Gigantyczna replika Arki Noego [ZDJĘCIA]

W Stanach Zjednoczonych powstał gigantyczny budynek będącą repliką biblijnej Arki Noego. Ma wysokość kilkupiętrowego bloku i długość ponad 150 metrów. Arka to dzieło kreacjonistów ze stowarzyszenia Answers in Genesis. Wewnątrz zorganizowano wystawę prezentującą historię Noego i potopu opisane w Starym Testamencie.

Gigantyczna arka (155 metrów długości, 26 metrów szerokości i 16 metrów wysokości) powstała w niewielkim Williamstown w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Budynek jest dziełem stowarzyszenia kreacjonistów Answers in Genesis odrzucających poglądy współczesnej nauki oparte na teorii ewolucji i historię świata postrzegają literalnie tak, jak została zapisana w Biblii. Po sześciu latach budowy 7 lipca otworzyła swoje drzwi dla pierwszych zwiedzających.

Jej autorzy podkreślają, że choć nie wiemy jak dokładnie wyglądała arka, to ich dzieło zostało zaprojektowane ściśle według wskazówek z Pisma Świętego. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentujących biblijną historię o potopie i Noem, który na arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię. We wnętrzach arki możemy znaleźć zarówno ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego, jak również bogatą kolekcję modeli różnych gatunków zwierząt, w tym... dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Zwiedzający będą mogli oglądać także pokazy z udziałem żywych zwierząt.

Zwolennicy budowy nazywają projekt największym wydarzeniem epoki, przeciwnicy nieco zgryźliwie nazywają obiekt jedynym muzeum prezentującym poglądy sprzeczne z nauką. Zrealizowany obiekt jest dopiero pierwszą częścią większego kompleksu, w skład którego poza arką ma znaleźć się między innymi wieża Babel i inne obiekty opisywane w Starym Testamencie. Największa Polska konkurencja Chrystus ze Świebodzina -  zdaje się został właśnie zdeklasowany.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (128)
Gigantyczna replika Arki Noego [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • q-ku

  Oceniono 63 razy 57

  jaki kraj taki Licheń

 • futon

  Oceniono 44 razy 34

  Taaak, stocznia Noego. Chore. Pewnie podobnie będzie wyglądał model Tupolewa z manekinami udającymi pasażerów...

 • Gość: jjj

  Oceniono 42 razy 34

  trudno byłoby mi uwierzyć że noe zbudował taką łódź gdyby nie fakt że żył 1000 lat...

 • Gość: Ali Baba

  Oceniono 56 razy 32

  Replika czegoś co nigdy nie istniało. Ciekawostka. Teraz czas na jakieś konstrukcje Fraglesów.

 • nalesniku

  Oceniono 32 razy 28

  proboszcz ze swiebodzina juz chodzi wku...ony ze to nie on wpadl na ten pomysl

 • benek231

  Oceniono 34 razy 26

  Jesli to ma byc replika to bardzo jestem ciekaw mozliwosci ludzi z epoki neolitu, co najwyzej zdolnych do wydlubania w pniu kilkuosobowej lodzi(?) Jak oni zbudowali tak ogromny statek, z uzyciem kamiennych toporkow. Ba, jak im sie udalo wystrugac belki ozebrowania czy nawet zwykle deski? Wiem wie, z pomoca boza... :(

  Na marginesie, Biblia nie wspomina nigdzie dinozaurow, dlatego, ze jej autorzy nie mieli o dinozaurach zielonego pojecia. Zatem nie mogli spodziewac sie i po swoim Noe, ze zaladuje na Arke i dinozaury.

 • ndizi

  Oceniono 27 razy 21

  Jesli liczyc 8,700,000 gatunkow zwierzat obecnie zyjacych (kiedys bylo ich duzo wiecej), to na tym statku musialoby sie znajdowac conajmniej 17,400,000 zwierzat zeby kazdy gatunek mogl przetrwac.
  Spora to lodka musialaby byc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX