;

Quarta - nowe budynki mieszkalne na warszawskim Ursynowie

Osiedle Quarta na warszawskim Ursynowie

Osiedle Quarta na warszawskim Ursynowie (mat. prasowe)

Quarta to nowa inwestycja mieszkaniowa na Ursynowie. Osiedle tworzą cztery budynki o zróżnicowanej kubaturze. Projekt kompleksu opracowała pracownia 77 Studio Architektury.

Teren inwestycji znajdował się na obszarze częściowo zabudowanym domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Charakterystyczne dla otoczenia Quarty jest znaczne zróżnicowanie wysokości budynków – od dwóch (budynki jednorodzinne) do pięciu kondygnacji (budynki wielorodzinne). Stąd też projekt Quarty zakładał zbudowanie osiedla mającego stanowić rozwiązanie pośrednie o skali dostosowanej zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy.

Domy o wysokości trzech kondygnacji spajają oba rodzaje zabudowy i wprowadzają ład przestrzenny. Zwarte, prostopadłościenne bryły oraz zastosowane na elewacjach naturalne materiały w stosownych kolorach (grafitowe płyty włókno-cementowe, grafitowe płyty HPL, szklane balustrady oraz deski w naturalnym kolorze) nadają budynkom Quarty nowoczesny charakter. W budynkach mieszkalnych znajdują się 52 mieszkania, a wokół nich zaplanowano 111 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa osiedla wyniosła 4516 m². Na osiedlu wykonano również m.in. nasadzenia zastępcze: 147 drzew i 1500 krzewów. Dodatkowo deweloper dodał do projektu 150 tui oraz 800 kęp traw.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
Komentarze (1)
Quarta - nowe budynki mieszkalne na warszawskim Ursynowie
Zaloguj się
  • giles

    0

    niezle ale dupy nie urywa. te fasady kryte balcha sa modne na poludniowoniemieckiej prowincji ale nie w budownictwie mieszkaniowym. i kojarza mi sie z jakims prowincjonalnym budynkiem przemyslowo-biurowym. kontrast miedzy polakierowana na szaro blacha i "boazeria" jest tez na moj gust zbyt duzy. fasada jest "przedobrzona". balkoniki przypominaja raczej rozwiazania w budownictwie socjalnym w europie zachodniej lat 60tyh i 70tych. dzisiaj duze pieniadze lubia duze pomieszczenia pelne swiatla i spore balkony albo tarasy. u na w polsce chyba wciaz jakby mniej.-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły