Warszawa Bez Barier. Integracja czeka na zgłoszenia do konkursów

31.07.2017 07:10
Warszawska inwestycja bez barier. Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Integracja

Warszawska inwestycja bez barier. Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Integracja (mat. prasowe)

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ogłasza trzy konkursy, promujące dostępność cyfrową i architektoniczną dla użytkowników z niepełnosprawnościami: "Aplikacja bez barier", "Serwis www bez barier" i "Warszawska inwestycja bez barier".

Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Dzięki projektowi „Warszawa Bez Barier” możemy wskazać osobom z niepełnosprawnością te przestrzenie, które są dla nich przyjazne i umożliwiają im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nagrody w poszczególnych konkursach są dedykowane podmiotom, które o dostępności myślą w sposób odpowiedzialny i kompleksowy.

– mówi Piotr Pawłowski, Prezes Integracji.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

·         Samorząd terytorialny (Dzielnica)

·         Obiekt użyteczności publicznej

·         Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy

·         Obiekt zabytkowy

Rok temu jako pierwszy deweloper podjęliśmy strategiczną decyzję, że każdy z naszych nowych projektów biurowych, wraz z miejską przestrzenią jaką kreuje, będzie budowany w sposób uniwersalny. Uzyskanie tytułu „Warszawskiej Inwestycji bez barier”, a później także certyfikatu „Obiekt bez barier” przez naszą inwestycję Atrium 2 było ukoronowaniem długofalowej pracy zespołu projektowego oraz potwierdzeniem wartości budowania z korzyścią dla społeczeństwa

– mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny spółki biurowej Skanska, ubiegłoroczny laureat w kategorii Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy.

Aplikacje bez barier

Projekt prowadzony przez Integrację ma już wieloletnią tradycję. W konkursach cyfrowych: „Aplikacja bez barier” i „Serwis www bez barier”, wyróżnione zostaną aplikacje mobilne i serwisy internetowe, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i uwzględniają zróżnicowane potrzeby użytkowników. Integracja nagrodzi otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność zgłoszonych prac i jak największą zgodność z międzynarodowymi standardami dostępności WCAG 2.0.

W 2016 roku nagrodę za najlepszą aplikację mobilną odebrał Romuald Roczeń, wiceprezes zarządu Fundacji Zobaczyć Morze:

Wyróżnienie przygotowanej przez nas, a wykonanej przez Transition Technologies aplikacji Seeing Assistant Sailing to przede wszystkim uznanie dla pomysłu budzenia ciekawości do poznawania świata wśród osób z niepełnosprawnością. Z drugiej strony to także zaproszenie developerów, by stale dbali o dostępność we wszystkich przestrzeniach.

Konkursy promują najlepsze rozwiązania, które mają podnieść świadomość społeczną o ograniczeniach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami w zakresie nowych technologii, architektury i urbanistyki. Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie podczas 22. Wielkiej Gali Integracji w warszawskiej Arenie Ursynów. 

Zgłoszenia można przesyłać do 10 października 2017 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Integracji.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
Skomentuj:
Warszawa Bez Barier. Integracja czeka na zgłoszenia do konkursów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły