Projekt domu rodem z filmu szpiegowskiego

Zamknięty od strony drogi, otwarty na las, z wystającą ścianą, która pełni funkcję ekranu akustycznego, tak w kilku słowach można scharakteryzować projekt domu jednorodzinnego pod Warszawą stworzony w pracowni Z3Z Architekci. Prostopadłościenna, oszczędna bryła wynika z ukształtowania działki i inspiracji architekturą dostrzeżoną w filmie Tomasa Alfredsona "Szpieg" z 2011 roku.

Dom położony jest w gęstym lesie pod Warszawą przy ruchliwej drodze. Lokalizacja działki i obecność uciążliwego hałasu wpłynęła na kształt frontowej elewacji budynku oraz na układ jego brył. Ten negatywny czynnik przyczynił się do stworzenia intrygującego, trochę tajemniczego frontu budynku, dobrze wpisującego się w wytyczne inwestora. Charakter domu wynika z inspiracji wczesnym modernizmem. Inwestor przekazał wytyczne projektantom, wśród nich ważne było odniesienie do architektury uchwyconej na taśmie filmu "Szpieg" - produkcji z 2011 roku.

Front domu zawiera nie dużą ilość okien, przeważają pełne ściany. W parterze jedna ze ścian równoległych do drogi wychodzi poza obrys budynku tworząc "ekran" wygłuszający i oddzielający strefę tarasu od drogi.

Od ogrodu dom jest silnie otwarty na świat, duże przeszklenia sprawiają, że las staje się integralną częścią widoku z wnętrza salonu. Parter pełni funkcję strefy dziennej, a obszerny taras jest jej przedłużeniem od strony ogrodu.

Na parterze znajduje się duża, wydzielona kuchnia z widokiem na front działki, które zapewnia długie, panoramiczne okno. Jadalnia z salonem tworzą dużą przestrzeń  połączoną z biblioteką. Ażurowe, dekoracyjne schody łączą parter z pierwszym piętrem budynku.

Na piętrze poza trzema sypialniami i obszernym widokiem na salon znajduje się także pokój rekreacyjny z sauną oraz wyjściem na nieduży taras połączony schodami z działką.

Projekt i wizualizacje: Z3Z ARCHITEKCI

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Więcej o:
Komentarze (2)
Projekt domu rodem z filmu szpiegowskiego
Zaloguj się
  • Gość: branny

    Oceniono 2 razy 2

    genialna bryła, rzeczywiście nawiązanie do filmów szpiegowskich czytelne. bardzo ladne te geometryczne podzialy elewacji. i wszystko tu gra, plynnie wpisuje sie w bryłe: okna, drzwi, garaż (dam sobie glowe uciac, ze to hormann).mila, naprawde mila, wrecz ozywcza odmiana - choc nie tyle odmiana, ile wreszcie powrót do odrzuconej klasyki :) - po tych gargamelach strasznych, co to im wieksze udziwnienie tym lepiej. prosto, elegancko, ze stylem

  • erroor

    0

    Dom bez wieżyczek to nie dom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX