Czy tak wygląda przyszłość wieżowców? Nowy projekt od Snohetta

Snohetta wygrała konkurs na nowy gmach dla Banque Libano Francaise w Bejrucie. To pierwszy projekt norweskiej pracowni, który ma zostać zrealizowany w Libanie. Ale wyróżnikiem nowego biurowca jest także nietypowa forma budynku.

Nowy wieżowiec zaprojektowany przez architektów z pracowni Snohetta wyróżnia się nietypową bryłą. Klasyczna prostopadłościenna forma pełna jest tu głębokich wycięć a całą bryła wygląda na prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne.

Wycięcia pojawiają się w budynku ze wszystkich stron na różnych kondygnacjach. powstałe w ten sposób tarasy zostały wykorzystane na zaprojektowanie położonych na wysokości ogrodów, które mają stanowić miejsce spotkań pracowników biurowca i stać się miejscem społecznej interakcji.

Zewnętrzne ogrody w wieżowcach to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Jednym z pierwszych stosujących je na dużą skalę był frankfurcki wieżowiec Commerz Banku. Od jego powstania minęło już prawie 20 lat, a zewnętrzne ogrody coraz śmielej wkraczają do wysokościowców.

Dolna cześć wieżowca ma być dostępna publicznie i oferować różne usługi. W lobby znajdziemy tarasowo ułożone schody prowadzące na antresolę pierwszego piętra. szerokie schody stanowią też rodzaj siedziska - podobne rozwiązanie znajdziemy między innymi w powstającym w warszawie wieżowcu Skyliner. Wyżej znajdzie się cześć biurowa.

Wygląda na to, że tworzenie zewnętrznych tarasów w nieodległej przyszłości stanie się stałym trendem, a pracownicy i mieszkańcy wysokich wież dostaną możliwość przebywania na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą niezależnie od wysokości, na której będą się znajdować.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

Więcej o:
Komentarze (4)
Czy tak wygląda przyszłość wieżowców? Nowy projekt od Snohetta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Marek

  Oceniono 1 raz 1

  podobają mi się te kondygnacje bez podparć !! Lewitujące na antymaterii czy jak?? Kocham takie wizualizacje !

 • Gość: Zygmunt III

  0

  A u nas tylko szkło szkło szkło i wszystko skaj busines avenue city tałer center garden parki

 • Gość: klaps

  0

  Fajoskie jako koncept. Okna takie bliskowschodnie trochę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX