Polisz Arkitekczer: największe kity polskiej architektury [cz. X]

Polska szkoła dewastacji, rokokowe daszki na bloku z wielkiej płyty i elewacje w pastelowym różu - nie ma takiego zadania, którego Polisz Arkitekczer się nie podejmie!

Polisz Arkitekczer od kilku już lat zbiera i pokazuje nadsyłane przez czytelników największe kity polskiej architektury. W kolekcji znajdują się zabawne nadbudówki, koślawe dworki, czy budynki całkowicie zasłonięte przez nawarstwiające się latami kolejne warstwy reklam. Bywa śmiesznie i wesoło, ale zdarza się też, że na widok "wyremontowanego" zabytku rodzi się pytanie jak to możliwe, że ktoś do czegoś takiego dopuścił? Zobaczcie co znalazło się w X przeglądzie największych kitów polskiej architektury!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

To największe polskie MAKABRYŁY ostatnich lat [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (45)
Polisz Arkitekczer: największe kity polskiej architektury [cz. X]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 54 razy 52

  O ile większość jest po prostu tak idiotyczna, że aż śmieszna, to zdjęcie nr 3 aż boli. Naprawdę boli. Jak można z tak pięknego budynku zrobić takie gó...?! No i jeszcze ta stacja benzynowa... też boli, ale jednak mniej.

 • Gość: Kasiad

  Oceniono 34 razy 32

  Można się śmiać z kwatery głównej krasnali, ale patrząc na aranżacje roślinną przed kwaterą trzeba przyznać, że krasnale wykazują dużą konsekwencję architektury i architektury krajobrazu. Stożek ponad wszystko :-)

 • izasapoz

  Oceniono 17 razy 17

  "- A może byśma se Halina kolumnę pod balkonem pier.dolnęli?"

 • szcz9

  Oceniono 21 razy 13

  Za to Olesno to ktoś powinien wylądować w kryminale. Nie zdziwię się jak za chwile zobaczę ten budynek jako przykład dewastowania przez polskich osadników zabytków kultury niemieckiej.

 • Gość: gość kość

  Oceniono 22 razy 12

  Jedno mnie zastanawia. Niby wszyscy się śmieją z tych strasznych domów, z parawanów na plaży, z Pisu, a jednak te potworki wciąż są budowane, nad Bałtykiem parawan na parawanie, a Pis wygrał wybory i rządzi. Naprawdę są gdzieś te niezliczone milczące tłumy Januszy i przejęły władzę, czy coś tu jest nie tak?

 • Gość: Ksantypa

  Oceniono 9 razy 9

  Moim faworytem jest zdecydowanie Koloseum. Czyż nie trzeba kolosalnej odwagi aby najpierw postawić coś takiego, a potem nazwać Koloseum? A poważnie to najbardziej serce boli za tą rewitaluzację pod szyldem Lidla. Rozpacz.
  Ksantypa

 • Gość: gość

  Oceniono 28 razy 8

  o co wszystkim chodzi?
  w kraju gdzie chłopstwo zostało wyniesione do rangi społeczeństwa nie można oczekiwać niczego sensownego po architekturze...
  poza tym polaczek patriota MUSI się wyróżniać pośród innych patriotów.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX