Najlepsze fotografie architektury na świecie w 2017 roku

Poznaliśmy 20 najlepszych fotografii architektury wyłonionych w międzynarodowym konkursie Arcaid Images Architectural Photography. Główna nagroda za najlepsze zdjęcie 2017 roku zostanie przyznana w listopadzie podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.

Architektura to niezwykle wdzięczny, ale i wymagający temat dla fotografów. Wśród zdjęć, które znalazły się na krótkiej liście, zobaczymy osiedla, muzea, biurowce i prywatne rezydencje. Fotografie nadsyłano na konkurs w kilku kategoriach: plener, wnętrze, duch miejsca (z ang. sense of place) i budynki w użytkowaniu.

Najlepsze fotografie 2017 roku wyłoniło jury w składzie: Kate Goodwin kuratorka Royal Academy of Arts, Mark Dytham i Astrid Klein założyciele Klein Dytham Architecture, projektant Andrew Chen i fotografowie Richard Bryan i Matt Emmett.

Wśród fotografowanych budynków znalazły się m.in.: Muzeum Messner Mountain Museum Corones zaprojektowane w pracowni Zahy Hadid, Muzeum Sztuki Ludowej w Chinach autorstwa Kengo Kumy, Muzeum Kultury Popularnej według projektu Franka Ghery'ego czy osiedle mieszkaniowe Choi Hung w Hong Kongu.

Zdjęcia zakwalifikowane do finału będzie można oglądać w listopadzie podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (6)
Najlepsze fotografie architektury na świecie w 2017 roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: trele

  Oceniono 2 razy 2

  to kasyno w USA to makabryła - powinien być zakaz promocji

 • laborantkolaborant

  Oceniono 4 razy 0

  taka piękna "hala gimnastyczna", a już zalana...

  generalnie zdjęcia "niewybitne", nie wierzę, że to najlepsze foty na świecie. może w jakimś konkursie pierdzidziszewskim organizowanym dla córek leśniczego. jedynie to z kapsztadu trzyma poziom.

 • Gość: matodo

  0

  ...lata temu mieszkalem na 47 pietrze w Ponte City.....swiezo z Polski byl to szczyt luksusu, teraz jest to...the tallest and grandest.urban slum in the world...do dzis zastanawiam sie jak to jest mozliwe!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX