Wnętrza od architekta. Surowy klimat domu w Sierosławiu

Właściciele nowego domu w Sierosławiu zwrócili się w sprawie projektu wnętrza do pracowni mode:lina, która na swoim koncie ma wiele realizacji zarówno architektonicznych, jak i wnętrzarskich. Co wyszło z tej współpracy?

W Domu w Sierosławiu miała zamieszkać niewielka trzyosobowa rodzina: dwójka młodych rodziców z małym dzieckiem. Właściciele domu chcieli aby wnętrza miały surowy i minimalistyczny charakter, ale aby jednocześnie były przyjazne i bezpieczne dla dziecka.

We wnętrzu króluje szarość betonu, biel i jasne naturalne drewno. Większość mebli została wykonana z tych samych materiałów co ściany. dzięki temu nie dominują przestrzeni we wnętrzach i stają się niewidoczne jednocześnie zapewniając miejsce do przechowywania.

Optyczny brak mebli podkreśla minimalistyczny charakter wnętrza. Nie ma w nim dużych, wolnostojących obiektów, a wszystkie miejsca przechowania zostały zlicowane ze ścianą. Tę spójność uzupełnia użycie tych samych materiałów do budowy mebli, co wykończenia ścian i podłogi. Jedynymi wyeksponowanymi meblami są pojedyncze krzesła znanych projektantów, które równocześnie dodają koloru w surowych, betonowych pomieszczeniach opisują swój projekt autorzy z pracowni mode:lina.

We wnętrzu uwagę zwraca sufit w postaci odsłoniętej betonowej konstrukcji. Poza kolorystyką to głównie on nadaje wnętrzu nieco industrialny charakter. Ale w przestrzeni wspólnej znajdziemy też inne surowe rozwiązania. Jedną z dominant jest tutaj duża, stalowa kostka, którą w trzech czwartych wysokości przecina drewniana płaszczyzna przechodząca w blat stołu.

Obok kuchennej wyspy zlokalizowana została niewielka spiżarnia, której ściany zostały zaprojektowane z półprzezroczystego szkła. Po zapaleniu wewnątrz światła zmienia się w jasny, świecący kubik doświetlający kuchnię i salon.

Całość została nico ocieplona poprzez kolorowe designerskie meble i duże kolorowe obrazy harmonizujące z mocno współczesnym wystrojem wnętrza.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (6)
Wnętrza od architekta. Surowy klimat domu w Sierosławiu
Zaloguj się
 • Gość: Marcin Kamiński

  0

  jeśli właściciele to czytają- z chęcią przeprowadzimy w tym domu sesję zdjęciową. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu marcin.kaminski@miltonbrown.pl

 • Gość: ada

  0

  przekombinowane i męczące wnętrze niestety.

 • Gość: klaps

  Oceniono 2 razy 0

  Zabudowa kuchni wygląda jak fajna meblościanka z lat 70-tych. Sufit jest ciekawy - tylko nie wiem czy to jest odsłonięta konstrukcja czy podwieszana atrapa fabryki?
  No i taki minimalizm bez pokazania życia wygląda jednak przygnębiająco na zdjęciach :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX