Human Forest - ekologiczny i unikalny hotel w środku lasu

Pracownia Marek+Sikora Architektura stworzyła innowacyjny projekt hotelu w środku lasu. Architekci zaprojektowali nieduże, niemal niewidoczne domki na drzewach, które pozostają w symbiozie z naturą i nie zakłócają jej odbioru. Ponadto konstrukcja małych obiektów mieszkalnych jest intrygująca i sprawia wrażenie bardzo przemyślanej.

Pomysłodawcą Human Forest jest dr hab. Jan Sikora – dyplomowany architekt wnętrz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i założyciel pracowni Marek+Sikora Architektura. Projektant chciał stworzyć schronienie, które nie będzie epatować swą konstrukcją i dobrze wkomponuje się w leśną przestrzeń.Czy udało się osiągnąć taki efekt? Zdecydowanie tak! Małe domki nie mają ścian, dzięki czemu są praktycznie niezauważalne i świetnie wtapiają się w zadrzewioną przestrzeń. 

Projekt składa się z 4 „konarów”, czyli 4 funkcjonalności: modułu kuchennego, modułu dziennego, modułu snu i modułu łazienkowego. Każdy z modułów to ukłon w stronę wyrafinowanej ergonomii: łazienka może zbierać wodę deszczową, część kuchenna ma ręczną pompę a moduł dzienny pełni rolę przestrzeni magazynowej z dziesiątkami zindywidualizowanych schowków.

Oprócz funkcjonalności "nieduże domki" zapewniają użytkownikowi świetne warunki do wypoczynku, komfort i jakość oraz gwarantują bezpieczeństwo.

Więcej o:
Komentarze (1)
Human Forest - ekologiczny i unikalny hotel w środku lasu
Zaloguj się
  • heresy

    0

    Pojęcie kuchni otwartej zyskało nowe znaczenie;)... chociaż otwarta komora spalania... w lesie. Lepiej nie zasnąć podczas kolacji:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX