Warszawa Bez Barier. Integracja czeka na zgłoszenia do konkursów

Warszawska inwestycja bez barier. Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Integracja

Warszawska inwestycja bez barier. Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Integracja (mat. prasowe)

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ogłasza trzy konkursy, promujące dostępność cyfrową i architektoniczną dla użytkowników z niepełnosprawnościami: "Aplikacja bez barier", "Serwis www bez barier" i "Warszawska inwestycja bez barier".

Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Dzięki projektowi „Warszawa Bez Barier” możemy wskazać osobom z niepełnosprawnością te przestrzenie, które są dla nich przyjazne i umożliwiają im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nagrody w poszczególnych konkursach są dedykowane podmiotom, które o dostępności myślą w sposób odpowiedzialny i kompleksowy.

– mówi Piotr Pawłowski, Prezes Integracji.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

·         Samorząd terytorialny (Dzielnica)

·         Obiekt użyteczności publicznej

·         Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy

·         Obiekt zabytkowy

Rok temu jako pierwszy deweloper podjęliśmy strategiczną decyzję, że każdy z naszych nowych projektów biurowych, wraz z miejską przestrzenią jaką kreuje, będzie budowany w sposób uniwersalny. Uzyskanie tytułu „Warszawskiej Inwestycji bez barier”, a później także certyfikatu „Obiekt bez barier” przez naszą inwestycję Atrium 2 było ukoronowaniem długofalowej pracy zespołu projektowego oraz potwierdzeniem wartości budowania z korzyścią dla społeczeństwa

– mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny spółki biurowej Skanska, ubiegłoroczny laureat w kategorii Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy.

Aplikacje bez barier

Projekt prowadzony przez Integrację ma już wieloletnią tradycję. W konkursach cyfrowych: „Aplikacja bez barier” i „Serwis www bez barier”, wyróżnione zostaną aplikacje mobilne i serwisy internetowe, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i uwzględniają zróżnicowane potrzeby użytkowników. Integracja nagrodzi otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność zgłoszonych prac i jak największą zgodność z międzynarodowymi standardami dostępności WCAG 2.0.

W 2016 roku nagrodę za najlepszą aplikację mobilną odebrał Romuald Roczeń, wiceprezes zarządu Fundacji Zobaczyć Morze:

Wyróżnienie przygotowanej przez nas, a wykonanej przez Transition Technologies aplikacji Seeing Assistant Sailing to przede wszystkim uznanie dla pomysłu budzenia ciekawości do poznawania świata wśród osób z niepełnosprawnością. Z drugiej strony to także zaproszenie developerów, by stale dbali o dostępność we wszystkich przestrzeniach.

Konkursy promują najlepsze rozwiązania, które mają podnieść świadomość społeczną o ograniczeniach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami w zakresie nowych technologii, architektury i urbanistyki. Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie podczas 22. Wielkiej Gali Integracji w warszawskiej Arenie Ursynów. 

Zgłoszenia można przesyłać do 10 października 2017 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Integracji.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Polskie budynki, które znalazły się w finale World Architecture Festival. Siedziba 'Wiadomości Wrzesińskich' autorstwa Ultra Architects i 'Dom po Drodze' autorstwa Roberta Koniecznego KWK PROMES Dwa polskie budynki walczą o tytuł najlepszych na świecie! W finale Bryła Roku
  • Konkurs na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej dla Placu Centralnego w Warszawie Zaprojektuj Plac Centralny w Warszawie [KONKURS]
  • Futurystyczne pawilony - centra badawcze zaprojektowane przez Dagmarę Oliwę i Anitę Luniak. Nagrodzone Golden A'Design Award w konkursie A'Design Award & Competition. Złoto dla Polek w Mediolanie. Nagrodzony projekt domów - krabów
Skomentuj:
Warszawa Bez Barier. Integracja czeka na zgłoszenia do konkursów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX