Gigantyczna replika Arki Noego [ZDJĘCIA]

W Stanach Zjednoczonych powstał gigantyczny budynek będącą repliką biblijnej Arki Noego. Ma wysokość kilkupiętrowego bloku i długość ponad 150 metrów. Arka to dzieło kreacjonistów ze stowarzyszenia Answers in Genesis. Wewnątrz zorganizowano wystawę prezentującą historię Noego i potopu opisane w Starym Testamencie.

Gigantyczna arka (155 metrów długości, 26 metrów szerokości i 16 metrów wysokości) powstała w niewielkim Williamstown w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Budynek jest dziełem stowarzyszenia kreacjonistów Answers in Genesis odrzucających poglądy współczesnej nauki oparte na teorii ewolucji i historię świata postrzegają literalnie tak, jak została zapisana w Biblii. Po sześciu latach budowy 7 lipca otworzyła swoje drzwi dla pierwszych zwiedzających.

Jej autorzy podkreślają, że choć nie wiemy jak dokładnie wyglądała arka, to ich dzieło zostało zaprojektowane ściśle według wskazówek z Pisma Świętego. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentujących biblijną historię o potopie i Noem, który na arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię. We wnętrzach arki możemy znaleźć zarówno ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego, jak również bogatą kolekcję modeli różnych gatunków zwierząt, w tym... dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Zwiedzający będą mogli oglądać także pokazy z udziałem żywych zwierząt.

Zwolennicy budowy nazywają projekt największym wydarzeniem epoki, przeciwnicy nieco zgryźliwie nazywają obiekt jedynym muzeum prezentującym poglądy sprzeczne z nauką. Zrealizowany obiekt jest dopiero pierwszą częścią większego kompleksu, w skład którego poza arką ma znaleźć się między innymi wieża Babel i inne obiekty opisywane w Starym Testamencie. Największa Polska konkurencja Chrystus ze Świebodzina -  zdaje się został właśnie zdeklasowany.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej Muzeum Polaków ratujących Żydów otwarte [ZDJĘCIA]
 • Statua Chrystusa ukończona Pomnik Jezusa w Świebodzinie ukończony!
 • Projekt nowego Kolosa Rodyjskiego Pomysł odbudowy jednego z 7 cudów świata. Czy na Rodos ponownie stanie posąg Kolosa?
Komentarze (128)
Gigantyczna replika Arki Noego [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • q-ku

  Oceniono 63 razy 57

  jaki kraj taki Licheń

 • futon

  Oceniono 43 razy 35

  Taaak, stocznia Noego. Chore. Pewnie podobnie będzie wyglądał model Tupolewa z manekinami udającymi pasażerów...

 • Gość: jjj

  Oceniono 42 razy 34

  trudno byłoby mi uwierzyć że noe zbudował taką łódź gdyby nie fakt że żył 1000 lat...

 • Gość: Ali Baba

  Oceniono 55 razy 33

  Replika czegoś co nigdy nie istniało. Ciekawostka. Teraz czas na jakieś konstrukcje Fraglesów.

 • nalesniku

  Oceniono 32 razy 28

  proboszcz ze swiebodzina juz chodzi wku...ony ze to nie on wpadl na ten pomysl

 • benek231

  Oceniono 34 razy 26

  Jesli to ma byc replika to bardzo jestem ciekaw mozliwosci ludzi z epoki neolitu, co najwyzej zdolnych do wydlubania w pniu kilkuosobowej lodzi(?) Jak oni zbudowali tak ogromny statek, z uzyciem kamiennych toporkow. Ba, jak im sie udalo wystrugac belki ozebrowania czy nawet zwykle deski? Wiem wie, z pomoca boza... :(

  Na marginesie, Biblia nie wspomina nigdzie dinozaurow, dlatego, ze jej autorzy nie mieli o dinozaurach zielonego pojecia. Zatem nie mogli spodziewac sie i po swoim Noe, ze zaladuje na Arke i dinozaury.

 • picanro

  Oceniono 23 razy 21

  Arka osiadła na górze Ararat a potem trzeba było odwieźć misie koala i kangury do Australii, lamy, pumy, anakondy i resztę towarzystwa do Ameryki Południowej a misie polarne hen daleko w lody Arktyki. Tylko czym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX