Metamorfoza żłobka w Gdyni. Ilustracja metaloplastyczna i nowa elewacja

Odnowiony żłobek w Gdyni. Oszczędna w formie fasada,  a na  niej ilustracja metaloplastyczna zdradzająca funkcje budynku.

Odnowiony żłobek w Gdyni. Oszczędna w formie fasada, a na niej ilustracja metaloplastyczna zdradzająca funkcje budynku. (fot. Rafał Kołsut)

Metamorfozą budynku żłobka "Niezapominajka" zakończyła się edycja Festiwalu Traffic Design 6,5. Budynek żłobka jest odmalowany, a jedną ze ścian zdobi ilustracja metaloplastyczna wykonana według projektu Patryka Mogilnickiego.

Ta realizacja to nie tylko podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji i zapowiedź kolejnych odsłon festiwalu w formule biennale. Zmieniając wygląd żłobka stowarzyszenie Traffic Design chce zwrócić uwagę na konieczność edukacji estetycznej od najmłodszych lat. Pokazać, że projekty skierowane do najmłodszych: wnętrza szkół, przedszkoli, place zabaw mogą być wyważone, nieprzeładowane kolorem i jednocześnie cieszyć dzieci.

 Wiemy, że w takim myśleniu o przestrzeni publicznej nie jesteśmy odosobnieni. Przygotowując program naszych dalszych działań zleciliśmy agencji „Inny Format” badanie gdynian mające ocenić nasze dotychczasowe realizacje i wskazać potencjalne drogi rozwoju. Ponad 60% badanych chciałoby, abyśmy nadal tworzyli prace metaloplastyczne. Cieszymy się również z tego, że prawie 80% pozytywnie ocenia zmiany wprowadzane przez nas w mieście

— mówi Monika Domańska, animatorka kultury.

W tym roku w ramach festiwalu Traffic Design 6,5 odbyła się m.in. debata na temat sztuki w przestrzeni publicznej, wernisaż wystawy „Dowody Zbrodni" oraz sekretny pokaz dokumentu „Bloki". Nie rezygnując z całorocznej działalności na rzecz estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej Stowarzyszenie Traffic Design obecnie przygotowuje program dużego wydarzenia, jakim będą przyszłoroczne biennale.
Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Gdynia.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Gmach Sądu Najwyższego, Czandigarh, projekt: Le Corbusier Czandigarh - indyjskie miasto stworzone od zera. Projekt zaczął polski architekt, skończył Le Corbusier
  • Przedszkole w Wilanowie, projekt: Tremend Kolorowe i dostępne dla wszystkich. Nowe przedszkole w Wilanowie
  • Nowa elewacja bloku w Gdyni przy ulicy Lelewela. Projekt Jacek Wielebski Stowarzyszenie Traffic Design Traffic Design kontra pasteloza. Odmienili gdyński blok i na tym nie koniec
Skomentuj:
Metamorfoza żłobka w Gdyni. Ilustracja metaloplastyczna i nowa elewacja
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły