Polisz Arkitekczer: największe kity polskiej architektury [cz. X]

Polska szkoła dewastacji, rokokowe daszki na bloku z wielkiej płyty i elewacje w pastelowym różu - nie ma takiego zadania, którego Polisz Arkitekczer się nie podejmie!

Polisz Arkitekczer od kilku już lat zbiera i pokazuje nadsyłane przez czytelników największe kity polskiej architektury. W kolekcji znajdują się zabawne nadbudówki, koślawe dworki, czy budynki całkowicie zasłonięte przez nawarstwiające się latami kolejne warstwy reklam. Bywa śmiesznie i wesoło, ale zdarza się też, że na widok "wyremontowanego" zabytku rodzi się pytanie jak to możliwe, że ktoś do czegoś takiego dopuścił? Zobaczcie co znalazło się w X przeglądzie największych kitów polskiej architektury!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

To największe polskie MAKABRYŁY ostatnich lat [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (45)
Polisz Arkitekczer: największe kity polskiej architektury [cz. X]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 55 razy 53

  O ile większość jest po prostu tak idiotyczna, że aż śmieszna, to zdjęcie nr 3 aż boli. Naprawdę boli. Jak można z tak pięknego budynku zrobić takie gó...?! No i jeszcze ta stacja benzynowa... też boli, ale jednak mniej.

 • Gość: Kasiad

  Oceniono 34 razy 32

  Można się śmiać z kwatery głównej krasnali, ale patrząc na aranżacje roślinną przed kwaterą trzeba przyznać, że krasnale wykazują dużą konsekwencję architektury i architektury krajobrazu. Stożek ponad wszystko :-)

 • izasapoz

  Oceniono 17 razy 17

  "- A może byśma se Halina kolumnę pod balkonem pier.dolnęli?"

 • szcz9

  Oceniono 22 razy 14

  Za to Olesno to ktoś powinien wylądować w kryminale. Nie zdziwię się jak za chwile zobaczę ten budynek jako przykład dewastowania przez polskich osadników zabytków kultury niemieckiej.

 • Gość: gość kość

  Oceniono 24 razy 10

  Jedno mnie zastanawia. Niby wszyscy się śmieją z tych strasznych domów, z parawanów na plaży, z Pisu, a jednak te potworki wciąż są budowane, nad Bałtykiem parawan na parawanie, a Pis wygrał wybory i rządzi. Naprawdę są gdzieś te niezliczone milczące tłumy Januszy i przejęły władzę, czy coś tu jest nie tak?

 • Gość: Ksantypa

  Oceniono 9 razy 9

  Moim faworytem jest zdecydowanie Koloseum. Czyż nie trzeba kolosalnej odwagi aby najpierw postawić coś takiego, a potem nazwać Koloseum? A poważnie to najbardziej serce boli za tą rewitaluzację pod szyldem Lidla. Rozpacz.
  Ksantypa

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 8 razy 8

  Z cyklu: - witam w skromnych progach mojego wspaniałego zamczyska :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX