Przeszklona kostka w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim

Przeszklona kostka - mieszkanie w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, Projekt: Rewizja grupa projektowa, Autor: Krzysztof Grześków

Przeszklona kostka - mieszkanie w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, Projekt: Rewizja grupa projektowa, Autor: Krzysztof Grześków (Krzysztof Grześków)

To był usytuowany od podwórza niewielki lokal usługowy w zabytkowej części Wrocławia na Ostrowie Tumskim. Z punktu widzenia przedsiębiorcy lokalizacja nie ułatwiała prowadzenia firmy. Okazało się, że wystarczyło zmienić funkcję i odpowiednio zaaranżować przestrzeń, by wadę przekuć w atut! W tym miejscu powstało przytulne mieszkanie.

 

Drugie życie dla lokalu usługowego zaprojektował Krzyszof Grześków z Grupy Projektowej Rewizja. Do dyspozycji miał niewielką przestrzeń, w której niegdyś mieściła się pracownia poligraficzna. By poszerzyć strefę dzienną zamienił przylegający do lokalu taras w przeszkloną kostkę. Z okien powstałego salonu roztacza się szeroki widok na ogród sióstr zakonnych. Zaciszne podwórze i niemalże wchodząca do środka zieleń zapewniają odpoczynek od miejskiego zgiełku. 

Niewielka powierzchnia lokalu (42 metry kwadratowe) wymagała zadbania o każdy najmniejszy szczegół, aby stworzona przestrzeń była funkcjonalna i wygodna. W dawnej pracowni poligraficznej znajduje się kuchnia oraz sypialnia z łazienką. Natomiast pierwotny taras zamieniono na przeszkloną kostkę, będącą strefą dzienną mieszkania.

Mieszkanie utrzymane jest w industrialnym stylu. Kompozycję wnętrza podkreślają użyte materiały: odkryta, czerwona cegła w strefie salonu współgra z ciepłym odcieniem drewnianej podłogi. W części sypialnianej i łazience ta sama cegła została pomalowana na biało. Monolityczna biała zabudowa, schowana w ścianie uwalnia przestrzeń, jednocześnie zapewniając dużo miejsca do przechowywania. Mieszkanie sprawia wrażenie niezwykle przytulnego. Oszczędne w formie meble dopełniają kompozycji wnętrza. 

Projekt: Rewizja grupa projektowa: A.Kusz, R.Witczak, M.Kosecki, K.Kosecka, M.Romanowicz
Autor: Krzysztof Grześków

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Projekt 'To wszystko Ameryka' Ameryka na Podhalu. Opuszczone domy górali
 • Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie - projekt pracowni architektonicznej Robert Konieczny KWK Promes Najlepszy budynek na świecie - nagroda dla Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie
 • Dom dwie stodoły w Tychach Niczym nowoczesna stodoła. Jednorodzinny dom w Tychach
Komentarze (30)
Przeszklona kostka w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim
Zaloguj się
 • Gość: Janek

  Oceniono 77 razy 63

  Odkryta goła cegła jest? Jest. Cegła pomalowana na biało jest? Jest. "Fabryczna" lampa sufitowa jest? Obecna. Mebelki na chudych nózkach a la serial "Wojna domowa" są? Są. No, to brakuje tylko dużych napisów po angielsku, stołu z palet pomalowanego na biało i opartego o ściane w przedpokoju roweru. I będzie komplet.

 • Gość: trele

  Oceniono 37 razy 27

  Jak to przytulne? To jest mieszkanie w akwarium - gablocie na widoku całego osiedla :-)

 • Gość: Bart

  Oceniono 23 razy 15

  Ogrzanie tego czegoś zimą - koszmar. Latem - jeśli to coś jest od strony południowej to będzie się przegrzewać jak szklarnia - koszmar. Więc ogólnie ok, TYLKO nie dla ludzi.

 • Gość: T

  Oceniono 23 razy 13

  Fatalny projekt - ze względu na lokalizacje.
  Przykuwa uwagę.. wszystkich sąsiadów dookoła..

 • Gość: rr

  Oceniono 16 razy 6

  Piękna podłoga, ale jak zawsze dodano designerskie krzesełka i stół będące w co drugim polskim mieszkaniu. Kopia nowoczesnych katalogów.

 • feelikss

  Oceniono 1 raz 1

  Super tylko nie w kamienicy, w prywatnym domu, gdzie nikt nie będzie wszystkiego widział jak najbardziej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX