W poznańskiej School of Form będzie można studiować architekturę!

School of Form

School of Form (Fot.SOF)

School of Form Uniwersytetu SWPS jest obecnie jedną z najlepszych szkół w dziedzinach projektowania zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Edukacja w niej opiera się na humanistyce jako źródle wiedzy o człowieku, na kompetencjach projektowych, znajomości różnych technologii, wiedzy o wdrażaniu projektów do produkcji i na umiejętności współpracy z firmami. Do dziś w School of Form wykwalifikowana kadra wykładowców wykształciła 238 projektantów. Właśnie ruszyła rekrutacja na nowy kierunek dla inżynierów - architekturę. Czego mogą spodziewać się przyszli studenci?

W School of Form przygotowano dla studentów architektury, nowatorski model kształcenia. Architekci z polskich i zagranicznych biur projektowych będą ich uczyć, jak projektować architekturę wielowątkową, pracować w zespole projektowym czy mediować. Ponadto studenci nauczą się prawdziwego rzemiosła, odwagi w sięganiu po nietypowe materiały i wychodzenia poza tradycyjne architektoniczne kategorie. Do procesu projektowego zostaną włączeni również humaniści i eksperci nauk społecznych, ponieważ nie ma dobrego projektowania bez pierwiastka humanistycznego. 

Nieustannie zmienia się kontekst zawodu architekta. Nadmierne zagęszczenie miast, gwałtowny postęp technologiczny, dynamiczne przemiany społeczne sprawiają, że dotychczasowe narzędzia projektowania już nie wystarczają. Potrzebny jest nowy model kształcenia – realizujemy go właśnie w School of Form

– podkreślają twórcy kierunku i zapowiadają rewolucję w nauczaniu architektury.

Do dyspozycji studentów oddane zostaną specjalistyczne pracownie: warsztat stolarski i ślusarski, pracownia druku 3D, studio foto-video i modelarnia, wyposażone w najnowszy sprzęt. W tych miejscach w godzinach otwarcia szkoły, studenci będą mogli realizować swoje projekty, także te wykraczające poza program studiów, oraz konsultować je z wykładowcami.

 
 

Architektura w School of Form Uniwersytetu SWPS to 4-letnie studia inżynierskie realizowane w trybie stacjonarnym. Absolwenci otrzymają tytuł inżyniera architekta.

Egzamin na architekturę składa się z dwóch etapów: warsztatu rekrutacyjnego i rozmowy na podstawie portfolio. 

Więcej informacji o kierunku można znaleźć TUTAJ

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • In this photo taken on Thursday, Sept. 21, 2017, a view of the World Cup stadium in Rostov-on-Don, Russia. (AP Photo) Tak prezentują się stadiony na Mistrzostwa Świata w Rosji. Niektóre z nich robią ogromne wrażenie!
  • Hala 100-lecia Cracovii Hala 100-lecia Cracovii - jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce
  • Pawilon w Barcelonie, proj. Mies van der Rohe, 1929 rok Mniej znaczy więcej - architektura mistrza minimalizmu
Skomentuj:
W poznańskiej School of Form będzie można studiować architekturę!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły