Renaissance Warsaw Airport Hotel - luksusowy hotel tuż przy lotnisku według projektu JEMS Architekci

red.

Niezwykłe spotkanie aeronautyki z polskim modernizmem - tak opisaćmożna pierwszy w Polsce, pięciogwiazdkowy hotel Renaissance (markanależy do Marriott International), zlokalizowany przy Lotnisku im.Fryderyka Chopina. Obiekt został otwarty pod koniec kwietnia.

Renaissance Warsaw Airport Hotel
Fot.JEMS Architekci

Bryła budynku zestawiona jest z gładkich, czarnych, „bezszwowo” łączonych płaszczyzn, które mogą kojarzyć się z sylwetkami niewykrywalnych przez radary samolotów. Inspirowane lotniczą techniką podejście do sposobu ukształtowania bryły budynku znalazło swoją kontynuację w rozwiązaniu technicznym fasady. Bezpośrednie sąsiedztwo lotniska spowodowało konieczność uwzględnienia odpowiedniego poziomu izolacyjności akustycznej elewacji. Dlatego w części hotelowej zastosowano okna z zewnętrznymi szybami „doklejonymi” do elewacji przed oknami wewnętrznymi. Dzięki tym rozwiązaniom Renaissance Warsaw Airport Hotel doskonale odnajduje się w
industrialnej architekturze warszawskiego portu lotniczego.

Stworzyliśmy koncepcję budynku nieco odrealnionego, przy jednoczesnym uwzględnieniu utylitarnych wartości, jakimi powinien się odznaczać współczesny obiekt hotelowo-konferencyjny

– mówi Andrzej Sidorowicz, jeden z autorów projektu architektonicznego
hotelu.

Gładka „skóra” grafitowej elewacji, w którą „obleczono” budynek, skontrastowana została z jasną, gładką, drewnianą okładziną ścian, podcieni i stropów wyeksponowanych widokowo stref parteru. Zabieg ten ma na celu stworzenie atmosfery gościnności i ciepła. Goście hotelowi, przechodząc z lotniska do hotelu, przenoszą się niejako do odmiennego, zaskakującego nieformalnym, domowym klimatem świata.

Zaprojektowane przez biuro JEMS Architekci główne wnętrza hotelu – hole i restauracja – inspirowane są dorobkiem polskiego modernizmu lat 50. i 60. oraz architekturą dawnego Międzynarodowego Dworca Lotniczego. Łamane formy, szlachetne w swojej surowości materiały – drewno i beton, geometria sklepień i antresoli oraz charakterystyczne detale dekoracyjne dodają hotelowi modernistycznego ducha.

Renaissance Warsaw Airport Hotel dysponuje 225 pokojami, w tym 11 luksusowymi apartamentami. Do dyspozycji gości jest także basen, sauny, strefa fitness i strefa SPA. W hotelu znajduje się 7 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 m2. Sala balowa pomieści 350 osób, a restauracja Challenge’32 może ugościć 123 osoby. Wnętrza pokojów hotelowych, sal konferencyjnych i strefy rekreacyjnej hotelu zaprojektowane zostały przez Towarzystwo Projektowe.

Skomentuj:

Renaissance Warsaw Airport Hotel - luksusowy hotel tuż przy lotnisku według projektu JEMS Architekci