Komentarze (76)
Dark House - dom letniskowy zamykany nie tylko na klucz
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • navi42

  Oceniono 1 raz 1

  Jak widać konstrukcja nośna jest szkieletowa, metalowa. Nad wodą, gdzie 250 dni w roku WW (wilgotność wzgl.) jest ponad 80 % (nie licząc dni z kondensacja wilgoci, zwłaszcza nocą na wiosnę i jesienią) korozja po roku będzie taka, że trzeba będzie to co najmniej raz w roku malować (chyba, że ze stali nierdzewnej, ale wtedy jaki koszt?). Mechanizmy rozsuwania połówek oraz opuszczania trapu dodatkowo będą narażone na korozje w dwójnasób (znowu jaki koszt?). Wielkie płaszczyzny boczne i czołowa będą stanowiły ogromną przeszkodę dla wiatrów wiejących zwłaszcza od jeziora (to jest norma w takich terenach), nie postoi więcej niż 2-3 lata (jak dobrze pójdzie), większy podmuch zmiecie ten domek w tri miga. Dodatkowym problemem jest zakonserwowanie drewna w tych warunkach, nawet jeżeli domek stoi niedaleko od wody (50 - 100 m) jest to problem wielki (porastanie mchu, glonów oraz butwienie drewna wymaga permanentnej konserwacji nawet przy zastosowaniu najlepszych (najdroższych) farb (dodatkowy problem to brak łatwego dostępu do chronionych powierzchni od strony wody). Konkluzja: Projektant z całą pewnością nie ma własnego doświadczenia z posiadania "domku nad wodą". Pomysł zdecydowanie powstał na gruncie "wizjonerstwa indywidualnego" bez własnych doświadczeń ani zapoznania się z literaturą źródłową. Egzamin na pracę dyplomową oblany.

 • epoxy1 x

  Oceniono 1 raz 1

  A jaką ten polski domek ma piękną polską nazwę!
  W sam raz nadaje się na promocję Polski. W Stanach zabrzmi to mniej więcej tak jak: "ciemno jak w doopie!". Dobranoc.

 • bystry_bronek

  Oceniono 1 raz 1

  Wizualizacja OK, Realizacji się nie spodziewam.
  (sorry, bo to samo napisałem odnośnie domku na plaży - omyłkowo (tam jest sensowniej))

 • Gość: Gosc

  Oceniono 1 raz -1

  Widac ze Polska sie nie zmienila. Zaraz I zewszad wlamywacze. Pamietam szok mojej mamy, jak to to wy zostawiacie to wszystko na noc, na tarasie? Przeciez to ukradna!!

 • mentice

  Oceniono 2 razy -2

  Nie lepiej od razu bunkier? To drewienko moze ktos podpalic.

 • Gość: Tomek

  Oceniono 8 razy -2

  Świetna, nowatorska koncepcja ze skandynawskim sznytem. Chętnie bym coś takiego zrealizował. Proponowana na forum wersja z obracanym o 90 stopni modułem też mogłaby dać ciekawy efekt osłoniętego przed widokiem tarasu z widokiem na góry/jezioro/las. Wyobrażam sobie, że istotne instalacje (wod-kan, przyłącze elektryczne, kominek) znajdowały by się w części stałej, a w mobilnej tylko instalacja elektryczna, pozwalająca na oświetlenie i ogrzewanie modułu. Świtene !

 • Gość: Małgorzata B

  Oceniono 10 razy -2

  Niech się Pan nie przejmuje, Panie Architekcie, domek jest fajny i tylko jołopy tego nie widzą. Gdyby ruszyła produkcja takich domków na szerszą skalę to chętnie bym kupiła jeden, gdybym miała kasę. TAK TRZYMAĆ!

 • Gość: Małgorzata B

  Oceniono 28 razy -2

  Bardzo fajny i inteligentny pomysł na Dom Bezpieczny, o wiele lepszy pomysł od projektu bunkra p.Koniecznego.
  Gdyby ten dom był mój, to chciałabym mieć przesuwane drzwi o szerokości równej połowie szerokości otworu w obu ścianach,żeby bardziej połączyć obie części domku.Byłoby to niewątpliwie droższe rozwiązanie, ale znacznie zwiększyłoby to komfort korzystania z obu połówek domku. No i zmieniłabym miejsce ustawienia drabiny na antresolę.
  Ale i tak projekt jest innowacyjny,świeży i wart powielania. Gratulacje dla architekta.

 • Gość: wirek

  Oceniono 3 razy -3

  Bardzo dobry pomysł i projekt! Przyglupy parafialne tego nie docęnią,bo nie mają wyobrażni!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX