Quarta - nowe budynki mieszkalne na warszawskim Ursynowie

red

Quarta to nowa inwestycja mieszkaniowa na Ursynowie. Osiedle tworzą cztery budynki o zróżnicowanej kubaturze. Projekt kompleksu opracowała pracownia 77 Studio Architektury.

Osiedle Quarta na warszawskim Ursynowie
mat. prasowe

Teren inwestycji znajdował się na obszarze częściowo zabudowanym domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Charakterystyczne dla otoczenia Quarty jest znaczne zróżnicowanie wysokości budynków – od dwóch (budynki jednorodzinne) do pięciu kondygnacji (budynki wielorodzinne). Stąd też projekt Quarty zakładał zbudowanie osiedla mającego stanowić rozwiązanie pośrednie o skali dostosowanej zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy.

Domy o wysokości trzech kondygnacji spajają oba rodzaje zabudowy i wprowadzają ład przestrzenny. Zwarte, prostopadłościenne bryły oraz zastosowane na elewacjach naturalne materiały w stosownych kolorach (grafitowe płyty włókno-cementowe, grafitowe płyty HPL, szklane balustrady oraz deski w naturalnym kolorze) nadają budynkom Quarty nowoczesny charakter. W budynkach mieszkalnych znajdują się 52 mieszkania, a wokół nich zaplanowano 111 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa osiedla wyniosła 4516 m². Na osiedlu wykonano również m.in. nasadzenia zastępcze: 147 drzew i 1500 krzewów. Dodatkowo deweloper dodał do projektu 150 tui oraz 800 kęp traw.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Skomentuj:

Quarta - nowe budynki mieszkalne na warszawskim Ursynowie