Dom trójkątny [PROJEKT]

Jak zmieścić na niewielkiej działce trzypiętrowy dom dla czteroosobowej rodziny? Jedną z odpowiedzi jest projekt "domu trójkątnego", zlokalizowanego pomiędzy istniejącą zabudową mieszkaniową w dzielnicy Stare Włochy w Warszawie.

Forma budynku jest wynikiem analizy możliwości zabudowy nie ograniczającej naturalnego nasłonecznienia budynków sąsiednich. Rzeźbiarsko ponacinana, dynamiczna bryła domu podąża za obrysem granic trapezoidalnej działki. Działka zwęża się w kierunku ogrodu, a jej powierzchnia wynosi 269 mkw. W tym miejscu zaprojektowano trzypiętrowy dom o powierzchni użytkowej 223 mkw.

Dom trójkątny w dzielnicy Stare Włochy w WarszawieDom trójkątny w dzielnicy Stare Włochy w Warszawie projekt: MAG Architekci

Wewnątrz udało się wygospodarować miejsce na doświetloną pracownię właściciela domu (mieści się ona w piwnicach, ma indywidualne wyjście na teren ogrodu), strefę dzienną na parterze z tarasem oraz cztery sypialnie z łazienkami na pierwszym i drugim piętrze. Na ostatnim piętrze znajdzie się taras widokowy, z którego roztacza się panorama na sąsiadujące stawy - glinianki Cietrzewia.

Projekt: MAG Architekci

ZOBACZ PROJEKT >>>

Więcej o:
Komentarze (3)
Dom trójkątny [PROJEKT]
Zaloguj się
  • DJ NEROVING

    Oceniono 10 razy 10

    Ja tu bardziej trapez widzę niźli trójkąt. Niech ktoś mnie poprawi jeśli jestem w błędzie

  • myszka-warszawa

    Oceniono 6 razy 2

    Super projekt, na tak malej dzialce tylko pogratulować architektowi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX