prace najzdolniejszych absolwentów zaprezentowano w Reducie Banku Polskiego.
COMING OUT 2017: Nagrodę główną w konkursie na najlepszy dyplom ASP otrzymała Magdalena Morawik za pracę 'Środkowa Szarość' COMING OUT 2017: Nagrodę główną w konkursie na najlepszy dyplom ASP otrzymała Magdalena Morawik za pracę 'Środkowa Szarość' mat. prasowe

Artyści o symbolach narodowych

- Punktem wyjścia mojego projektu jest flaga. Powieszenie połaci materiału na drzewcu odczytywane jest jednoznacznie - jako manifest, czyli komunikat. Stworzony przeze mnie materiał video, nie poddany obróbce czy montażowi, pokazuje pełny okres używania flagi przez człowieka - od momentu pełnej energii do całkowitego wykończenia fizycznego - komentuje Magdalena Morawik, absolwentka Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP.

COMING OUT 2017: Nagrodę główną w konkursie na najlepszy dyplom ASP otrzymała Magdalena Morawik za pracę 'Środkowa Szarość'
mat. prasowe

Podczas tegorocznego wernisażu przyznano wyróżnienie, które przypadło Zofii Nycz. Dyplomy odebrali także finaliści Konkursu o Nagrodę Artystyczną Simensa, który wkrótce zostanie rozstrzygnięty.

Pozostałe nagrody otrzymali:
- Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - Jana Shostak
- Złote Dłuto - Damian Szarafin
- Nagrodę Narodowego Centrum Kultury - Małgorzata Iwaniuk
- Nagrodę Redakcji Teatru Telewizji Polskiej - Aleksandra Starzyńska
- Nagrodę Firmy Gierretz oraz Nagrodę Polskiego Centrum Międzynarodowej Organizacji Scenografów, Techników i Architektów Teatru - Małgorzata Kluska-Żuber

Nagrody Pani Poseł Ewy Tomaszewskiej za najlepszy dyplom malarski:
- I nagroda Robert Jankowski,
- II nagroda Dorian Wit Karolak
- III nagroda Agnieszka Kocoń
- Wyróżnienia: Dominika Nasiadko, Mateusz Bogumił Pawlak, Julia Urszula Słonecka

Nagrodę Fundacji Stefana Gierowskiego za dyplom na Wydziale Malarstwa przyznano Yui Akiyama.

Coming out 2017: rozdanie nagród
mat. prasowe

Coming Out 2017 to wydarzenie promujące sztukę młodych artystów, które już na stałe wpisało się do artystycznego kalendarza stolicy. Podczas wernisażu zaprezentowano 37 prac dyplomowych absolwentów dziewięciu wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - malarstwa, rzeźby, grafiki, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, architektury wnętrz, wzornictwa, sztuki mediów, scenografii oraz zarządzania kulturą wizualną.

Coming out: wyróżniona praca Zofii Nycz Coming out: wyróżniona praca Zofii Nycz mat.prasowe

Fetyszyzacja obrazu. Nowy nacjonalizm w polskiej kulturze masowej

Wyróżniona w konkursie Coming Out praca Zofii Nycz, obroniona na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną, opowiada o zmianach nastrojów społecznych w Polsce. Autorka przygląda się formom patriotyzmu promowanym przez Ruch Narodowy w Polsce i jego sympatyków. 

Tak swoją pracę opisuje Zofia Nycz:

 Tematem pracy jest zjawisko nowego nacjonalizmu, który ucieleśnia się w warstwie wizualnej współczesnej Polski. Celem było przybliżenie schematu, w którym pewien kryzys związany rozumieniem i funkcjonowaniem współczesności - określany przeze mnie mianem nowego nacjonalizmu - ujawnia się przez obrazy. Starałam się odpowiedzieć na pytanie, co kryje się pod prostymi komunikatami wizualnymi, które masowo rozpowszechniają specyficzną wizję odbioru świata. W moich analizach wyszłam od zdziwienia, że większość tych przekazów zredukowana jest do prostych opozycji, wyraźnych kontrastów. W tym przypadku przybierają one formę biało-czerwoną.
Więcej o:
Komentarze (12)
Coming out 2017. Prezentacja najlepszych dyplomów ASP w Warszawie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Sebastian H

  Oceniono 17 razy 13

  takie dyplomy ? to sie robi pol roku czy jedna noc ?

 • Gość: m

  Oceniono 9 razy 5

  O ile tematyka dyplomu o nacjonalizmie jest ciekawa, to jest przedstawienie zupełnie do mnie nie przemawia. Po prostu źle się to ogląda, jest to złe kompozycyjnie i drażniące.

 • Gość: anonimus

  Oceniono 9 razy 5

  jakie to slabe...

 • Gość: Patrycja S.

  Oceniono 4 razy 2

  Grafiki ściągnięte z internetu,
  uporządkowanie na folii jeden wielki chaos, komunikat nie dociera do odbiorcy
  Tło w kolorze różowym

  Pierwsza strona ok, chociaż coś :)

 • Gość: Ratol

  Oceniono 3 razy 1

  O ile autorka posiada wykształcenie w kierunku projektowania i realizacji artystycznych, co jedynie zaprezentowała w pierwszej planszy, to zastanawia mnie to wartość tej pracy rzeczywiście zasługuje na dyplom. Nie oszukując się reszta pracy jest bardzo niskich lotów, ideologia która została pod to podwiązana nie jest niczym odkrywczym, a jedynie lewostronnie, płytko poruszonym zjawiskiem.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 3 razy 1

  czy wierszyk nie brzmi "między swemi"? To moglaby byc co najwyzej praca semestralna.. a nie dyplom!

 • Gość: Gość

  Oceniono 5 razy 1

  żenada.

 • Gość: beholder

  Oceniono 6 razy 0

  świetny projekt, ale jak się ogląda tylko Polsat, to nie dziwota, że trudno docenić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX