Polisz Arkitekczer: największe kity polskiej architektury [cz. X]

red
27.07.2016 10:27
A A A
Szczyt osiągnięć rewitalizacyjnych ze Szczytna

Szczyt osiągnięć rewitalizacyjnych ze Szczytna (Polisz Arkitekczer, fot. powiatszczycienskihistoria.blogspot.com)

Polska szkoła dewastacji, rokokowe daszki an bloku z wielkiej płyty i elewacje w pastelowym różu - nie ma takiego zadania, którego Polisz Arkitekczer się nie podejmie!

Polisz Arkitekczer od kilku już lat zbiera i pokazuje nadsyłane przez czytelników największe kity polskiej architektury. W kolekcji znajdują się zabawne nadbudówki, koślawe dworki, czy budynki całkowicie zasłonięte przez nawarstwiające się latami kolejne warstwy reklam. Bywa śmiesznie i wesoło, ale zdarza się też, że na widok "wyremontowanego" zabytku rodzi się pytanie jak to możliwe, że ktoś do czegoś takiego dopuścił? Zobaczcie co znalazło się w X przeglądzie największych kitów polskiej architektury!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (38)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: gość

  Oceniono 43 razy 43

  O ile większość jest po prostu tak idiotyczna, że aż śmieszna, to zdjęcie nr 3 aż boli. Naprawdę boli. Jak można z tak pięknego budynku zrobić takie gó...?! No i jeszcze ta stacja benzynowa... też boli, ale jednak mniej.

 • avatar

  Gość: Kasiad

  Oceniono 26 razy 26

  Można się śmiać z kwatery głównej krasnali, ale patrząc na aranżacje roślinną przed kwaterą trzeba przyznać, że krasnale wykazują dużą konsekwencję architektury i architektury krajobrazu. Stożek ponad wszystko :-)

 • avatar
 • avatar

  izasapoz

  Oceniono 10 razy 10

  "- A może byśma se Halina kolumnę pod balkonem pier.dolnęli?"

 • avatar

  szcz9

  Oceniono 13 razy 9

  Za to Olesno to ktoś powinien wylądować w kryminale. Nie zdziwię się jak za chwile zobaczę ten budynek jako przykład dewastowania przez polskich osadników zabytków kultury niemieckiej.

 • avatar

  Gość: gość kość

  Oceniono 12 razy 8

  Jedno mnie zastanawia. Niby wszyscy się śmieją z tych strasznych domów, z parawanów na plaży, z Pisu, a jednak te potworki wciąż są budowane, nad Bałtykiem parawan na parawanie, a Pis wygrał wybory i rządzi. Naprawdę są gdzieś te niezliczone milczące tłumy Januszy i przejęły władzę, czy coś tu jest nie tak?

 • avatar

  Gość: gość

  Oceniono 17 razy 7

  o co wszystkim chodzi?
  w kraju gdzie chłopstwo zostało wyniesione do rangi społeczeństwa nie można oczekiwać niczego sensownego po architekturze...
  poza tym polaczek patriota MUSI się wyróżniać pośród innych patriotów.....

 • avatar

  ajila32

  Oceniono 5 razy 5

  Dziękuję!! Dzień do bani i zero uśmiech na twarzy, a tu aż łzy poleciały ze śmiechu:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX