Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Makiety wnętrz nadmorskiego hotelu w skali 1:1 w... Krakowie

red

Wzorcowe wnętrza hotelu Gwiazda Morza - tzw. mock-upy - powstały ponad 600 km od Władysławowa. W wykonaniu ich z pełną starannością jeśli chodzi o najdrobniejsze detale brał udział cały dział hotelowy krakowskiej pracowni projektowej Iliard.

Mock-upy - wzorcowe makiety pokoi hotelowych 'Gwiazdy Morza' wybudowane w celach testowych w studiu w Krakowie, projekt pracownia Iliard
Mock-upy - wzorcowe makiety pokoi hotelowych 'Gwiazdy Morza' wybudowane w celach testowych w studiu w Krakowie, projekt pracownia Iliard
mat. pracowni Iliard

Pokazowe makiety wnętrz pokoi hotelowych odtworzone w Krakowie

We władysławowskiej „Gwieździe Morza”powstały pierwsze pokoje hotelowe. W obiekcie, który będzie częścią Resortu Gwiazda Morza Spa & Sport znajdzie się 87 nowoczesnych jednostek hotelowych oraz 13 ekskluzywnych apartamentów mieszkalnych na najwyższych piętrach hotelu. Budowa obiektu niedawno się rozpoczęła, ale już dziś można zobaczyć, jak wyglądają pierwsze dwa prototypowe pokoje tego nadmorskiego resortu.

Próba generalna aranżacji wnętrz 600 km od morza

To bardzo ważny moment w życiu każdego projektu hotelowego. Dla wszystkich dużych marek takie wydarzenie jest już standardowym działaniem. W Polsce, szczególnie w hotelach nienależących do sieci europejskich, jest to dopiero rodząca się praktyka. Inwestorzy w coraz większym stopniu doceniają jej znaczenie dla powodzenia inwestycji. Łukasz Koziana, właściciel pracowni Iliard, która projektuje hotel, tak uzasadnia tworzenie mock-up’ów:

Gwiazda Morza Resort Spa & Sport, dla której przygotowano wzorcowe wnętrza, będzie nie tylko hotelem z doskonałym zapleczem konferencyjnym i biznesowym, ale również długopobytowym. W hotelu tego rodzaju komfort pokoi będzie miał kluczowe znaczenie dla gości, którzy zdecydują się zaplanować w nim spędzenie wakacji. Dla architekta to z jednej strony swoisty poligon doświadczalny, ilustracja i zapowiedz tego, co będzie wypełniało przygotowywany hotel. Wszelkie rozwiązania przygotowywane przez architekta są tu rewidowane przez inwestora, zespół zarządzający hotelem, a czasem nawet potencjalnych klientów. Z drugiej strony to potężna dawka pozytywnych emocji, eksplozja pomysłów i pokaz kreatywności, jaką wyzwala praca nad wnętrzami.

Dla Iliard, okres realizacji pokoi wzorcowych to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy nad przygotowaniem projektu. W przypadku Gwiazdy Morza dodatkowym wyzwaniem był fakt, że jesteśmy odpowiedzialni za cały proces realizacji. Organizowaliśmy lokal, kontraktowaliśmy wykonawców, dostawców. Nadzorowaliśmy całościowo przebieg prac wykończeniowych i wyposażeniowych ze świadomością, że to inwestor finalnie będzie naszym pierwszym gościem hotelowym, więc mobilizacja i odpowiedzialność była zwielokrotniona — mówi Łukasz Koziana.

Pokoje wzorcowe w skali 1:1 z odwzorowaniem najdrobniejszego detalu

Pokoje wzorcowe przygotowuje się głównie z myślą o weryfikacji założeń projektowych. Na wspomnianym wyżej "poligonie" sprawdza się wszystkie detale, jakie zostały zaplanowan – ich jakość, współgranie z innymi elementami wystroju wnętrza, funkcjonalność i zasadność. Sieci hotelowe posiadają obszerne manuale projektowe dotyczące rygorystycznych i bardzo szczegółowych wytycznych. W przypadku autorskiego hotelu, jakim będzie Gwiazda Morza, proces pozwala na dużo większą kreatywność zespołu projektowego. Wchodząc do pokoju goście hotelowi często nie zdają sobie sprawy, że wszystko, z czym mają do czynienia w pokoju, jest efektem bardzo świadomych decyzji.

Pamiętam dokładnie moment, kiedy przekazaliśmy kartę do pokoju hotelowego Inwestorowi, który po raz pierwszy ujrzał efekt naszej pracy. Naszym celem było aby na pierwszy rzut oka wywołać efekt „Wow”. Proszę sobie wyobrazić, jaki był poziom stresu całego zespołu i… Udało się! Jesteśmy bardzo szczęśliwi— dodaje Łukasz Koziana.

Do aranżacji pokoi hotelowych wybrano naturalne materiały

Dwa pokoje wzorcowe to dwie odmienne propozycje designu. Jeden to „Nature”, który charakteryzuje się stosowaniem nieprzetworzonych materiałów, takich jak drewno, beton, kamień, szkło, wełna, stal, miedz - wszystkich w swoich naturalnych kolorach. Otwarta, jasna i transparentna przestrzeń m.in. dzięki dużym oknom, balkonom i przeszklonym łazienkom uzupełnia się i w pełni koresponduje z nadmorską przestrzenią. Drugi typ „Modern” to propozycja mocno eksponująca przewodnią kolorystykę, elementy nowoczesnego wzornictwa.

W każdym pokoju meble i dodatki zostały indywidualnie zaprojektowane. Wzór okładzin betonowych, sposób piaskowania drewna, wzór wykładziny został opracowany dla tego konkretnego projektu.

Wszystkie szczegóły można zobaczyć w krakowskim warsztacie pracowni Iliard. W hali magazynowej wybudowane są dwa pokoje w wiernych wymiarach i w pełnym wyposażeniu. Po wejściu do pokoju poczuć się można jak w nadmorskim hotelu. Jest nawet wierny widok z okna hotelowego— opowiada Łukasz Koziana.

Swoisty poligon doświadczalny będzie ostatecznie powtórzony we Władysławowie. Tam dopiero do wnętrza pokoju dostanie się świeże nadmorskie powietrze i realizacja w pełni ożyje.

ZOBACZ ZDJĘCIA MAKIET POKOI HOTELOWYCH >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Makiety wnętrz nadmorskiego hotelu w skali 1:1 w... Krakowie