Varso: nowe wizualizacje wieżowca w budowie

Deweloper HB Reavis budujący w centrum Warszawy wieżowiec o wysokości 230-metrów z 80-metrową iglicą pokazał nowe wizualizacje przedstawiające docelowy wygląd drapacza chmur. Zobaczcie, jak prezentuje się Varso z perspektywy ul. Chmielnej oraz jakie widoki czekają na pracowników biur i gości tarasu widokowego.

Najwyższy budynek w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura. Jednak jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a więc dwukrotnie wyższej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakularne widoki Warszawy i jej okolic czekają też gości restauracji na 46. i 47. piętrze budynku.

Wokół smukłej, szklanej wieży autorstwa Foster + Partners powstaną jeszcze dwa niższe budynki usługowe zaprojektowane w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Niższe budynki Varso stworzą nową, śródmiejską pierzeję wzdłuż ul. Chmielnej. Dwa budynki biurowe „wyrosną” kaskadowo ze wspólnego, kilkupiętrowego podium o kamiennej elewacji w kolorze beżowym. Na ich dachach powstaną zielone tarasy, gdzie na co dzień będą mogli pracować i odpoczywać pracownicy firm działających w Varso.

310-metrowy wieżowiec jest wznoszony wzdłuż zachodniego odcinka Chmielnej, od narożnika z Aleją Jana Pawła w kierunku Żelaznej. Generalnym wykonawcą Varso jest HB Reavis Construction – firma z Grupy HB Reavis. Prace budowalne rozpoczęły się w grudniu 2016 roku. Oddanie do użytku całości inwestycji planowane jest na 2020 rok.

ZOBACZ NOWE WIZUALIZACJE >>>

Więcej o:
Komentarze (3)
Varso: nowe wizualizacje wieżowca w budowie
Zaloguj się
 • Szymon Nowak

  Oceniono 6 razy 6

  W porównaniu do tego co się dzieje w Polsce czy nawet UE - to sorry ale nawet zajebiście ;)

 • Maciej D

  Oceniono 3 razy 3

  Można sobie pizdnąć czteropiętrowy budynek a na nim 400 metrową iglicę i też napiszecie, że to najwyższy budynek w Polsce?

 • rafal Rozanski

  Oceniono 10 razy -10

  W porównaniu do tego co buduje sie np w Dubaju...No sorry ale przeciętne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX