Weź udział w konkursie Mazda Design 2018 - reVISION

5 marca rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu dla projektantów Mazda Design 2018, tym razem pod hasłem 'reVISION'. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zadania wymagające kreatywnego myślenia oraz umiejętności twórczych. W puli nagród znajduje się 35 tys. złotych!
1

Hasło "reVISION"

Dziewiąta edycja konkursu projektowego Mazda Design 2018 organizowana jest pod hasłem reVISION, które oznacza rewizję sposobu myślenia o współczesnym designie - poszukiwanie nowych znaczeń, czerpanie z odczytywanej na nowo tradycji, łączenie historycznych i nowatorskich metod tworzenia.

reVISION oznacza też powrót do niektórych elementów tradycyjnych technik produkcji łączonych z nowoczesnymi technologiami. Stosują to projektanci Mazdy, którzy często wprost nawiązują do dawnych japońskich mistrzów rzemiosła.

2

Graficzny znak konkursu

Znakiem konkursu zaprojektowanym przez Pawła Miszewskiego jest graficzny symbol nieskończoności. Oznacza on ciągłość, powtarzalność, odradzanie się idei oraz innowacyjność czerpiącą z tradycji.

3

Zadania konkursowe

Uczestnicy - studenci i absolwenci szkół artystycznych, projektowych i technicznych - dzięki konkursowi Mazda Design 2018, będą mogli cofnąć się w przeszłość, aby na nowo stworzyć teraźniejszość i przyszłość.

Organizatorzy przygotowali dla nich pasjonujące i wymagające kreatywności zadania w trzech kategoriach: Człowiek, Przestrzeń i Znak.

4

Kategoria Człowiek

Zadanie w tej kategorii polega na stworzeniu projektu osobistego środka transportu, czyli MJO - Mobilnej Jednostki Osobistej, służącej do samodzielnego poruszania się użytkownika w przestrzeni miejskiej.

Pojazd może być napędzany siłą mięśni, energią odnawialną albo innego rodzaju napędem, jednak musi nawiązywać do zasad stylistyki KODO, a jego konstrukcja ma stanowić połączenie naturalnych i nowoczesnych materiałów.

Projekt pojazdu - tak jak wszystkie projekty Mazdy - ma odwoływać się do człowieka, jego ciała, potrzeb, sposobu odczuwania przyjemności i doznawania piękna.

5

Kategoria Przestrzeń

W tej kategorii uczestnicy będą mogli zmierzyć się z naprawdę intrygującym zadaniem, polegającym na stworzeniu zewnętrznej bryły garażu, która będzie stanowić idealne dopełnienie modelu koncepcyjnego - Mazdy VISION COUPE. Ten samochód wyróżnia się futurystycznym i jednocześnie klasycznym kształtem.

Projekt garażu ma wpisywać się w otaczającą przestrzeń miasta, jak również zaakcentować nowoczesność tego modelu samochodu, jego minimalistyczne piękno, wyrafinowaną prostotę, niezwykłą grę świateł na karoserii oraz pokazać jego funkcjonowanie w otaczającej przestrzeni.

6

Kategoria Znak

W ostatniej kategorii zadaniem będzie zaprojektowanie uniwersalnego znaku promocyjnego, czyli logotypu albo plakatu promującego ideę "przedmiotu wykonanego ręcznie" lub "w znaczącym stopniu z wykorzystaniem pracy rąk".

Stworzony znak powinien stanowić graficzną formę "certyfikatu", który w jednoznaczny sposób będzie oznaczał i promował przedmioty o autorskim charakterze. Plakat natomiast ma nawiązywać do idei odradzania się rzemiosła i tradycyjnych technik przemysłowych.  

7

Prace uczestników oceni jury

Wszystkie nadesłane prace uczestników oceni jury w składzie: Kevin Rice - dyrektor europejskiego centrum designu Mazdy: Maja Ganszyniec - jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek; Anna Grużewska - redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze; Maciej Jakub Zawadzki - zwycięzca międzynarodowych konkursów architektonicznych; Edgar Bąk - znany grafik wielokrotnie nagradzany za identyfikację wizualną.

8

Nagrody i termin zgłoszenia prac konkursowych

W każdej z kategorii zostanie wręczona pierwsza nagroda w wysokości 10 tys. zł, a najlepszy z trzech zwycięskich projektów otrzyma także tytuł GRAND PRIX i dodatkowe 5 tys. zł.

Prace można zgłaszać do 1 maja 2018 roku na stronie www.mazdadesign.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 maja 2018 r. na specjalnej pokonkursowej wystawie podczas Łódź Design Festival.

Harmonogram konkursu:

5.03 - rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń

1.05 - zakończenie przyjmowania zgłoszeń

7.05 - obrady JURY

19.05 - ogłoszenie zwycięzców

19 -27.05 - wystawa pokonkursowa podczas Łódź Design Festival

26.05 - wręczenie nagród i ogłoszenie nazwiska laureata nagrody specjalnej - Mazda Design Award 2018

Skomentuj:
Weź udział w konkursie Mazda Design 2018 - reVISION
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX