Skład warszawskiego metra w świątecznej aranżacji

Pociąg metra udekorowany na mikołajki

Pociąg metra udekorowany na mikołajki (Fot. UM Warszawa)

Po raz pierwszy warszawskie metro zdecydowało się na wprowadzenie świątecznej atmosfery do wnętrza jednego ze składów. Pociąg oklejony śnieżynkami i świątecznymi dekoracjami wjedzie na tory 6 grudnia.

Pociąg (na ten cel wybrano stary, produkowany jeszcze w ZSSR skład) w świątecznej aranżacji będzie kursował na trasie pierwszej linii metra do 6 stycznia 2018 r. Poręcze i uchwyty we wnętrzu wagonów przypominają czerwono-białe, cukrowe laski. Do aranżacji wybrano kolory kojarzone ze świętami Bożego Narodzenia: czerwień i zieleń oraz charakterystyczne wzory: płatków śniegu, rogów renifera, gałązek jemioły. 

O tym, że Metro Warszawskie szykuje świąteczny skład, poinformował wczoraj Urząd Miasta zamieszczając zdjęcia na swoim profilu facebook'owym. Poza kilkoma dostępnymi fotografiami z przygotowań szczegóły akcji nie są znane. Metro Warszawskie trzyma je w tajemnicy w ramach mikołajkowej niespodzianki dla pasażerów. Inauguracyjny kurs świątecznym wagonem o godz. 8.45 odbędzie się w środę. Pociąg ruszy ze stacji Wilanowska z wiceprezydent stolicy Renatą Kaznowską na pokładzie. 

Na najbliższy weekend planowana jest w Warszawie świąteczna iluminacja. Miasto zaświeci się tysiącem małych lamp i wypełni dekoracjami już 9 grudnia 2018 r. Przystrojone zostanie 20 km. ulic i placów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Spiralne schody prowadzące na taras na dachu. Willa na Saskiej Kępie inspirowana warszawskim modernizmem
  • Nowe wieżowce są planowane w sąsiedztwie hotelu Marriott, m.in. u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego Kolejne wieżowce w centrum Warszawy. Plan uchwalony
  • 'Archiklocki. Zestaw warszawskie wieżowce'. Drewniane klocki za pomocą, których ułożycie bryły warszawskiego Prudentiala, PKiN-u oraz wieżowca Cosmopolitan. Cena zestawu: około 165 zł Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu
Skomentuj:
Skład warszawskiego metra w świątecznej aranżacji
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX