Łukasz Kos projektuje w New Hamptons dla IMaestri

Projekt wilii w New Hamptons dla IMaestri, autor: Łukasz Kos Four o Nine

Projekt wilii w New Hamptons dla IMaestri, autor: Łukasz Kos Four o Nine (mat. pracowni Four o Nine)

Pracownia architektoniczna Łukasza Kosa (Four O Nine), rozpoczęła współpracę z organizacją IMaestrii Signature, która pracuje z takimi architektami jak Steven Holl, Frank Gehry, Richard Meier czy David Adjaye.

Łukasz Kos zaprojektuje wraz z innymi wyróżniającymi się architektami z całego świata, jak UN Studio, HHF + Ai Weiwei czy Sou Fujimoto Architects, rezydencję w New Hamptons. Jest on drugim polskim architektem, który nawiązał współpracę z IMaestri, pierwszym był  Robert Konieczny i jego pracownia KWK Promes.

Bardzo się cieszę na współpracę z Łukaszem Kosem, jednym z najciekawszych architektów młodego pokolenia. To, co odróżnia projekt Łukasza Kosa, to nie tylko ciekawa współczesna bryła, ale przede wszystkim troska o to, by uszanować kontekst miejsca i wpisać nowy obiekt w istniejące otoczenie. To sprawia, że zaproponowana willa współgra z pozostałymi projektami biorącymi udział w programie IMaestri Signature w Hampton’s, Long Island w Nowym Jorku — mówi Neil Randall, dyrektor generalny IMaestri Signature.

Projekt willi w New Hamptos

Willa nawiązuje do najlepszych tradycji architektury mieszkalnej. Rezydencja mieści się w północnej części New Hamptons i otwiera się dużym, opadającym łukiem w kierunku skarpy. Jest on widoczny także na elewacji południowej - całkowicie otwartej na ogród.

Główną oś willi wyznacza salon, gdzie odbywają się wszystkie wydarzenia towarzyskie, inne pomieszczenia to kuchnia, jadalnia, biblioteka, a na drugiej kondygnacji znajduje się strych i pokój gościnny. Po każdej ze stron sali reprezentacyjnej znajdują się tarasy, na które wychodzi prywatny apartament właściciela i sypialnie.

Ważną część życia mieszkańców stanowi sztuka współczesna - to właśnie z myślą o artystach stworzono pracownię artystyczną w dolnej części willi.

ZOBACZ PROJEKT >>>


 


 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Dom pod Barceloną Hiszpański dom Roberta Koniecznego
 • Arka Roberta Koniecznego otrzymała prestiżową nagrodę Wallpaper Design Awards 2017 - najlepszy dom na świecie. Najlepszy dom na świecie stoi w Polsce! Arka z nagrodą Wallpaper Design Award 2017
 • Dom w Lublińcu 2 Jest jak czarny głaz. Jednorodzinny dom w Lublińcu
Komentarze (5)
Łukasz Kos projektuje w New Hamptons dla IMaestri
Zaloguj się
 • Gość: spożywczy

  Oceniono 3 razy 3

  Rolnicza spółdzielnia produkcyjna Andrzeja, rozpoczęła współpracę z organizacją McDonalds, która pracuje z takimi chłopami jak Ziemomysł, Włodzisław, Przemysław i Bolesław.

 • serfwe erwr

  Oceniono 2 razy 2

  ojebieje bryło...

  gdzie podaliście info czym jest w ogóle to IMaestri?

 • Gość: gość

  0

  gratulacje, super :)

 • Gość: Taki poziom mile widziany w Sopocie

  0

  Genialne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły