Garaż na 8 miejsc w jednym domu. Willa pasjonata motoryzacji [PROJEKT]

26.10.2017 09:56
Projekt domu jednorodzinnego pod Poznaniem z garażem na 8 miejsc postojowych

Projekt domu jednorodzinnego pod Poznaniem z garażem na 8 miejsc postojowych (wiz. i projekt: pracownia CALCA)

Nikogo nie dziwi zintegrowany z bryłą domu garaż. Jednak sytuacje, w których garaż zajmuje połowę powierzchni użytkowej zdarzają się rzadko. Tak jest w przypadku projektu pracowni CALCA. Inwestor pasjonuje się motoryzacją, dlatego w swoim domu chciał mieć aż 8 miejsc postojowych dla samochodów.

Z marginalnej pozycji jaką jest projektowanie garażu przy domu jednorodzinnym, w tym przypadku urosło ono do równorzędnego tematu do opracowania. By w środku mogło zmieścić się aż 8 samochodów, Marcin Piątek z pracowni CALCA zaprojektował dwie odrębne bryły, które zostały połączone formą opaski. Dzięki temu projekt wpisuje się w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczający zabudowania z dwuspadowym dachem. Wolnostojący dom zostanie zbudowany we wsi pod Poznaniem.

Projekt domu jednorodzinnego pod Poznaniem z garażem na 8 miejsc postojowychProjekt domu jednorodzinnego pod Poznaniem z garażem na 8 miejsc postojowych projekt: pracownia CALCA

Funkcja mieszkalna i garażowa grają w projekcie równorzędne role. Świadczy o tym chociażby proste porównanie wielkości poszczególnych przestrzeni. Strefa mieszkalna została rozplanowana na 125 mkw. na piętrze budynku. Dodatkowo można do niej doliczyć znajdujący się na parterze gabinet o wielkości 35 mkw. Natomiast garaż wraz z pomieszczeniami technicznymi i dolną łazienką mieści się na 160 mkw. Proporcje między częścią mieszkalną a samochodową są niemalże równe. Funkcję rekreacyjną pełni przestronny taras o powierzchni 72 mkw. zaplanowany na pierwszej kondygnacji i zorientowany na południowy-wschód.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Dom autorodzinny Nowa typologia domów według Roberta Koniecznego
  • Dom pod Poznaniem, projekt Studio GAB Dom niczym nowoczesna stodoła wyróżniony w konkursie SARP
  • Projekt domu w Krostoszowicach RS+ Robert Skitek Ekspresyjna bryła willi w czarnej okładzinie
Komentarze (1)
Garaż na 8 miejsc w jednym domu. Willa pasjonata motoryzacji [PROJEKT]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX